Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Posty: 410
Rejestracja: 10 wrz 2009, o 19:33

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: Mysikrólik »

Właśnie się zastanawiam nad angielskim jeśli chodzi o słownictwo medyczne. Bo tak to od podstaw mogę się uczyć rosyjskiego - resztę znam. Ale zobaczymy jakie grupy w ogóle powstaną.
Dzięki za odpowiedź:)
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: Kas_ia »

U nas oprócz ang była też grupa z niemieckiego ( zaawansowana lub srednio-zaawansowana, nie wiem dokladnie) i z hiszpańskiego ( od podstaw). Ja wybrałam ang i również uważam, że fajne było to, że uczyliśmy się słówek medycznych co prawda z książki dla studentów lekarskiego, bo nie ma książki dla weciarzy, ale słówka i tak są te same U nas trochę osób się wypisało z hiszpańskiego ze względu na egzamin, bo trzeba go zdać na poziomie B2, a trochę ciężko jest ogarnąć w 2 lata na B2 przy jednych zajeciach w tygodniu. Chociaz nie wiem jak to było z tym egzaminem, może im zrobili jakiś naciągany B2. Ludzie się poprzepisywali, bo coś się jednak trzeba było z tego hiszpańskiego pouczyć, a jak się zna ang to jest łatwiej Jeśli komuś nie chcę się uczyc języka, to polecam trafić do grupy z najnizszym poziomem, jest wtedy więcej czasu na inne przedmioty, zwłaszcza, że na koniec drugiego roku oprocz ang są jeszcze 4 inne egzaminy
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Posty: 410
Rejestracja: 10 wrz 2009, o 19:33

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: Mysikrólik »

Ja chciałabym się jednak czegoś nauczyć, pewnie nie będzie to wiele, ale przynajmniej za darmo:P Hiszpański znam na B1. Chyba wezmę ten rosyjski, jeśli będzie grupa. Słówek można się uczyć w domu.
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: Kas_ia »

U nas bylo kilka osób chętnych na rosyjski i francuski, ale i tak za mało, żeby utworzyć grupę No, fajnie jest się nauczyć jakiegoś nowego języka, ale jak się ma mnóstwo innych zaliczeń i kolokwiów to te zajęcia z języka przewaznie się olewa
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: Korczaszko »

Co do APów to powkurzam u nas go nie było

Byłam na niemieckim i wg mnie o kant dupy go rozbić, troszkę języka medycznego/weterynaryjnego, ale minimalnie. Pan prowadzący bardzo miły, ale zajęcia kiepskie. Nie trzeba się uczyć i najniższa ocena na koniec przy poziomie prawie 0 to 4
szluwka
Posty: 256
Rejestracja: 5 paź 2012, o 12:19

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: szluwka »

z angielskim zależy na kogo się trafi. My mamy świetną babkę, niby robimy coś z podręcznika (gramatyki raczej nie robimy, bo jest to odpowiednio wysoka gr), a tak to daje nam kserówki z książek typowo weterynaryjno-biologiczno-przyrodniczych, oglądamy czasem seriale/filmy BBC, dużo mówienia. Mi się brdzo podoba i z chęcią chodzę na zajęcia . Z kolei inne grupy muszą np prowadzić zeszyt, który jest potem sprawdzany (!) i ogólnie mają przechlapane pod względem ilości materiału i zadań z gramatyki.

nauki nowego języka bym się nie podjęła, wystarczy, że trzeba udawać mądrego na łacinie . Lepiej zostawić to na wakacje lub jaieś kursy intensywnej nauki.
Hala124
Posty: 2
Rejestracja: 29 cze 2014, o 20:43

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: Hala124 »

potrzebuje plan zajec i wykładów z przedmiotów z pierwszego roku wety wrocław. mile widziane materiały zwłaszcza z chemii, łaciny, biofizyki.
anduriel
Posty: 4
Rejestracja: 1 lip 2014, o 12:57

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: anduriel »

Witam, chciałabym się zapytać albo prosić o oodesłanie do linka jak wyglądają fakultety na 3 cim roku? na co warto iść co jest w miarę interesujące?
Z planu wynika że w pierwszym semestrze jest tylko:
1.Anatomia narządów zmysłów
2.Czynnościowe podstawy endokrynologii
3.Fizjologia kliniczna
4. Fizjologiczne podstawy żywienia zwierząt
5.Organogeneza, różnicowanie się komórek w narządach

z tego co kiedyś gdzieś czytałam na forum biologa to na fizjologiczne przedmioty raczej jest średnio-całkiem nudne zajęcia i wypada jak fizjologia zwierząt.
z góry dziękuję za odp
Awatar użytkownika
Zireael
Posty: 116
Rejestracja: 14 lip 2012, o 14:46

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: Zireael »

podłączę się do pytania anduriel - czy ktoś kończący obecnie 3 rok mógłby opowiedzieć na świeżo jak wygląda i na czym polega wybieranie fakultetów? Tak nawet technicznie, kiedy to się odbywa, na co warto się rzucić, w jakich godzinach one są organizowane?

I drugie - słyszeliście, żeby przyjechali do kogoś z uczelni sprawdzić czy jest na praktyce hod.

z góry dzięki
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: Kas_ia »

Zireael pisze:podłączę się do pytania anduriel - czy ktoś kończący obecnie 3 rok mógłby opowiedzieć na świeżo jak wygląda i na czym polega wybieranie fakultetów? Tak nawet technicznie, kiedy to się odbywa, na co warto się rzucić, w jakich godzinach one są organizowane?

I drugie - słyszeliście, żeby przyjechali do kogoś z uczelni sprawdzić czy jest na praktyce hod.

z góry dzięki
wg tego plany my zaczynamy fakultet od 4 roku
podejrzewam, że to dlatego, że na 3 wsadzili nam epidemiologię i technologie (które wcześniej były na 2)
anduriel
Posty: 4
Rejestracja: 1 lip 2014, o 12:57

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: anduriel »

Kas_ia pisze:wg tego plany my zaczynamy fakultet od 4 roku
podejrzewam, że to dlatego, że na 3 wsadzili nam epidemiologię i technologie (które wcześniej były na 2)


no właśnie ciekawe jak to jest, ale na rozpisce fakultetów do wyboru jest napisane wyraźnie że od 3ciego roku i są propozycje
anduriel
Posty: 4
Rejestracja: 1 lip 2014, o 12:57

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: anduriel »

jak nie ma fakultetów na 3cim to spoko, tym lepiej chyba
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Egzaminy, zaliczenia, kolokwia Wrocław

Post autor: Kas_ia »

anduriel pisze:


no właśnie ciekawe jak to jest, ale na rozpisce fakultetów do wyboru jest napisane wyraźnie że od 3ciego roku i są propozycje
Bo do tej pory byly na 3, więc pewnie stare info
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości