Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Semenowa
Posty: 38
Rejestracja: 17 lip 2009, o 15:33

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Semenowa »

Nie jest nas aż tak mało ósemkowych . 88 kłania się
mik_12
Posty: 17
Rejestracja: 19 cze 2014, o 14:28

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: mik_12 »

88. ale z was dzieciaki
Wiem, że na WUM-ie jest przynajmniej jedna osoba 30-letnia, kończąca pierwszy rok. Chyba w Warszawie jest większa tolerancja.
szczuroskoczek
Posty: 104
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: szczuroskoczek »

no ta liberalne miasto
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: kate27 »

Kiedyś myślałam, że osoby zdające później na lek to jakieś bardzo odosobnione przypadki, ale widzę na tym forum, że trochę nas jednak jest Orientuje się ktoś, jak to wygląda ilościowo na uczelniach - czy większość to świeżaczki po maturze z garstką osób po poprawach, czy też ci drudzy zdarzają się występować w bardziej znacznych grupach? Mnie to w sumie bez różnicy, ale ciekawość zżera
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: tchorz »

Najwięcej starszaków jest na uczelniach z niskimi progami,to ci którzy w końcu dostali się po kolejnych próbach. Na prestiżowych częściej zdarzają się duzo starsi np po skończeniu innych studiów.
mik_12
Posty: 17
Rejestracja: 19 cze 2014, o 14:28

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: mik_12 »

W sumie my sami nie wiemy jak jest. Sama poszukuję takich osób. Przeglądając forma można zauważyć, że takie osoby są. Na pewno taka osoba nie będzie pierwsza i jedyna w kraju, ale takich osób jest mało.
Tutaj znalazłam wypowiedź jednej osoby, wpis świeży, można się pocieszyć.
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: KatarzynaZSDM »

Z moją koleżanką studiował (lek, Białystok ) chłopak 26 letni, znaczy zaczynał mając tyle lat -)
Nie było żadnej dyskryminacji, dziwnych tekstów (przynajmniej wprost), odrzucenia. -)

Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: nika0645 »

ja nie rozumiem, jak można by było odrzucać czy coś gadać na temat starszych ode mnie osób ja bym czuła do nich respekt, że się nie poddali, próbowali, aż w końcu się udało trzeba walczyć o marzenia! w końcu to chodzi o całe nasze życie
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: bioman »

Zelzy tylko to od czyjegoś podejscia i sytuacji finansowej. Zaczynając studia (lekarskie) zaraz po liceum, teoretycznie konczymy 6-letni cykl z 25-26 lat na karku. Jesli ktos ma lat 26+ i go kwestia tych 6 lat róznicy nie rusza to nie widze przeciwwskazan - jedynie podziwiam. Co do sytuacji finansowej to oczywiście chodzi o niezależnosc, nie wyobrażam sobie obciążac rodzicow w pewnym wieku.

Ja osobiście rozmyslalem przed wynikami matur, ile razy bym poprawial mature, gdyby się nie powiodło i zdecydowalem, ze dałbym sobie tylko jedną dodatkową próbe - jesli mi sie nie uda przygotowac odpowiednio do matury i jej dobrze napisac to znaczy, ze prawdopodobnie i na studiach bede mial wieksze problemy z radzeniem sobie (oczywiscie to nie znaczy, ze dostając sie za pierwszym razem tych problemow nie bedzie). No ale to tylko moje zdanie i chyba aż tyle nie mam zawziętości, aby próbwac do skutku.
chaosik
Posty: 87
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 12:48

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: chaosik »

Jeśli chodzi o finanse, to to bardzo indywidualna kwestia. Niektórzy mają taką sytuację rodzinną, że mogą być na czyimś utrzymaniu przez czas studiów. Nie wyobrażam sobie utrzymania się zupełnie bez wsparcia rodziców czy męża/żony. Można dorabiać na studiach ale praca na etat nie jest możliwa

bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: bioman »

chaosik, ja tez sobie nie wyobrażam studiowania bez pomocy rodziców zwłaszcza, ze jedyny okres w jakim można coś zarobić zaraz po maturze to okres wakacji. Chodziło mi jedynie o sytuacje, w której zacząłbym studia mając np. 26 lat i brał pieniądze od rodziców, nawet jeśli mieliby to byc lekarze, prawnicy z wypchanymi portfelami.
mik_12
Posty: 17
Rejestracja: 19 cze 2014, o 14:28

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: mik_12 »

Dobra, nie straszmy tych z tego forum, którzy się dostali w tym roku, a są starsi od maturzystów. Na pewno będą zadowoleni
mik_12
Posty: 17
Rejestracja: 19 cze 2014, o 14:28

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: mik_12 »

Lepiej bierzmy się za naukę. W przyszłym roku ma zostać otwarta medycyna w Kielcach. Będą nowe miejsca, statystycznie powinno być łatwiej.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości