Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Vipper
Posty: 1
Rejestracja: 1 lis 2007, o 14:32

Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: Vipper »

Ile godzin dziennie siedzicie nad biologią/chemią (bo ta często idzie z biolą w parze) przygotowując się do matury ? Zarywacie noce ucząc sie ich ? Wstajecie rano i jeszcze przed szkołą coś próbujecie zrobić ? Czy może olewka ?
kerio
Posty: 53
Rejestracja: 28 sie 2007, o 22:36

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: kerio »

kólko w szkole , kursy medicusa i tyle.
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: agatha_89 »

Może człowiek i chciałby czasami zrobic wiecej, ale przecież wysypiać się trzeba! Pozatym trzeba też się przygotowawać niestety na przdemiotu z których matury sie nie zdaje wiec zadowalam się systemstyczną nauką biologii i chemii, fakultetami z tcyh przdemiotów. Do tego dochodzą mi jeszcze lekcje dodatkowe z chemii -indywidualne. no i jak znajde oczywiście troche czasu na spokojne rozwiązywanie zadań z biologii czy chemii to oczywiście to robię.
shetanii
Posty: 226
Rejestracja: 25 lip 2007, o 23:19

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: shetanii »

Ja tam sie uczylam, tyle co w szkole wymagali, przejzalam sobie vademecum i dostalam 80% z rozszerzonej
parva
Posty: 312
Rejestracja: 26 sty 2007, o 21:31

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: parva »

Wydaje mi się, że stosunkowo bardzo dużo czasu tracę na przedmioty, których na maturze nie zdaję. Za dużo. Ale naszej matematyczce, czy historyczce nie da się wytłumaczyć, że nauka tych przedmiotów na poziomie rozszerzonym w klasie maturalnej o profilu biol-chem, gdzie nikt historii i matmy nie zdaje, jest niepotrzebna.
W związku z tym ciągle mi brakuje czasu na powtarzanie materiału z biologii i chemii. W grudniu piszemy maturę próbną (taką szkolną), więc teoretycznie powinnam do tego czasu powtórzyć cały materiał, co w tej chwili chyba mnie przerasta.
kerio
Posty: 53
Rejestracja: 28 sie 2007, o 22:36

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: kerio »

blackaneta pisze:Wydaje mi się, że stosunkowo bardzo dużo czasu tracę na przedmioty, których na maturze nie zdaję. Za dużo. Ale naszej matematyczce, czy historyczce nie da się wytłumaczyć, że nauka tych przedmiotów na poziomie rozszerzonym w klasie maturalnej o profilu biol-chem, gdzie nikt historii i matmy nie zdaje, jest niepotrzebna.
W związku z tym ciągle mi brakuje czasu na powtarzanie materiału z biologii i chemii. W grudniu piszemy maturę próbną (taką szkolną), więc teoretycznie powinnam do tego czasu powtórzyć cały materiał, co w tej chwili chyba mnie przerasta.
my mamy tak samo, ale nie skupiaj sie na próbnej i na przerobieniu do tego czasu materiału lepiej zrobić to dokładniej a nie po łepkach na próbną. my z angola tak zasuwamy że tydzień bez 2 kolosalnych sp. to rzadkość do tego co lekcje ustna odpowiedź i raz na miesiąc trening maturalny :
parva
Posty: 312
Rejestracja: 26 sty 2007, o 21:31

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: parva »

Mimo wszystko chciałabym przerobić cały materiał do końca grudnia, a potem powtórzyć drugi raz wszystko do matury. Ale to chyba nierealne, biorąc pod uwagę nawał nauki z innych przedmiotów.

Z kolei nasza profesorka od angielskiego w sumie ciągle tylko nawija po ang o jakichś przerażających historiach, krwawych morderstwach, karach cielesnych, samobójstwach i wszystkim co związane z krwią, wampirami, bólem, śmiercią, etc. I trzeba się uczyć na własną rękę.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matur

Post autor: Korczaszko »

uczę się chemii na bieżąco. biologii do klasówek i innych przedmiotów do klasówek tylko
no ale z biologii robi nam klasówki powtórkowe, więc dzięki temu powtarzam
na szczęście w styczniu wystawią oceny (po co ja się nimi przejmuję ) i na tym zakończy się moja nauka tych przedmiotów (w drugim semestrze jesteśmy tylko słuchaczami)


a najbardziej denerwuje mnie baba od polskiego - ciągle się czepia i wmawia nam, że my ludzie zbio-chemu to debile które umieją tylko zakuwać wrrrrr
shetanii
Posty: 226
Rejestracja: 25 lip 2007, o 23:19

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: shetanii »

Nieprawda, na biologii wcale nie mamy matmy To statystyka dla przyrodników pod taką nazwą bo nikt jej nie zmienił.
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: Eklerka »

pani Korczaszko pisze:a najbardziej denerwuje mnie baba od polskiego - ciągle się czepia i wmawia nam, że my ludzie zbio-chemu to debile które umieją tylko zakuwać wrrrrr
u nas mowi ze jestesmy ociezali umysłowo, ale dobrze sie z nami pracuje bo humanisci tobujaja w obłokach tylko z nami taki problem ze nam sie nie chce uczyc i zazwyczaj nierozumiemy co poeta mial na mysli
pani Korczaszko pisze:uczę się chemii na bieżąco. biologii do klasówek
ja podobnie, tyle ze biologi tez na bierzaco, fizyki tak samo. mamy kółko z biologi na którym powtarzamy material. Po skonczeniu materialu z chemi bedziemy powtrzac caly material od 1 klasy. W domu w sumie niewielel siedze nad tymi przedmiotami-2/3 godzinkiw tygodniu +2/3w weekend
bebe18
Posty: 76
Rejestracja: 11 lis 2007, o 22:03

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: bebe18 »

Dużo się uczę, bo wiem, ze ten rok decyduje o całym moim życiu. Zdaję maturę z bioli, chemii i fizy. Chcę isc na medycynę lub farmację, ale nie wiem, czy mi sie uda.

No chodzę na korki z tych trzech przedmioto( 2h z chemii, 1,5h z bioli i fizy), mam zajecia powtorkowe w szkole dodatkowe poza lekcjami zz bioli i fizyki. Z chemii najbardziej sie boje, ale juz zaczelismy powtazrac od początku caly materialno i zhcemii mam 5h zajec w szkole.

Ten, kto mowi, ze przed maturą przeczytal tylko vademecum, jest dla mnie smieszny. Nawet gdy ktos jest bardzo inetligentny to zdolnosci inetelktualne niczego nie gwarantują. myslę , ze najwazniejsza jest praca i kto nie zrobil tego juz teraz, albo oczywiscie wczesniej, ma kiepskie szanse na medycyne lub na wynik z matury powyzej 80%. oczywiscie jak ktos zdaje sama biologie to moze sobie pozwolic na krotodystansowe powtorki, no ale to do ambitnych i odważnych świat nalezy.

życzę powodzenia na maturze, miejmy nadziej zebedzie latwa i napiszemy jak najlepiej.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: Andzia »

U mnie dopiero za rok. Ale już robię rozgrzewkę przed biegiem.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Ile godzin dziennie spędzasz na przygotowaniach do matury ?

Post autor: Korczaszko »

a czy to takie ważne czy będzie łatwa czy trudna? jeśli będzie łatwa to wszyscy dobrze napiszą i będą bardzo wysokie progi, jeśli będzie trudna to wszyscy napiszą źle i progi będą niskie inna sprawa jeśli ktoś będzie próbował zmienic kierunek za kilka lat albo rozpocząć drugi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości