Nauka do matury 2016

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: szymek48 »

To może i ja dodam coś od siebie w tym wątku.
W zamian za 6 z chemii dostałem zadanie od chemiczki na okres wakacji. Otóż pożyczyła mi Vademecum z Chemii (2013, Operon) abym przerobił je i zbudował bazę pod rozszerzenie i konkursy z chemii.
Prawda jest taka, że zajęć nie będę miał dużo, toteż w wolnych chwilach zaglądam i robię notatki oraz powtórki materiału.

Mówiąc szczerze dotychczasowe doświadczenie podpowiada, że nie będę mieć problemów z biologią i chemią, jednakże obawiam się, że nie dam sobie rady. Na szczęście jestem dobrym słuchaczem i mnóstwo materiału zapamiętuję na lekcji, przez co nie muszę nadrabiać w domu.

Nastawienie mam. raczej pozytywne. Najważniejsze by nie dać się zwariować Nie zamierzam zarywać nocy, ani siedzieć bezczynnie.
Awatar użytkownika
estera97
Posty: 6
Rejestracja: 1 lip 2014, o 18:53

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: estera97 »

Hej wszystkim Cieszę się, że powstał ten wątek, w końcu nauka w grupie zawsze jest przyjemniejsza niż w pojedynkę. Jestem na biol-chem-fizie, a końca 1 klasy nie mogłam się już doczekać, ze względu na te wszystkie bardzo potrzebne przedmioty typu wok i pp. Fajnie pisać z takimi zmobilizowanymi i ukierunkowanymi osobami, zawsze trochę tej motywacji przybędzie
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Nitrogenium32 »

szymek48, masz szóstkę z chemii?! o.O U mnie w szkole szóstka z 80% przedmiotów jest za olimpiadę. O Vademecum z chemii z OPERONU wypowiem się tak - jest do kitu. Nic tam nie ma. W przeciwieństwie do tego z fizyki, gdzie jest dosłownie wszystko. Fizykę polecam, chemię najmocniej odradzam.
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Fify715 »

Nitrogenium32, gdzie jesteście na biologii, chemii i fizyce? zaczynacie już kolejne podręcznik czy jeszcze 1 kończycie? (zakładam, że masz nową erę, ale to chyba wszystkie tak samo?) Zastanawia mnie, czy w siatce godzin 544 - 454 (biolchemfiz) wyrobimy się z materiałem.
greettta
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2012, o 18:11

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: greettta »

Eleenaa
I bardzo dobrze, nabieraj sił, w lipcu nie myśl o szkole. Wtedy przychodzi taka większa motywacja

A może ja już tu z Wami zostanę i zacznę się uczyć tej matematyki i biologii R
Awatar użytkownika
Eleenaa
Posty: 115
Rejestracja: 11 sty 2013, o 16:30

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Eleenaa »

estera97, O widzę ,że też ze śląska Chodzisz do renomowanego liceum czy zwykłego? A jak u Was z siatką godzin?
Celujesz w medycynę? ( przepraszam za tyle pytań )

Nitrogenium32, a miałaś styczność z operonowskim vademecum z biologii?

greettta, Pewnie ,że zostań! Ogarnij jakieś książki i jedziemy ostro od września A co do tej matmy to wolisz ją zdawać zamiast chemii? Z chemii jest chyba mniej materiału
greettta
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2012, o 18:11

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: greettta »

Eleenaa Dziękuję bardzo za miłe przyjęcie
Osobiście, wolę matematykę, wydaje mi się że łatwiej będzie mi z niej nadrobić i uczyć się niż z chemii
I nie od września tylko odniedługo
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Nitrogenium32 »

jowita715, biologia - skończona pokarmówka, poza tym ekologia i ochrona środowiska w całości zrobione oraz część genetyki i biotechnologii chemia - skończone alkany i cykloalkany fizyka - prawie skończona termodynamika, została tylko II zasada, entropia, silniki i powtórzenie na wstępie III klasy z przemian gazu doskonałego (prawa, wykresy, praca, ciepło, I zasada termodynamiki). Siatkę mam taką - biologia 6, chemia 5, fizyka 5. Jak w przyszłym roku - nie wiem sam.gt

Eleenaa, miałem z każdym vademecum operonowskim. Tak jak mówiłem (napisałem ), chemii nie polecam - nic tam nie ma. Fizykę i biologię jak najbardziej polecam, tym bardziej, że w biologii anatomię zaczynają od nerwowego, co jest bardzo dobre. 3
Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: szymek48 »

Całkowicie się z tym zgadzam. Vademecum nie powala, zagadnienia są skracane, byleby tylko zmieściły się na dwóch stronach.
W tym konkretnym przypadku jest to dla mnie dobre, bo przerabiam książkę na lajcie". Jednak do matury nie chciałbym się z nią przygotowywać.
Awatar użytkownika
estera97
Posty: 6
Rejestracja: 1 lip 2014, o 18:53

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: estera97 »

Eleenaa, chodzę do w miarę dobrego liceum, nie jest może jakieś wybitne, ale złe też nie. Jedynie chemia trochę leży Kiedyś podobno było lepsze, a teraz, kiedy idzie do niego dużo osób z pobliskich miast, gdzie są gorsze licea, poziom trochę się zepsuł
Siatka 5,4,4-4,5,4 (biol-chem-fiz) o ile się nie mylę
I tak, myślę o medycynie A jeśli już nie wyjdzie, to na pewno coś w tym kierunku. Pytań wcale nie było tak dużo!
Awatar użytkownika
Eleenaa
Posty: 115
Rejestracja: 11 sty 2013, o 16:30

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Eleenaa »

greettta, no to może 31 sierpnia? nie no trzeba coś zrobić ,ale żeby mi się chciało tak jak mi się nie chce

Nitrogenium32, właśnie zastanawiam się nad tym vademecum ,ale poczekam na to do nowej podstawy. Mam vademecum Pyłki-Gutowskiej i nieźle się prezentuje

estera97, A zamierzasz zdawać też tą fizykę rozszerzoną?
Awatar użytkownika
szymek48
Posty: 99
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 14:49

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: szymek48 »

estera97, ja za to chodzę do najlepszego w powiecie. (Mamy dwa ) Zwykłe liceum. Moja biolożka i chemiczka mają brdzo wysokie aspiracje, aczkolwiek tej drugiej z racji wieku już pamięć czasami nie domaga i często zastanawia się nad prostymi współczynnikami stechiometrycznymi.
Miałem takie szczęście", że zostałem przez nie dostrzeżony jako wyróżniający się uczeń. Chemiczka polubiła mnie do tego stopnia, że jak cokolwiek było do załatwienia z chemii, to wiadomo kogo klasa wysyłała
Jak obserwuję bardzo dużo forumowiczów myśli o medycynie
Muszę przyznać, że właściwie od najmłodszych lat się tym interesowałem. Zaprenumerowałem nawet serię Tajemnice ciała człowieka z modelem człowieka tzw. Kostkiem. Jak wszystko zaczęło się rozlatywać, to odpuściłem sobie składanie modelu. Jednak zainteresowanie anatomią człowieka tak do dziś mi zostało. W międzyczasie doszedłem do wniosku, że nie mam szans na medycynę, że się nie nadaje. Planowałem nawet studiowanie na filologii angielskiej lub niderlandzkiej albo technikum informatyczne
Na szczęście doszedłem do wniosku, że najbardziej interesują mnie biologia i chemia. W przeciwieństwie do znajomych nie miałem problemu z doborem profilu i rozszerzeń. Z biegiem czasu utwierdzam się w tym, że to dobra decyzja
A co dalej? Zobaczymy. Jestem dobrej myśli.
sourire
Posty: 13
Rejestracja: 9 mar 2014, o 12:51

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: sourire »

Widzę, że całkiem sporo się nas tu ze Śląska zebrało
Jeżeli chodzi o te najnowsze zbiory Witowskiego, to ja je posiadam, jednakże trudno mi cokolwiek na ich temat powiedzieć, bo póki co stoją nieruszone na półce i czekają, aż stan mojej wiedzy pozwoli na otwarcie ich i niezałamanie się tym, jak wiele jeszcze nie wiem

estera97, mam bardzo podobną sytuację do Twojej. Moje liceum też dawniej miało wyższy poziom, a na chemię także wiele osób narzeka. W jakim mieście jest Twoje liceum?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 28 gości