Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: witamina110 »

Wielcy znawcy.rozbawiła mnie dziewczyna, która napisała, że 2-3 lata w plecy po maturze to dużo.
Założę się, że dużo osób po 30 ma już męża, może dzieci i jakąś inną pracę+ mąż pracuje, więc mogą się bez problemu utrzymać. A jak skończą studia to i tak mają ok.30 lat pracy przed sobą.
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: PrzebiegłyJeż »

chaosik pisze:Smutno mi się zrobiło, jak przeczytałam ten wątek.
Racja.
Na pocieszenie mogę wam dodać, że lekarz na wojskowej komisji uzupełnień w moim mieście ma 87 lat i nadal praktykuje. Więc specjalizacja po 40 roku życia to nic niezwykłego
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Mårran »

Jak się tak człowiek gdzieś zahaczy, np. tam albo w krwiodawstwie, to do sety idzie pracować ^^
Pani Buka
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: PrzebiegłyJeż »

M&#xE5rran pisze:Jak się tak człowiek gdzieś zahaczy, np. tam albo w krwiodawstwie, to do sety idzie pracować ^^
Do sety oglądać nastoletnie męskie genitalia, MARZENIE
mik_12
Posty: 17
Rejestracja: 19 cze 2014, o 14:28

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: mik_12 »

Po tamtej dyskusji widać, że nie ma tolerancji dla naszych pomysłów. Ciekawe jak jest przy przyjmowaniu do pracy, na rezydenturę. Jak na to patrzą potencjalni szefowie.
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Jocisko »

Mając skończone studia kolo 40tki ma się przed sobą jeszcze min 20 lat pracy zawodowej, a to bardzo dużo.
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Jocisko »

Poza tym zawsze mam wrażenie, że to tylko w Polsce jest taki schemacik życia, a na odstępstwa nasze społeczeństwo, które bardzo lubi wytykać błędy innym patrzy kpiącym i prześmiewczym wzrokiem.
chaosik
Posty: 87
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 12:48

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: chaosik »

poza tym to nie jest tak, że życie zaczyna się dopiero po specjalizacji. Lekarz na specjalizacji już zarabia. Co prawda niewiele, ale akurat pewnie tyle, co wielu jego rówieśników po różnych humanistycznych kierunkach. Z tym że tamci nie mają perspektywy na zmianę, a lekarz wie, że z czasem będzie zarabiał lepiej.
Ale przykre jest, bo widać jak będziemy traktowani przez ludzi na tych studiach i pewnie również później przez pracodawców Trzeba być silnym żeby się nie załamać pod tym ogromem krytyki i nietolerancji.
Bardzo bym chciała trafić w grupie na drugą starszą osobę, żeby nie być jedynym takim dziwadłem", ale wiem, że prawdopodobieństwo tego jest znikome Pewnie będą same świeżaki po maturze, którzy uważają, że po 25 roku życia to najlepiej się położyć do grobu.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2014, o 21:34 przez chaosik, łącznie zmieniany 1 raz.
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: PrzebiegłyJeż »

chaosik pisze:Co prawda niewiele, ale akurat pewnie tyle, co wielu jego rówieśników po różnych humanistycznych kierunkach.
Nie przesadzajmy, po humanie najczęściej nie ma pracy, chyba że założysz firmę.
Poza tym nawet jak ją znajdziesz to zarobki oscylują przy najniższej średniej krajowej.
szczuroskoczek
Posty: 104
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: szczuroskoczek »

Wielu lekarzy pracuje będąc już na emeryturze (więc te 20 lat Jocisko to zupełne minimum i dobrze ), poza tym często dorabiają sobie jeszcze w różnych spółkach więc mają energię i ochotę do pracy. Zdecydowanie lepiej tak niż jesień życia spędzić przesadzając kwiatki na działce lub przed tysiącktórymś odcinkiem bzdurnego serialu, żyjąc z dnia na dzień.
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Jocisko »

chaosik, ale tam masz sporo pozytywnych wypowiedzi Także nie pękaj.

Ja akurat mam wrażenie, że ze swoim wiekiem to nie będę dziwadłem, ale ciekawym obiektem w każdym razie nie zamierzam się nikomu tłumaczyć z wieku, a dlaczego tak, a dlaczego siak, tylko moją geriatryczną pierś do przodu i z dumą kroczyć dalej
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: PrzebiegłyJeż »

Jocisko pisze:chaosik, ale tam masz sporo pozytywnych wypowiedzi Także nie pękaj.

Ja akurat mam wrażenie, że ze swoim wiekiem to nie będę dziwadłem, ale ciekawym obiektem w każdym razie nie zamierzam się nikomu tłumaczyć z wieku, a dlaczego tak, a dlaczego siak, tylko moją geriatryczną pierś do przodu i z dumą kroczyć dalej
Nikt nie zapyta o Twój wiek, chyba że pomylisz uczelnie i wejdziesz na inną niż UM
Poza tym jak wyniki ?
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Jocisko »

U mnie wyniki kiepsko Ja jeszcze wyglądam młodo to mnie nawet nikt za studentkę nie uzna
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości