Studia- co robić?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Synapsyda
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2012, o 16:04

Studia- co robić?

Post autor: Synapsyda »

Cześć. Kilka lat temu wymarzyłam sobie, że chcę studiować weterynarię. Mimo tego, że wiele osób próbowało mnie zniechęcić (brak pracy etc.), ja nie wyobrażam sobie, abym mogła studiować coś innego. Niestety, matura poszła mi słabo, więc nie mam szans się dostać. I teraz mam do wyboru dwie opcje. Wiem, że powinnam zadecydować sama, ale chciałabym, aby ktoś mnie jakoś pokierował i coś podpowiedział.

Opcja nr 1:
poprawiać maturę i studiować zootechnikę. Jeśli kiedyś dostałabym się na wetę, mogłabym przepisać oceny. Dodam, że dopóki się uczę dostaję rentę, a jej kwota pokryłaby koszty korków.
Wtedy zawracam sobie głowę i nauką na sesje i do matury, do tego dochodzi czas dojazdu na kampus- ok. 1,5h w jedną stronę.

Opcja nr 2:
skupić się tylko i wyłącznie na maturze i znaleźć jakąś dorywczą pracę, żeby zarobić na korki i nie obciążać rodziny dodatkowymi kosztami.

Moglibyście napisać jak to wygląda z Waszego punktu widzenia?
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Studia- co robić?

Post autor: iSzymur »

a miałabyś czas uczyć się na studiach, chodzić na korki, uczyć się sama i oprócz tego mieć jeszcze trochę normalnego życia? dużo moich znajomych poszło na studia i nikt nie poprawił wystarczająco, ja zostałem w domu i powinno mi w tym roku starczyć nie chodziłem do pracy (wiem,że nie każdy sobie może na to pozwolić) bo się bałem, że po kilku godzinach fizycznej pracy w magazynie pójdę spać i tyle będzie z nauki jeśli natomiast masz jakąś fajną ofertę na oku to bym na Twoim miejscu z niej skorzystał i nie szedł na studia, powodzenia!
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Studia- co robić?

Post autor: Alra »

Aby wciąż dostawać rentę możesz pójść do szkoły policealnej. Wydaje mi się to być lepszym rozwiązaniem niż zimowanie na studiach, które na pewno byłyby czasochłonne.
Synapsyda
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2012, o 16:04

Re: Studia- co robić?

Post autor: Synapsyda »

Macie rację. Szkoła policealna i ewentualnie jakaś praca. Dziękuję Wam bardzo!
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Studia- co robić?

Post autor: micra »

nie wiem gdzie planujesz tą zootechnikę
w Olsztynie za średnią można przepisać się z zootechniki na 1 rok weterynarii-ot taka dodatkowa możliwość
Synapsyda
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2012, o 16:04

Re: Studia- co robić?

Post autor: Synapsyda »

W Warszawie.
Kurcze, to by było zbyt proste, żeby tak po prostu się przepisać. Z jaką srednią? Słyszałam kiedyś o 4,0.
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Studia- co robić?

Post autor: Fify715 »

Zgadzam się, jakaś łatwa szkoła policealna, bo szkoda tej renty. Byś spokojnie miała czas na naukę do matury, no i wiadomo - korki
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Studia- co robić?

Post autor: micra »

nie jest tak prosto się przepisać bodajże 9 osób się przepisało
4,3 bodajże plus chyba dobra ocena z egzaminu z anatomii
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości