Wybór uczelni i wydziału w Łodzi a dalszy rozwój naukowy

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
Silicium
Posty: 2
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:14

Wybór uczelni i wydziału w Łodzi a dalszy rozwój naukowy

Post autor: Silicium »

Jestem nowa na forum więc witam wszystkich serdecznie
Przeczytałam już większość interesujących mnie tematów, ale chciałabym się dowiedzieć jakichś aktualniejszych informacji.
O wyborze kierunku już zdecydowałam - biotechnologia. Teraz zastanawiam się czy lepiej zdecydować się na studia na uniwersytecie, na pł, czy może na umedzie?
W przyszłości chciałabym zostać pracownikiem naukowym lub pracować w laboratorium, przeprowadzać badania. Generalnie interesuje mnie praca naukowa, o którą podobno w Polsce niełatwo, dlatego nie wykluczam wyjazdu za granicę.
No i moim kolejnym dylematem jest wybór wydziału jeżeli rozważałabym politechnikę. Można studiować po polsku lub na IFE. Słyszałam że na IFE jest mniej materiału. I tu się pojawiają moje wątpliwości: czy po IFE będę miała wystarczającą wiedzę żeby kontynuować naukę, chociażby doktorat?
Proszę o odpowiedzi kogoś bardziej w temacie zorientowanego
Awatar użytkownika
agnieszka789
Posty: 164
Rejestracja: 30 sie 2013, o 12:37

Re: Wybór uczelni i wydziału w Łodzi a dalszy rozwój naukowy

Post autor: agnieszka789 »

Ja sama planuję biotechnologię w tym roku (najprawdopodobniej UJ) i z tego co czytałam, do pracy naukowej lepiej przygotuje uniwerek, ale po politechnice wcale się nie jest na tej płaszczyźnie skreślonym. Na UM warto się zdecydować jeśli planujesz zająć się biotechnologią medyczną, ale konkretnie o Łodzi się nie wypowiem.

Tylko to wszystko nie wynika z mojego doświadczenia, a z tego co gdzieś przeczytałam/usłyszałam itd Sama widzę siebie w laboratorium, ale ciężko się niestety załapać na jakieś badania (mniej lub bardziej odkrywcze i poważne") i jeszcze z tego wyżyć. Te studia to niestety spore ryzyko
Silicium
Posty: 2
Rejestracja: 4 cze 2014, o 13:14

Re: Wybór uczelni i wydziału w Łodzi a dalszy rozwój naukowy

Post autor: Silicium »

Ja słyszałam jednak kilka opinii że lepsza politechnika niż uniwerek jeżeli chodzi o Łódź. Na uniwersytecie podobno jest to bardziej teoretyczna nauka, a przecież nie o to chodzi. Może w innych miastach to inaczej wygląda.
Może teraz ktoś wypowie się o samym IFE lub o politechnice w ogóle?
Mi-lu
Posty: 23
Rejestracja: 23 mar 2010, o 19:55

Re: Wybór uczelni i wydziału w Łodzi a dalszy rozwój naukowy

Post autor: Mi-lu »

A jakie opinie na temat biotechnologi na unimedach? Konkretnie chodzi mi tutaj o ŚUM?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość