Efekt cieplarniany

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: efekt cieplarniany

Post autor: biolga »

yeast pisze:staram sie je jakos potem wykorzystac, np. jako torby na smieci.
też staram się przynosić do domu jak najmniej plastikowych torebek, a jak już to właśnie służą mi jako worki na śmieci i używam je na maskę na włosy
parva
Posty: 312
Rejestracja: 26 sty 2007, o 21:31

Re: efekt cieplarniany

Post autor: parva »

U mnie w domu staramy się używać takich z materiału toreb, super wyglądają i można je samemu fajnie ozdobić Tylko co ciekawe, czasem jak się kupuje taką torbę, to wewnątrz jest plastikowa warstwa.
flora
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2007, o 16:11

Re: efekt cieplarniany

Post autor: flora »

Sunflower77 pisze:
jedna torebka foliowa rozkłada się ok. 100 lat
A plastikowa torba rozkłada się 400 lat, puszka aluminiowa 500 lat, a szklana butelka 4000 lat!
4000 tysiące lat ale szkło można nieskończenie wiele razy przetwarzać a samemu szklane naczynia używać przez lata. Z tego też względu ja preferuję kupowanie produktów w butelkach szklanych właśnie choćby soki, mleko, piwo tudzież inne spożywcze.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: efekt cieplarniany

Post autor: yeast »

mila1301 pisze:Radzę Ci się tym nie zniechęcać lub po prostu samej pakować zakupy
Ale to wlasnie trwa dluzej i zdarzylo mi sie kilka razy, ze kasjerka i pol kolejki sie na mnie wsciekalo:/.
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: efekt cieplarniany

Post autor: mila1301 »

no cóż, mało osób rozumie takie potrzeby i to właśnie najbardziej boli
nathalcia
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2007, o 18:58

Re: efekt cieplarniany

Post autor: nathalcia »

Przez ostatnie 100 lat średnia temperatura na powierzchni Ziemi podniosła się o 0,74 st. C. Według prognoz Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu będzie jeszcze cieplej. W najlepszym przypadku do końca XXI w. temperatura wzrośnie o 1,1 st. W najgorszym - aż o 6,4 st.

To jest opinia ONZ. Mam nadzieję, że kogoś to przekona do zmian nawyków. Tym bardziej, ze ma podrożeć prąd od 1.01.2008r. Średnio opłaty za prąd wzrosną o 1,12 procent.

Ceny energii nie będą takie same w całej w Polsce. Najwięcej, bo o 3,13 procent wzrosną w Warszawie, natomiast w Rzeszowie spadną o ponad 2, procent. Ceny gazu w hurcie wzrastają o 9,9 procent.

[ Dodano: Pią Lis 02, 2007 19:50 ]
I jeszcze coś - poradnik WWFJak oszczędzić energię w domu":

Kod: Zaznacz cały

wwf.pl/kampanie/kampania_energia1_link.php
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: efekt cieplarniany

Post autor: mila1301 »

nathalcia pisze:W najlepszym przypadku do końca XXI w. temperatura wzrośnie o 1,1 st. W najgorszym - aż o 6,4 st.
A lodowce topnieją i w końcu nas zaleją.
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: efekt cieplarniany

Post autor: Sunflower77 »

Średnio tylko o tyle? Ja czytałam, że do 15%. Oni to tłumaczą tym, ze mamy najtańszą energię w UE i chcą wyrównać stawki. Zgodzę się z tym pod jednym warunkiem-jeżeli również wyrównają nasze płace aby były takie jak w UE.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: efekt cieplarniany

Post autor: yeast »

To jak ze wszystkim - jak widzę, ile przez wakacje zdrożała żywność, to jestem prerażona:/. A co do oszczędzania energii - u nas nie jest tak najgorzej, przynajmiej ocieplamy domy i uszczelniamy okna.
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: efekt cieplarniany

Post autor: ziabol »

yeast pisze:co do oszczędzania energii - u nas nie jest tak najgorzej, przynajmiej ocieplamy domy i uszczelniamy okna.
owszem owszem zgadzam się z ocieplanie itd, ale nie wiem ilu z nas wyłącza komputer częsciej niż na 12h. najgorsze jest to, że większośc osób zostawia jeszcze włączone monitory. Rozumiem, że programt p2p i inne badziewia, ale ile tak można?(znam cżłowieka który ma kompa włączonego 24h/dobe od kilku lat i wyłącza go tylko wtedy gdy robi format albo komp się zawiesi czyli raz na 6 dni? porażka.)
nie wspominając juzaktywnym oglądaniu mody na sukces w drugim pokoju.
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: efekt cieplarniany

Post autor: mila1301 »

Sunflower77 pisze:Zgodzę się z tym pod jednym warunkiem-jeżeli również wyrównają nasze płace aby były takie jak w UE.
Zgadzam się , jak możemy płacić więcej za prąd, wodę itd. skoro pensje mają się nijak do wzrostów opłat.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość