zadania z Pazdry pomocy do matury

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
Asia09091996
Posty: 32
Rejestracja: 7 cze 2014, o 08:44

zadania z Pazdry pomocy do matury

Post autor: Asia09091996 »

Pomószcie mi zrozumieć chemie i odpiszcie proszę na moje pytania -) przerabiam zbiorek Pazdry i nie rozumiem paru rzeczy. A oto moje pytania -)
1) jaki jest wzór kwasu z którego pochodzi ta sól : CaS2O8
2) jak z wodorowęglanu sodu można otrzymać obojętny węglan sodu?
3) czy jest możliwa reakcja niemetal + zasada, jeśli nie to dlaczego?
4) napiszcie mi rekacje powstawania kwasu HCl z gazowego HCl
5) mam zadanie takie narysowac wzory wyjaśniające budowę soli: Na2SO3, ZnSO4 czy mam korzystać z metody VSEP.
6) MAM pytanie do nazewnictwa soli podwójnych: mam w podręczniku Pb2Cl2Co3 - i nazwa dichlorek węglan ołowiu ( II) i druga sól MgAl2( SO4)4 i nazwa tetrasiarczan ( VI) glinu magnezu dlaczego w drugiej nazwie nie dodajemy di przed glinem.
7) jak to jest z wartościowością pierwiastków z bloku d ?
ćwiczyłam ostatnio takie zadanie gdzie trzeba było podać czy dany tlenek jest zasadowy kwasowy czy obojętny ( wiem że niższa wartosciowośc pierwistków z bloku d charakter zasadowy środkowa obojętny i wyższa kwasowy , ale na układzie okresowym takim zwykłym nie mam napisanych wartościowości to jak mam odgadnąc czy dany tlenek jest zasadowy kwasowy czy obojętny)
a i proszę o odpowiedz osobę która radzi sobie z chemią, nie chce głupich odpowiedzi
Pomóżcie mi bo sama nie ogarnę -)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości