Koszty utrzymania w Łodzi

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Mr_Sandman
Posty: 315
Rejestracja: 1 lip 2011, o 13:29

Koszty utrzymania w Łodzi

Post autor: Mr_Sandman »

Hej!

Czy ktoś mógłby być tak miły i uprzejmy napisać jakie są koszty utrzymania w Łodzi?
ceny wynajmu pokoju/mieszkania, wyżywienie itd. Z góry wielkie dzięki!

Pozdrawiam!
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Koszty utrzymania w Łodzi

Post autor: Ziomek123 »

Koszty:
- od 0zł jak mieszkasz z rodzicami
- do kilku-kilkunastu tysięcy złotych jak sobie wynajmiesz pokój w hotelu Andels i będziesz się żywił w najdroższych restauracjach w Łodzi.
Awatar użytkownika
rysieńka
Posty: 201
Rejestracja: 4 maja 2013, o 22:08

Re: Koszty utrzymania w Łodzi

Post autor: rysieńka »

Ja mieszkam za 350zł, ale nie w mieszkaniu.
Większość osób płaci za pokój 2osobowy około 400-500zł, taniej znajdziesz, ale daleko od uczelni
Na jedzenie wydaję niecałe 400zł, ale rzadko kiedy pozwalam sobie na jedzenie na mieście, oczywiście zejść można poniżej 400zł, ale wtedy kupuje się produkty naprawdę niskiej jakości i Twoja dieta jest dość uboga.
Jakieś 50-100zł na inne bajery, szmery typu piwo, kosmetyki, wyjścia gdzieś.
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: Koszty utrzymania w Łodzi

Post autor: Lunette »

Zależy od tego:
- ilu osobowy pokój - im więcej osób w pokoju, tym taniej.
- jaki standard - czy to pięknie zabudowana kuchnia i nowe panele na podłodze, czy jednak czasem odpadnie jakaś płytka od ściany, pojawi się jakiś pająk w łazience etc.
- i czy to będzie ścisłe centrum, czy jednak osiedle (np. na Widzewie, Bałutach)

Na pierwszy rok najlepiej brać śródmieście (centrum), żeby mieć dobry dojazd wszędzie. Na drugi rok już można kombinować, ale pierwszy - środek miasta.
I w takim centrum, zakładając średni standard i 1-osobowy pokój - poniżej 550 zł się nie zmieścisz. I z tego co się orientuję to taka średnia cena to ok. 700 zł.
Mr_Sandman
Posty: 315
Rejestracja: 1 lip 2011, o 13:29

Re: Koszty utrzymania w Łodzi

Post autor: Mr_Sandman »

rysie&#x144ka pisze:Ja mieszkam za 350zł, ale nie w mieszkaniu.
400zł miesięcznie? 400-500zł/os w pokoju 2-osobowym bez dodatkowych jeszcze opłat?
Lunette pisze:Zależy.
Chętnie bym pokój podzielił, jeśli miałoby być taniej, jednakże czy właściciele byliby skłonni na to zezwolić - słyszy się o tego rodzaju problemach, czy nie?

1-szy rok - centrum. Drożej. A na przyszłych latach już można kombinować taniej, ale dalej bo już zna się Łódź czy jeszcze pojawiają się jakieś alternatywy?

Do mieszkania nie potrzebuję pałacu i luksusów. Grunt by było czysto, sprawna kuchnia, łazienka i miejsce do spania.
Pisząc o średniej cenie, pisałeś konkretnie o centrum czy ogólnie w Łodzi?


A jak jest z możliwością zaczepek. Słyszałem, że w Łodzi szczególnie łatwo o przypadkowe wątpliwe znajomości, czy to tylko plotki?

Dziękuję Wam za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Ajihat
Posty: 83
Rejestracja: 29 gru 2013, o 13:20

Re: Koszty utrzymania w Łodzi

Post autor: Ajihat »

Ja mieszkam na Dołach w 3 osoby w mieszkaniu. Średnio na miesiąc za wszystko wychodzi 800-900zł (czynsz, opłaty, jedzenie, wyjścia).
7magdalenka7
Posty: 46
Rejestracja: 16 mar 2012, o 20:13

Re: Koszty utrzymania w Łodzi

Post autor: 7magdalenka7 »

Przestroga przd hejterami - poniżej są MOJE odczucia:

- Jak ma się dobrą lokalizację to poniżej 650-700zł się nie zejdzie za samo mieszkanie.

- co do jedzenia - trzeba kupować w dużych marketach, to jest tanio. W małych sieciówkach jest drogo i produkty strasznej jakości.

- komunikacja miejska - migawka 3-miesięczna studenka śmiesznie tania w porównaniu z innymi miastami.

- imprezy - jak się jest dziewczyną to kluby w większości darmowe, faceci mają tu dużo gorzej.

- tak to uważaj na czerwone światła i jazdę bez biletu, bo raczej są bezlitośni i na słodkie oczka i przekonujące prośby nie chcą ustąpić i wlepiają solidny mandat.
Awatar użytkownika
rysieńka
Posty: 201
Rejestracja: 4 maja 2013, o 22:08

Re: Koszty utrzymania w Łodzi

Post autor: rysieńka »

400zł miesięcznie? 400-500zł/os w pokoju 2-osobowym bez dodatkowych jeszcze opłat?
To różnie bywa, jak znajdziesz dobrą ofertę (w sensie trochę się naszukasz), to znajdzie się bez dodatkowych opłat. Bo jak będziesz mieszkał na Górnej czy Dąbrowie to się zmieścisz i 300. Tylko, że wśród patologii i daleko od uczelni.
Chętnie bym pokój podzielił, jeśli miałoby być taniej, jednakże czy właściciele byliby skłonni na to zezwolić - słyszy się o tego rodzaju problemach, czy nie?
Tak, zazwyczaj są chętni, przynajmniej jak w tamtym roku szukałam mieszkania, to była opcja przykładowo 700 jedna osobą, dwie po 350zł.
Pisząc o średniej cenie, pisałeś konkretnie o centrum czy ogólnie w Łodzi?
Tak myślałam o centrum.
A jak jest z możliwością zaczepek. Słyszałem, że w Łodzi szczególnie łatwo o przypadkowe wątpliwe znajomości, czy to tylko plotki?
To zależy w jakiej dzielnicy np. mieszkam na Radiostacji i sobie chwalę bezpieczeństwo. Jednak są osławione dzielnie typu Teofilów, gdzie na Limance to morda nie szklanka". Poza tym Stary Widzew, Stare Polesie też słynie z zaczepek. Śródmieście różnie to bywa, a że wędruje po tych okolicach w godz nocnych tylko w reprezentacyjnej części, to wolę plot nie rozpuszczać.
Awatar użytkownika
Hypokrates
Posty: 89
Rejestracja: 29 cze 2010, o 14:54

Re: Koszty utrzymania w Łodzi

Post autor: Hypokrates »

Limanka to nie Teofilów. I proszę nie obrażać mojej dzielnicy, bo na samym Teo jest sennie i spokojnie.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Koszty utrzymania w Łodzi

Post autor: lith »

Ha, to muszę przyznać, że mnie zaskoczyliście, bo ceny nie niższe niż w Gdańsku o którym mówi się, ze dość drogi jest bo turysty, morze itd. Wychodzi na to, ze wszędzie to samo
Mr_Sandman
Posty: 315
Rejestracja: 1 lip 2011, o 13:29

Re: Koszty utrzymania w Łodzi

Post autor: Mr_Sandman »

Dziękuję, rysieńka za pomocne odpowiedzi.
350zł jakby miało być, to byłoby całkiem w porządku.
A na Starym Widzewie i Starym Polesiu w ciągu dnia również są zaczepki, czy raczej klasycznie - wieczorem/nocy?

Hypokrates, wierzę na słowo, choć z małym trudem po wspomnianej Limance.
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Koszty utrzymania w Łodzi

Post autor: Ziomek123 »

Ja wynajmuje pokój w 2 pokojowym mieszkaniu i miesięcznie ze wszystkim koszt utrzymania wynosi mnie koło 1600zł

Mieszkanie w śródmieściu, jak na Uć wysoki standard i wszędzie blisko.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Koszty utrzymania w Łodzi

Post autor: Giardia Lamblia »

Za 1600zł żyłbym jak król

Jak nie kontroluję wydatków to ok. 1200 zł, z czego na mieszkanie idzie ok. 600zł (wynajmuję mieszkanie w 2 osoby). Nie żywię się na mieście i w tej kwocie nie ma kosztów imprezowania/picia/zabawy.

Za jedzenie w 400zł byłoby trudno się zamknąć, np. jeżeli jesz dużo albo chcesz czasem coś lepszego ugotować.

Jest jakaś stołówka studencka gdzieś (Lumumbowo?), ale nigdy tam nie byłem. Ponoć dobre jedzenie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości