Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Babelu
Posty: 78
Rejestracja: 12 maja 2014, o 21:13

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Babelu »

drobinka, tak, mam dokładnie ten zestaw, dzięki bardzo uspokoiłaś mnie trochę
photoshopek pisze:Warto tylko poza tym ogarnąć bilans jonowo-elektronowy. Chociaż z nim to jest tak, że w moim niby nowym podręczniku, nie było o nim mowy.
Na szczęście o tym bilansie wiem, ale słuszna uwaga dla staruszków którzy nie brali korków z chemii.
Tak samo nie przerabiałam w liceum promieniotwórczości w ogóle.
tak-jakos
Posty: 117
Rejestracja: 30 cze 2013, o 16:39

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: tak-jakos »

Stare książki wcale nie są gorsze. Wielu maturzystów, którzy osiągnęli dobre wyniki z biologii preferowało naukę z Hosera, który nie jest już obowiązującym podręcznikiem, a w którym anatomia i fizjologia człowieka jest wytłumaczona naprawdę przystępnym językiem. Chociaż jak na maturę to wiadomości jest tam chyba trochę za dużo, ale dzięki temu można naprawdę zrozumieć wiele rzeczy, a nie tylko się ich nauczyć.
mik_12
Posty: 17
Rejestracja: 19 cze 2014, o 14:28

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: mik_12 »

Mnie przeraziło, że na maturze z chemii mają obowiązywać niektóre treści z gimnazjum. Czyli co konkretnie
tak-jakos
Posty: 117
Rejestracja: 30 cze 2013, o 16:39

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: tak-jakos »

a co z gimnazjum nie obowiązywało na maturze z chemii do tej pory?
mik_12
Posty: 17
Rejestracja: 19 cze 2014, o 14:28

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: mik_12 »

Nie wiem, pojęcie gimnazjum jest mi obce.
tak-jakos
Posty: 117
Rejestracja: 30 cze 2013, o 16:39

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: tak-jakos »

To uwierz mi na słowo, że w gimnazjum na chemii nie było niczego co wykraczałoby poza materiał z chemii rozszerzonej na poziomie liceum
Awatar użytkownika
Babelu
Posty: 78
Rejestracja: 12 maja 2014, o 21:13

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Babelu »

drobinka pisze:To uwierz mi na słowo, że w gimnazjum na chemii nie było niczego co wykraczałoby poza materiał z chemii rozszerzonej na poziomie liceum
to czemu zdać na wysoki wynik jest tak trudno gdzie nawet gimbusy teoretycznie powinny to ogarniać.

Czyli książki z gimnazjum też mam wygrzebać?
tak-jakos
Posty: 117
Rejestracja: 30 cze 2013, o 16:39

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: tak-jakos »

ha ha no faktycznie, źle się wyraziłam po prostu chodzi mi o to, że nie rozumiem paniki o to, że mogłoby się pojawić coś z gimnazjum skoro materiał licealny jest dużo obszerniejszy więc nawet jeżeli coś się pojawi to na pewno jest to zawarte w tym co jest wymagane na rozszerzeniu z chemii
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: kate27 »

To zabrzmi bardzo banalnie, ale chemia w liceum to w większości to samo, co w gimnazjum, tylko bardziej szczegółowo.

(odkryłam Amerykę tym stwierdzeniem )
mik_12
Posty: 17
Rejestracja: 19 cze 2014, o 14:28

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: mik_12 »

OK, rozumiem. Ja zdawałam maturę z po czterech latach liceum. Teraz w liceum materiał w szczególności z biologii jest, moim zdaniem, okrojony. To pewnie zostało przeniesione do gimnazjum. Jak przeczytałam w informatorze, że na maturze mogą się pojawić zagadnienia z gimnazjum, to trochę mnie to zmartwiło, że będę musiała się cofać jeszcze do nie wiem czego, ale OK.
szczuroskoczek
Posty: 104
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: szczuroskoczek »

Ja bym się tak poziomem matury nie przejmował, bo faktycznie prostszą (przynajmniej wg mnie) będą mieli nowo nowo maturzyści natomiast reszta będzie miała tak jak dotychczas czyli sami wiecie
uki94
Posty: 56
Rejestracja: 12 sty 2012, o 18:07

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: uki94 »

Piszę aby Wam się poradzić. Pisałem w tym roku drugi raz maturę bo chciałem sie dostać na medycynę niestety matura mi nie wyszła mam 82 z biologii i 70 z chemii, bardzo chciałem iść na lek w szkole z chemią nigdy nie miałem problemu zawsze bardzo dobry oceny pomimo że co roku miałem innego nauczyciela w liceum o profilu biol chem. Nie wiem czy ma sens probówać trzeci raz. Ten rok sidziałem w domu i się uczyłem do matury mój stary wynik 137 w tym biologia 67. Nigdy nie miałem probkemu z nuką zawsze świadectwo z paskiem. Myślałem żeby w tym roku przezimować zaocznie na ratownictwie medycznym i poprawić jeszcze raz chemię, ale boję się, że znowu mi nie wyjdzie a każdą porażkę bardzo przeżywam teraz też nię mogę się pozbierać jak myślę że mój znajomy z którym w szkole uczyliśmy się na tym samym poziomie będzie za chwilę na drugim roku a ja nie ruszyłem jeszcze z miejsca.

zompsuareza
Posty: 60
Rejestracja: 28 cze 2014, o 21:44

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: zompsuareza »

uki94 pisze:Piszę aby Wam się poradzić. Pisałem w tym roku drugi raz maturę bo chciałem sie dostać na medycynę niestety matura mi nie wyszła mam 82 z biologii i 70 z chemii, bardzo chciałem iść na lek w szkole z chemią nigdy nie miałem problemu zawsze bardzo dobry oceny pomimo że co roku miałem innego nauczyciela w liceum o profilu biol chem. Nie wiem czy ma sens probówać trzeci raz. Ten rok sidziałem w domu i się uczyłem do matury mój stary wynik 137 w tym biologia 67. Nigdy nie miałem probkemu z nuką zawsze świadectwo z paskiem. Myślałem żeby w tym roku przezimować zaocznie na ratownictwie medycznym i poprawić jeszcze raz chemię, ale boję się, że znowu mi nie wyjdzie a każdą porażkę bardzo przeżywam teraz też nię mogę się pozbierać jak myślę że mój znajomy z którym w szkole uczyliśmy się na tym samym poziomie będzie za chwilę na drugim roku a ja nie ruszyłem jeszcze z miejsca.


A pomyśl co to za wstyd będzie jak będziecie mieli 60 lat, będziecie dobrymi lekarzami ale on będzie miał już jakieś 35 lat stażu, a ty tylko 33. no normalnie tragedia.

PS. ja tak siebie pocieszam, bo jestem w takiej samej sytuacji
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości