BIOTECHNOLOGIA CZY TECHNOLOGIA CHEMICZNA?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
mulberry95
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2014, o 16:31

Witam :) Chciałam zadać kilka pytań.

Post autor: mulberry95 »

Mam nadzieję,że uzyskam odpowiedź specjalnie po to założyłam konto (pisać już miałam dawno dawno temu ale jakoś nie miałam odwagi). Więc tak,wiem,że skończyłeś technologię chemiczną i czytałam już dawno temu twoje obszerne wypowiedzi jak i ogólnie o samym kierunku technologia chemiczna. Powiem tak olewusem nie jestem zawsze bardzo dobrze uczyłam się w liceum,a w dodatku pracowałam,bo uważam,że człowiek musi sobie od zawsze uczyć się radzić. Dawno zastanawiałam się nad pójściem na ten kierunek z racji tego,że jestem dziewczyną i ciągnie mnie do kosmetyków myślałam o technologii chemicznej na pk i potem o zrobieniu technologii i chemii kosmetyków na tym samym wydziale,co prawda wtedy studia trwają 5,5 roku,a nie 5. Jednak mniejsza o to. Wiem,że jeśli ktoś się stara to pracę znajdzie i z takiego założenia wychodzę także ja. Jednak nigdzie nie mogłam nic znaleźć o zarobkach po technologii chemicznej,nie nie idę na kierunek tylko dla pieniędzy,ale nie oszukujmy się zarobki też są bardzo ważne. Zazwyczaj na różnych rankingach pensje są bardzo zakłamane,bo wpisywać może je każdy (jedyne konkretne rankingi o pensjach znalazłam na stronach zagranicznych na temat technologii chemicznej) chciałam jednak wiedzieć jak to z tymi zarobkami jest w Polsce. Owszem możesz mi napisać,że jeden może zarobić 1200 bo mu się nie będzie chciało i pójdzie na produkcji,a inny 20 tys. bo zostanie dyrektorem. Jednak chciałam wiedzieć jakie są mniej więcej realne płace po tym kierunku jeśli osoba się stara,udziela się na studiach,chodzi na liczne kursy etc.a następnie aplikuje do pracy. W temacie jesteś zorientowany także liczę,że dostanę zadowalającą odpowiedź . Z góry bardzo dziękuję za poświęcony czas
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: BIOTECHNOLOGIA CZY TECHNOLOGIA CHEMICZNA?

Post autor: zetsu »

Moja odpowiedź pewnie Ciebie nie usatysfakcjonuje, lecz będziesz musiała przyjąć ją do wiadomości
Otóż nikt Ci nie powie ile po studiach zarabiają technolodzy chemiczny czy tam biotechnolodzy Tak jak wiele masz firm, które tym się zajmują, tak wiele masz stanowisk w tych firmach a co za tym idzie - są różne zarobki.
Od razu powiem, że nie jest tak że po skończonych studiach z zerowym doświadczeniem dostaniesz 3 tyś . Na początek zaczyna się od staży za minimalną. Widz jest w tym, że osoby które szybko się uczą, mają dobry kontakt z ludźmi, potrafią pracować w zespole, znają języki itd. szybko mogą awansować na prawdziwe inżynierskie, czy technologiczne funkcje ! Zarobki też wzrastają tutaj wykładniczo W firmie gdzie pracuję inżynierowie zarabiają w zależności od sprawujących stanowisk od 1400zł do 6,5 tyś zł (brutto)
Karola13
Posty: 1
Rejestracja: 5 sie 2014, o 15:33

Re: BIOTECHNOLOGIA CZY TECHNOLOGIA CHEMICZNA?

Post autor: Karola13 »

Czytam i czytam Wasze opinie o tych kierunkach i ciągle nie wiem co mam zrobić Dostałam się na biotechnologię na Politechnikę Łódzką. Z tego co wiem (a raczej co czytałam) uczelnia ta pod względem innowacyjności przoduje w Polsce, a przy tego typu kierunkach jest to bardzo istotne. Mimo, że mam już miejsce na moim wymarzonym kierunku na uczelni która też przypadła mi do gustu, zastanawiam się nad zmianą kierunku. Dziś odwiedziłam Politechnikę Rzeszowską w celu odebrania dokumentów i Pani w dziekanacie powiedziała mi A coście się tak udały na tą biotechnologię ? (byłam z dwiema koleżankami) Idźcie lepiej na technologię chemiczną, bo po tym pracę studenci znajdują."
Jak najbardziej zgadzam się z Waszymi wcześniejszymi wypowiedziami, że to czy znajdzie się pracę po studiach zależy przede wszystkim od nas samych, jednak nie chcę iść na studia dla sztuki i ryzykować brakiem pracy mimo chęci. Chcę po nich pracować w swoim zawodzie i mieć możliwości zarabiania powyżej średniej krajowej. Mam zamiar wyjechać z mojej rodzinnej miejscowości do większego miasta lub nawet za granicę ale czy to wystarczy?
Bardzo dużo czytałam o biotechnologii i naprawdę wiele osób pisze, że nie ma po tym pracy ani w Polsce ani za granicą. Czy lepiej jest z technologią chemiczną?
A co sądzicie o inżynierii biochemicznej?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości