Anatomia na BUM

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Paulina Witoszek
Posty: 15
Rejestracja: 14 sie 2013, o 23:20

Anatomia na BUM

Post autor: Paulina Witoszek »

Witam wszystkich Mam pytanie, jak wygląda egzamin, zaliczenie itp. z anatomii? Moja znajoma z Bydgoszczy mówiła, że uczyła się tylko i wyłącznie łaciny i angielskiego. Czy na BUM (jakkolwiek byłoby to zaskakujące O.o) nie obowiązują nazwy w języku polskim? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i pozdrawiam
Bonjour
Posty: 51
Rejestracja: 29 maja 2013, o 15:25

Re: Anatomia na BUM

Post autor: Bonjour »

Uczymy się po polsku, łacinie i po angielsku (tylko wybrane nazwy- podane na stronie zakładu, choć czasem jest ich sporo). Nazwy polskie na kolokwiach zdarzają się rzadko, ogólnie też się operuje łaciną, chociaż w tym roku egzamin wielu zaskoczył- zdecydowana większość uzupełnianek była po polsku, a często jest tak, że się zna daną nazwę po łacinie, a zapomina po polsku i wtedy jest problem

Egzamin jak egzamin: część teoretyczna i szpilki, z każdej trzeba mieć po 60%, a jeśli chodzi o ogólne zaliczanie,to pod koniec każdych zajęć są wyjściówki- nie trzeba ich zaliczać, oceny są dla nas. Kolokwia tak samo, można napisać na 0 punktów ( a nawet na ujemną ilość punktów ) a i tak nie ponosi się konsekwencji, pod warunkiem, że się nadrobi innymi kolokwiami, ogólna zasada jest taka, żeby zebrać ok. 40% punktów możliwych do zdobycia ze wszystkich kolokwiów, szpilki i teoria punktowane oddzielnie ogólnie bardzo przyjemny zakład
Paulina Witoszek
Posty: 15
Rejestracja: 14 sie 2013, o 23:20

Re: Anatomia na BUM

Post autor: Paulina Witoszek »

Dziękuję za odpowiedź Pomimo, iż pomysł nauki w wakacje był ostro krytykowany na tym forum ja postanowiłam coś niecoś sobie w wolnym czasie poczytać. Teraz przynajmniej mam jakieś wyobrażenie o tym przedmiocie i łatwiej mi będzie przyswoić materiał. Pozdrawiam

Infinitas
Posty: 21
Rejestracja: 22 lip 2013, o 21:31

Re: Anatomia na BUM

Post autor: Infinitas »

Jak nie wiesz jak to nie trać czasu, bo potem okaże się że to co zajmie Ci całe wakacje normalnie zajęło by 3 dni
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Anatomia na BUM

Post autor: Argentum »

Podłączę się do tematu.
Jaki atlas anatomii polecacie? Pod kątem UMB, rzecz jasna, bo na jednym uniwersytecie wymagają tego, na innym tego. Właśnie sobie oszczędzam na jakiś atlasik, stówa już jest, resztę mają dołożyć rodzice.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Anatomia na BUM

Post autor: Argentum »

Śmigam już od kilku dni w tych atlasach, każdy mówi Sobotta, Sobotta, Sobotta!". Mam pewną wątpliwość. Wszyscy oferują dwa tomy a gdzieś tam pojedynczo majaczy trzeci - co z nim? Warto w niego inwestować, czemu on taki biedak na uboczu?d
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: Anatomia na BUM

Post autor: Ganc Pomada »

Nowe wydanie Sobotty (trzytomowe) to atlas połączony z podręcznikiem. Starsze dwutomowe to sam atlas. Tak naprawdę nie ma większego znaczenia jaki masz atlas. Sam korzystałem z dwutomowej Sobotty + McMinn fotograficzny. Ale można z powodzeniem korzystać z Nettera, a fotograficzny np. Yokochi.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Anatomia na BUM

Post autor: Argentum »

Wielkie dzięki! Czyli gdybym sobie dokupił trzeci tom, to bylaby to strata kasy. Nie zamierzam też wydawać prawie 400zł na cały zestaw 3-tomowy, jeśli mam w zasięgu ręki za 180. Dzięki raz jeszcze.
Infinitas
Posty: 21
Rejestracja: 22 lip 2013, o 21:31

Re: Anatomia na BUM

Post autor: Infinitas »

Mam dwutomową Sobottę mogę sprzedać, od drugiego semestru nawet jej nie otworzyłem

Paulina Witoszek
Posty: 15
Rejestracja: 14 sie 2013, o 23:20

Re: Anatomia na BUM

Post autor: Paulina Witoszek »

Ja do samodzielnej nauki polecam fotograficznego McMinn, a podręcznik Moryś. Korzysta mi się z nich bardzo dobrze
Awatar użytkownika
Włóczykijek
Posty: 83
Rejestracja: 14 lip 2013, o 14:54

Re: Anatomia na BUM

Post autor: Włóczykijek »

Po rekrutacji na UMB, we wrześniu będzie odbywało się szkolenie biblioteczne, na którym prawdopodobnie wzorem poprzednich lat będziecie losować numerki i dostawać przydział książek z biblioteki . także jest spora szansa, że nawet nie będzie trzeba kupować atlasu (o ile trafi Ci się przyzwoity numerek).

Natomiast moje prywatne zdanie jest takie - że warto mieć jednak własny atlas - a nuż będzie trzeba do czegoś wrócić i rzucić okiem, żeby sobie przypomnieć . Sam korzystałem z nowego wydania Sobotty, ale zawsze byłem i będę pod wrażeniem tego co oferuje Prometeusz". Niestety, kosztuje też niczego sobie
Awatar użytkownika
luxaeterna
Posty: 135
Rejestracja: 20 wrz 2013, o 19:31

Re: Anatomia na BUM

Post autor: luxaeterna »

Włóczykijek, o, dobrze wiedzieć. Przynajmniej będę wiedzieć, że coś takiego jest i postaram się tego szkolenia nie przegapić.
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Anatomia na BUM

Post autor: PrzebiegłyJeż »

Tak apropos tego szkolenia. To jak będzie można dowiedzieć się o jego dokładnej dacie? Chyba że przy składaniu papierów nas poinformują.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości