smaczny papier

Awatar użytkownika
andi
Posty: 87
Rejestracja: 5 lip 2007, o 12:44

smaczny papier

Post autor: andi »

Mój szynszylek je papier. Raz porwał mi kawałek kiedy sprzątałam, ale ja o tym nie wiedziałam. Za chwilę patrzę i je mój notatnik. Chyba mu smakowało, ale za bardzo nie wiem czy można mu dawać papier. Papier chyba czasami wyrabia się z drewna. Czy mogę mu dawać trochę do jedzenia?
dafne
Posty: 14
Rejestracja: 24 lip 2007, o 09:09

Re: smaczny papier

Post autor: dafne »

Papier sam od siebie nie powinien zaszkodzić, choć na przykład gazety mogą zatruć szynszyla atramentem i farbą. Ja osobiście nie polecamkarmić swojego zwierzątka papierem.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: smaczny papier

Post autor: Vinci »

Ja bym nie polecal papieru do jedzenia ze zwgledu na (tylko te w jakims stopniu szkodliwe):

1)wypełniacze: dwutlenek tytanu, syntetyczne mikrogranulki
2)srodki zaklejające: modyfikowane żywice, kleje syntetyczcne (AKD, polimery), woski polietylenowe, związki fluoru
3)środki wodoutrwalające: żywice mocznikowo-formaldehydowe, melaninowo-formaldehydowe, zywice poliamidoamino-epichlorochydrynowe
4)środki wiążące: karboksymetyloceluloza, modyfikowane skrobie kationowe, poliakryloamidy, alkohol poliwinylowy
5)środki powlekające: sulfoglinian wapnia
6)barwniki
7)środki retencyjne
8)środki do zwalczania piany
9)biocydy

Znakomita wiekszość z nich zatrzymywana jest w papierze w wiecej niz 80%, zastanów sie nasptenym razem zanim dasz szynszyli cos papierowego do zjedzenia
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: smaczny papier

Post autor: Kiara »

Zdarza się,że szynszyl podkradnie papier ale napewno nie jest to materiał na jedzenie.
Zastanów się,co podajesz szyszorkowi
Te stworzonka lubią wszystko gryźć by zobaczyć czy dany przedmiot jest jadalny i smaczny.Pilnuj pupila dobrze i zamiast papieru podawaj mu drewno.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: smaczny papier

Post autor: Szyszek1993 »

U mnie kradzieże papieru to normalka. Kiedy tylko wypuszczę szynszyle gina kartki z biurka i zaczya się obróbka cieższych rzczey których nie mogą przenieść np. podkładka na biurku. Fajnie wyglada jak ucieka ze zdobyczą w puszczku i jie raz ma problemy z wciśnięciem się do szpary- nory!
Papier jako tak od czasu do czasu moż etroche skubnąć ale nie jako codzienne pozywienie. Gazety nie za bardzo bo zawierają czcionkę- atramenty i farby które sa szkodliwe!
Awatar użytkownika
andi
Posty: 87
Rejestracja: 5 lip 2007, o 12:44

Re: smaczny papier

Post autor: andi »

Drewna ma bardzo dużo w klatce, ale przecież rzadne zwierzę nie zje złej rzeczy. Jak ją spróbuje i mu smakuje to będzie dalej jadł. Czyli raczej mam mu nie dawać papieru i nie dopuścić żeby go zjadał. Dzięki.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: smaczny papier

Post autor: Szyszek1993 »

andi pisze:ale przecież rzadne zwierzę nie zje złej rzeczy.
Z tym że nie zawsze zła rzecz ma mieć zły smak! Może być coś smaczne jednka zakazane!
Awatar użytkownika
Azadi
Posty: 100
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:30

Re: smaczny papier

Post autor: Azadi »

radzilabym nie dawac do jedzenia papieru. papier, np. od bloku rys. nie powienien tyle zaszkodzic co papier zadrukowany. nie radze jednak dawac papieru do jedzenia.
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: smaczny papier

Post autor: Predator713 »

moja szylka wcina wszystko co jej pod pyszczek wejdzie. od papieru, ołówków i plastikowej kuwety od klatki aż po kable, monety(raz mi z biurka ukradła złotówkę i znalazłem ją po 2 tygodniach za szafą tak obszczerbioną że w sklepie się potem pytali co ja z tą złotówką robiłem) i poidło które jednak zabezpieczyłem dobrze zagiętym aluminium bo już 3-cie by zniszczyła. oczywiście staram się jej pilnować ale kto ma szynszylę ten wie jakie to są diabły wcielone
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości