Kto na UMB?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kan-ala
Posty: 22
Rejestracja: 12 sie 2013, o 15:14

Re: Kto na UMB?

Post autor: kan-ala »

Nie przejmujcie się tak już tą medycyną. Bez spiny do tego podejść i to co będzie. Teraz są emocje z rekrutacją, wyniki z matury,nowi ludzie i miejsce wielką niewiadomą, ale plany czy będę zakuwał po nocach do upadłego czy pił na imprezach. hyyyyy? Wy serio planujecie takie rzeczy już teraz? Gdzie spontan? Będzie spoko, miasto spokojne, uczelnia świetna, a podstawa to ludzie - poznacie się i wszystko wyjdzie w praniu.

Też miałam emocje siegające zenitu przed pierwszą listą przyjęcia na studia, a teraz po 1 roku leku mówię - nie warto! Może nie da się tego całkowicie uniknąć, trzeba sporo rzeeczy zaplanować i wczesniej załatwić, ale żeby planować takie drobiazgi wszystko raczej zależy od planu zajęć, stanu aktualnego zdrowia, danego dnia itd czyli wielu czynników nie do przewidzenia na dzień dzisiejszy. luz
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: Kto na UMB?

Post autor: Ganc Pomada »

kan-ala, nie odbieraj im tej przyjemności. Każdy musi przejść przez ten etap emocji
pollyanna
Posty: 71
Rejestracja: 10 kwie 2014, o 12:23

Re: Kto na UMB?

Post autor: pollyanna »

ja już mam ten etap za sobą, bo studiuję aktualnie. a jaką średnią trzeba mieć na umb do stypendium? i czy wszystkie przedmioty się wliczają? ja nie chcę stypendium na pierwszym ani drugim roku, ale może od 3.? oczywiście, jeśli nie będzie to niosło za sobą zbyt wielkich kosztów w postaci utraty życia osobistego, bo tego nie chcę.
eryn pisze: suma sumarum dużo ludzi nie lubi warszawiaków za tzw:"syndrom Warszawiaka (a kiedy mówiłem na imprezie, ze pochodzę z Wawy to często słyszałem jak to możliwe wydajesz sie taki w porzadku, normalny."). Nie zdiagnozowalem go tez u żadnych z moich przyjaciół! Natomiast jest on zauważalny u osób przyjezdnych, które zachowują sie jakby złapała pana Boga za nogi(i na tym skończę, ponieważ wielu właśnie moich znajomych z Wawy to właśnie osoby przyjezdnie i nie chce o nich zle pisać i tyle).

a mnie właśnie o przyjezdnych chodzi, wiem, jakie osoby z mojej szkoły szły do Warszawy. ja bym się nie zastanawiała, gdybym mieszkała w Warszawie, zostałabym, ale na szczęście mieszkam w Białymstoku
eryn
Posty: 23
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:48

Re: Kto na UMB?

Post autor: eryn »

Polly. Ja mam 100 z matmy i bym sie dostał do Wawy bez problemu. Mam nadzieje ze takich jak ty jest mało w Białymstoku. No masz to szczęście, ze sie w wawie nie urodzilas i nie jesteś tak"warszawska (chociaz to sie równa)zarozumiala tak jak jak.

eryn
Posty: 23
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:48

Re: Kto na UMB?

Post autor: eryn »

Ja*

pollyanna
Posty: 71
Rejestracja: 10 kwie 2014, o 12:23

Re: Kto na UMB?

Post autor: pollyanna »

twój post jest dla mnie kompletnie niezrozumiały.
Awatar użytkownika
Neuf
Posty: 132
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 20:24

Re: Kto na UMB?

Post autor: Neuf »

Najprawdopodobniej i ja znajde sie w Białymstoku
pollyanna
Posty: 71
Rejestracja: 10 kwie 2014, o 12:23

Re: Kto na UMB?

Post autor: pollyanna »

edit. twój post jest dla mnie zrozumiały, ale ty nie zrozumiałeś moich
kto wymyślił edycję od 60 postów? chyba będę nabijać na siłę
olkun
Posty: 22
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 17:16

Re: Kto na UMB?

Post autor: olkun »

A wiecie może, jak to jest z terminem składania dokumentów? Po I liście rankingowej termin jest 10.07 - 14.07. (Tak przynajmniej napisali na stronie UMB).
Czyli można składac cały weekend, włącznie z niedzielą, tak?
Awatar użytkownika
aleksandra0294
Posty: 78
Rejestracja: 27 cze 2014, o 11:17

Re: Kto na UMB?

Post autor: aleksandra0294 »

olkun pisze:A wiecie może, jak to jest z terminem składania dokumentów? Po I liście rankingowej termin jest 10.07 - 14.07. (Tak przynajmniej napisali na stronie UMB).
Czyli można składac cały weekend, włącznie z niedzielą, tak?
W weekendy raczej się nie składa, a w niedziele to juz na pewno w zeszłym roku składałam papiery w prawdzie nie na lek tylko na farmacje ale weekendy odpadały
olkun
Posty: 22
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 17:16

Re: Kto na UMB?

Post autor: olkun »

czyli zostaje tylko czwartek, piątek i poniedziałek? Swoją drogą, mało czasu, będę musiała kogoś upoważnic
Awatar użytkownika
aleksandra0294
Posty: 78
Rejestracja: 27 cze 2014, o 11:17

Re: Kto na UMB?

Post autor: aleksandra0294 »

olkun pisze:czyli zostaje tylko czwartek, piątek i poniedziałek? Swoją drogą, mało czasu, będę musiała kogoś upoważnic
prawdopodobnie tak, możesz się jeszcze upewnić, napisz do nich maila albo zadzwon P
wkatarzyna
Posty: 21
Rejestracja: 5 lip 2014, o 22:18

Re: Kto na UMB?

Post autor: wkatarzyna »

Cześć, ja też na lekarski. Liczę na pierwszą listę. Też jestem z tych nieimprezujących i wolących w wolnym czasie obejrzeć dobry film przy winie.
Planujecie mieszkać w akademiku czy wynajmować mieszkanie?
Jest może ktoś z moich okolic, kto idzie na lek i miałby ochotę się poznać przed październikiem?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości