Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
matino3
Posty: 230
Rejestracja: 6 lut 2012, o 16:19

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Post autor: matino3 »

pherenike pisze:Jakie są Wasze uczelnie pierwszego wyboru? I na ile kierunków składacie?
WUM, tylko i wyłącznie lekarski
600asia006
Posty: 270
Rejestracja: 1 maja 2014, o 10:04

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Post autor: 600asia006 »

Na pewno stoma na WUMie. Złożyłam jeszcze do Wrocka, Lodzi i Bialego. Opłaciłam tylko we Wrocku a z pozostalymi uczelniami poczekam do wynikow i wtedy zdecyduje czy mam tam szanse. Jako plan b rozważam farmację i biotech i w sumie nie wiem co wybrac

Awatar użytkownika
kuszumai
Posty: 138
Rejestracja: 2 paź 2010, o 15:17

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Post autor: kuszumai »

pherenike pisze:Jakie są Wasze uczelnie pierwszego wyboru? I na ile kierunków składacie?
Dałam sobie spokój z Gdańskiem i Poznaniem i złożyłam na razie tylko na PUM. Reszta po wynikach (med. weterynaryjna).
Mówię NIE dla płacenia przed wynikami jeśli to możliwe.
photoshopek
Posty: 195
Rejestracja: 7 paź 2013, o 15:47

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Post autor: photoshopek »

ja tylko UMED Łódź, lekarski.
Awatar użytkownika
pherenike
Posty: 235
Rejestracja: 6 cze 2014, o 14:21

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Post autor: pherenike »

Ja złożyłam i zapłaciłam na lek do Lublina, złożyłam jeszcze do Łodzi ale czekam aż wyjaśni się kwestia płatności za drugi kierunek i jak na moją korzyść to wtedy zapłacę rekrutacyjną.
Awatar użytkownika
iSeba
Posty: 34
Rejestracja: 14 cze 2014, o 14:10

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Post autor: iSeba »

To, że progi będą minimalnie niższe niż rok temu jest pewne jak 2+2=4 i tyle, lol. Skoro liczba maturzystów zmniejszyła się o ok.gt30%< to nie ma bata żeby średnie wyniki nie opadły. Jasne, że można siać ferment, ale po co d?

Co do dużej liczby os./miejsce do Wro to chyba powinno być jasne, że jest tak dlatego, bo nie biorą pod uwagę fizyki podstawowej tylko matmę. no ludzie.

Najniższy próg będzie porównywalnie w Kato/Szczecinie, bo:
1. Szczecin:
-jest daleko od wszystkiego oprócz Szczecina D
-Miał tę dodatkowo utrudnioną rekrutację tak jasne, niby to nie powód, ale ludzie już tak mają, że nie doczytują takich rzeczy. I na pewno kilkadziesiąt, a może i więcej osób przez to uwaliło sprawę.
-Nie jest to tak prestiżowa (brzydzi mnie określanie uczelni jakimś tam pseudo-prestiżem) jak CMUJ czy WUM

2. Katowice:
-Próg był zawsze na dole tabeli
-Najwięcej osób zostanie przyjętych- dlatego osób na miejsce będzie mniej niż w Bydgoszczy/Szczecinie et cetera.

____

PS. Nie spinajcie tak pośladów o ten próg, bo może w piątek się okaże, że nie będziecie musieli się nawet o to martwić (w ten dobry sposób ofc ) czego Wam i sobie (xd) życzę
Awatar użytkownika
iSeba
Posty: 34
Rejestracja: 14 cze 2014, o 14:10

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Post autor: iSeba »

A co do progów na niestacjo, to wzrosną jak wiadomo we Wrocku, a w innych miastach jesli spadną, to bardzo minimalnie, bo jednak miejsc jest bardzo mało, a akurat tylu bogatych to zawsze się znajdzie
600asia006
Posty: 270
Rejestracja: 1 maja 2014, o 10:04

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Post autor: 600asia006 »

iSeba pisze:To, że progi będą minimalnie niższe niż rok temu jest pewne jak 2+2=4 i tyle, lol. Skoro liczba maturzystów zmniejszyła się o ok.gt30%< to nie ma bata żeby średnie wyniki nie opadły. Jasne, że można siać ferment, ale po co d?

Co do dużej liczby os./miejsce do Wro to chyba powinno być jasne, że jest tak dlatego, bo nie biorą pod uwagę fizyki podstawowej tylko matmę. no ludzie.

Najniższy próg będzie porównywalnie w Kato/Szczecinie, bo:
1. Szczecin:
-jest daleko od wszystkiego oprócz Szczecina D
-Miał tę dodatkowo utrudnioną rekrutację tak jasne, niby to nie powód, ale ludzie już tak mają, że nie doczytują takich rzeczy. I na pewno kilkadziesiąt, a może i więcej osób przez to uwaliło sprawę.
-Nie jest to tak prestiżowa (brzydzi mnie określanie uczelni jakimś tam pseudo-prestiżem) jak CMUJ czy WUM

2. Katowice:
-Próg był zawsze na dole tabeli
-Najwięcej osób zostanie przyjętych- dlatego osób na miejsce będzie mniej niż w Bydgoszczy/Szczecinie et cetera.

____

PS. Nie spinajcie tak pośladów o ten próg, bo może w piątek się okaże, że nie będziecie musieli się nawet o to martwić (w ten dobry sposób ofc ) czego Wam i sobie (xd) życzę
no nareszcie ktoś mówi sensownie i nie trzęsie portkami

bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Post autor: bioman »

Łodz, Lublin, Poznan, Wrocek i WUM (marne szanse, ale placic nie trzeba wiec zlozylem), skladalem tylko na lek i na pierwsze cztery juz zaplacilem

Awatar użytkownika
pherenike
Posty: 235
Rejestracja: 6 cze 2014, o 14:21

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Post autor: pherenike »

Oj to nie jest tak, że ja (i myślę że parę innych osób też) mówię, że będzie źle, i że progi wzrosną itp, tylko jakoś unikam zakładania takich radosnych scenariuszy, bo kilka mi już życie zweryfikowało i wtedy nie jest fajnie.
600asia006
Posty: 270
Rejestracja: 1 maja 2014, o 10:04

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Post autor: 600asia006 »

pherenike pisze:Oj to nie jest tak, że ja (i myślę że parę innych osób też) mówię, że będzie źle, i że progi wzrosną itp, tylko jakoś unikam zakładania takich radosnych scenariuszy, bo kilka mi już życie zweryfikowało i wtedy nie jest fajnie.
wiem, ja sama sie o tym przekonałam rok temu niestety.

Awatar użytkownika
AlicjaDelicja
Posty: 155
Rejestracja: 24 kwie 2014, o 18:17

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Post autor: AlicjaDelicja »

pherenike pisze:Oj to nie jest tak, że ja (i myślę że parę innych osób też) mówię, że będzie źle, i że progi wzrosną itp, tylko jakoś unikam zakładania takich radosnych scenariuszy, bo kilka mi już życie zweryfikowało i wtedy nie jest fajnie.

nie martw się! z Twoimi wynikami i trudnością matury z chemii dostaniesz się w lipcu?
MaBaker
Posty: 41
Rejestracja: 23 sty 2013, o 16:47

Re: Czary-mary czyli obstawiamy progi 2014 :D

Post autor: MaBaker »

Progi spadną na sto procent. A post iSeby bardzo ładny.ltbrawo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości