Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
kokosanka
Posty: 43
Rejestracja: 29 sty 2014, o 12:32

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: kokosanka »

a wie może ktoś z Was, jak to jest z przenosinami z niestacjonarnej wety we Wrocławiu do olsztyńskiego UWM?
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: micra »

dziekan z Wrocławia nie zgodził się na przeniesienie po semestrze,
cóż najpierw mówił że to możliwe, a potem jak zadzwoniłam tuż po sesji w ogóle nie było o tym mowy
słyszał ktoś czy we wrześniu jeszcze wyrażają zgodę na przeniesienie?
kokosanka
Posty: 43
Rejestracja: 29 sty 2014, o 12:32

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: kokosanka »

micra a jeśli zaistniała tak sytuacja: studiuję niestacjonarnie rok we Wrocku i w drugim roku chcę się przenieść (mam dość dobre uzasadnienie) to myślisz, że wrocławski dziekan pozwoli?
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: micra »

nie wiem, w ogóle słyszałam że pomiędzy trybami nie da się przenieść
nie podpisywałaś umowy że będziesz płacić 3 lata za studia?
Bandros
Posty: 31
Rejestracja: 14 cze 2013, o 15:27

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: Bandros »

Witam wszystkich,

Jak ktoś z Was ma dylemat, gdzie studiować weterynarię to ja osobiście mogę polecić Lublin. Udało mi się zaliczyć I rok, mam wakacje. Wcale nie było jakoś mega ciężko, tylko ta letnia sesja dała trochę w kość, ale przetrwałem jak większość. Jeżeli umie się dobrze gospodarować czasem to można się , uczyć , bawić, przygotowywać do matury. Pewnie II rok będzie cięższy, ale to od października będę się przejmował.
szluwka
Posty: 256
Rejestracja: 5 paź 2012, o 12:19

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: szluwka »

We Wrocławiu była nawet mini afera o to, że przyjmują ludzi z Olsztyna z wynikami, z którymi nie dostaliby się na stacjonarne (przeszkadzało to niestacjonarnym, którzy mieli więcej pkt z matury, a płacili za studia). Z tego co kojarzę nic się nie zmieniło. Afera była bardzo mini.
nie dziwię się. i tak mało jest sprawiedliwości na tym wydziale.
To dopiero pierwszy rok, achhhh, jakie jeszcze kwiatki na następnych latach nas czekają ?
Awatar użytkownika
reveur06x
Posty: 69
Rejestracja: 29 cze 2014, o 15:46

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: reveur06x »

Korczaszko, mogłabyś wyjaśnić o co chodzi z tym stażem? On jest ze studiów, czy jakiś inny już po ukończeniu kierunku? On nie jest obowiązkowy? Bo wiem że po studiach trzeba przepracować 2 lata, żeby dopiero móc robić jakąś specjalizację. A kiedy w tym wszystkim jest staż?
Anisia52
Posty: 27
Rejestracja: 28 cze 2014, o 15:53

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: Anisia52 »

Może mi ktoś kto logował się na UWM powiedzieć jak wpisywaliście wyniki? Wszystkie które macie na świadectwach, ew dodatkowe na aneksach? Bo dzowniłam dziś do sekretariatu i mi pan powiedział, że mam wpisać tylko te które wybieram, czyli biologia, chemia i angielski(w tym przypadku tylko poziom który mnie satysfakcjonuje) natomiast mam wciąż wątpliwości, bo identycznie strona rekrutacji wygląda na UMCS w Lublinie a tam twierdzą, że ich system sam wybiera najlepsze możliwości dla kandydata i wpisać wszystkie. I co robić? Doradźcie!
Dodatkowo mam problem z numerem matury, bo mam i mature i aneks do matury, tam pod spodem jest data uzyskania, jak wpisuję dwie po przecinku to wyskakuje błąd zapisu, jak jedną to okej i ten pan z sekretariatu powiedział tak: To dać tą pierwszą datę z matury jeśli nie da się dwóch. Mam wrażenie, że fatalnie trafiłam na doradcę, mam więcej wątpliwości teraz niż przed rozmową z nim
Awatar użytkownika
reveur06x
Posty: 69
Rejestracja: 29 cze 2014, o 15:46

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: reveur06x »

Anisia52, 2-3 strony temu o tym pisaliśmy, o wpisywaniu wyników do Olsztyna. Ja mam tak samo bio, chem i ang, i tylko te podałam. Jak dzwoniłam tam, to powiedzieli, żeby podać tylko te które ja chce.
A co do aneksu, to ja tez miałam problem z datą i podałam im tylko datę I matury, bo też jak podałam dwie miałam błąd. Ważniejszy jest chyba numer niż data, bo po nim są w stanie zweryfikować wyniki
Raczej tam każdy jest dobrze poinformowany, skoro pracują w tym od lat i zapewne co roku są te same pytania i ten sam system.
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: micra »

rok temu:
wpisywałam tylko te przedmioty i poziomy które wybieram
wpisywałam 1 datę, pierwszej matury
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: iSzymur »

Anisia52 jeśli zdałaś maturę w tamtym roku, to rok uzyskania matury masz 2013, a aneks z tego roku ma datę 2014- jest od tego inna linijka do uzupełnienia, nie sądzę żeby trzeba było wpisywać po przecinku. aneks w rozumieniu systemu = poprawiona matura

w olsztynie wpisałem tylko biol,chem,ang i ciul, ktoś tam wyżej pisał że tak cza
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: Korczaszko »

Typowy staz z Urzedu Pracy. Wielu pracodawcow go wymaga, z drugiej strony mozna go potraktowac jako lagodne przejscie ze studiow do pracy. Na razie jest nieobowiazkowy.
Specjalizacje mozna (nie trzeba!) robic po przepracowaniu min. 2 lat, staz w niczym nie przeszkadza i raczej liczy sie do stazu pracy.

Awatar użytkownika
reveur06x
Posty: 69
Rejestracja: 29 cze 2014, o 15:46

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: reveur06x »

Aaa dziękuję A ten staż ma jakąś konkretną długość?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości