Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: iSzymur »

Czytałem temat z wymaganiami na maturze na wetę w Olsztynie i było napisane, że co roku inne możecie potwierdzić, czy został język Rx2, Px1 + dwa z biologia/chemia/fizyka/matematyka Rx2, Px1? w temacie z programi jest ostateczny 376, czyli zakładam że mając 400 (przynajmniej w tamtym roku) można się było dostać, ale coś mi to się wydaje za łatwe
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: zoo_ »

szymur pisze:Czytałem temat z wymaganiami na maturze na wetę w Olsztynie i było napisane, że co roku inne
Nie wiem w którym miejscu?

Jest 5 przedmiotów: matma, biola, chemia, język nowożytny i fizyka. Wybierasz 3. Każde rozszerzenie jest x2.
Nie słyszalam, żeby w tym roku była jakaś zmiana, ale specjalnie mi się nawet szukać nie chce, histologia czeka. Zakładka dla kandydatów jest u nas dość czytelna

Tak, mając 3 rozszerzenia dość dobrze napisane nie jest trudno się tu dostać, ale trzeba je mieć.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: iSzymur »

pierwsza tura to 394, więc liczę dla 400. przy moim angielskim na 85% wystarczyłoby mi napisać biologię i chemię na 58%? wszędzie dużo wyższe progi i albo ja gdzieś się machnąłem w liczeniu, albo z cudem graniczy utrzymanie się na uczelni
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: zoo_ »

Wszędzie są dużo wyższe progi, bo są liczone 2 przedmioty lub ewentualnie jako trzeci język, ale raczej słabszej wagi niż biologia i chemia. To logiczne jest, nie wiem co Cię w tym dziwi Podstaw sobie zamiast wyniku z języka wynik z biologii i już będzie wyższy próg
Cudem to jest wylecieć z uczelni, spokojnie.
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: micra »

zamiast języka rozszerzonego podstaw sobie język z poziomu podstawowego - magicznie już progi nie są takie niskie
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: iSzymur »

to prawda, po prostu nie bardzo mogłem w to uwierzyć- zupełnie nie spodziewałem się, że ten angielski mi tak może pomóc w tamtym roku, pisałem go tak o dzięki za odpowiedzi!
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: iSzymur »

Jest ktoś z okolic Rzeszowa/Krakowa, a studiuje w Olsztynie? Jak jeździcie do domu? Pociągi jadą sto lat, może są jakieś lepsze sposoby transportu?

p.s.
tak, wiem- częste wracanie nie wchodzi w grę
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: ryniofit8000 »

Też się nad tym zastanawiałem, znalazłem jakiegoś busa z Kielc do Olsztyna. Wyjeżdża o 20 i w Olsztynie jest o 3:30
Jest kawałek drogi
Jest też bus z Olsztyna do Kielc, który wyjeżdża o 22:35 i w Kielcach jest o 6:05
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: micra »

Jestem z okolic Krakowa
Pociągi wcale nie jadą sto lat, są najszybszym środkiem transportu na trasie Kraków - Olsztyn, co prawda od tego roku niestety jest jedna przesiadka a mimo to pociąg jedzie niecałe 7 h 30 min
także pociągi polecam
są dużo tańsze niż bus a jaki komfort
jechałam zamiast 3 h z Warszawy do Krakowa prawie 7h busem
i powiedziałam nigdy , nigdy więcej

Wracam sobie średnio co dwa, trzy tygodnie do domku
wsiadam w pociąg o 14:35 regio do Działdowa
w Działdowie jestem 15:45, potem mamo 16:40 pociąg TLK Pobrzeże już do Krakowa
i jestem w Krakowie o 22:30
także spokojnie, w pociągu można się pouczyć, poczytać książkę itd, czego nie zrobisz za bardzo w busie
a rano wyjeżdżam o 5:42 i jestem w Olsztynie o 13:30

a zapomniałam dodać płacę ok 40 zł
regio jest drogie,
w pierwszym semestrze zamiast regio jechał TLK
i tym sposobem za dwa TLK płaciłam 30 zł, połączenie biletów tak zwane

a bus do samej Wawy 40 zł /
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: iSzymur »

Wielkie dzięki

opowiecie trochę o Olsztynie? jak się studiuje, wykładowcy, miasto itd
Awatar użytkownika
Convallaria
Posty: 105
Rejestracja: 16 maja 2012, o 15:11

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Convallaria »

Czy ktos z 1 roku może mi napisać jak wygląda u Was egzamin z anatomii i kto go prowadzi? bo wydaje mi się, że mamy tego samego wykładowcę, a wiem, że u was sesja jest szybciej, z góry dzięki za odp
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Kas_ia »

Z tego co wiem, to prof Ł. juz nie pracuje w Olsztynie, wiec nie bedzie pytan Ale pewnie powtorzy Wam część tych z zeszlego roku. Z resztą ten egzamin jakoś wybitnie trudny nie był
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: zoo_ »

Convallaria, pw
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości