Nauka do matury 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Seeba »

Trzcina, piszesz wersję matury do której się uczyłaś czyli jeszcze tę starszą jej formę.
Awatar użytkownika
Trzcina
Posty: 190
Rejestracja: 29 sty 2014, o 19:22

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Trzcina »

Jeszcze w czerwcu we wszystkich wątkach na tym forum trąbiono po licznych mailach do OKE, że przez 2 lata mamy możliwość poprawiania pisanych wcześniej przedmiotów na starych zasadach, a nowych według przyszłorocznych reguł. Pamiętam posty randomlogina na ten temat.

Zdaję sobie sprawę, że OKE każdemu odpowiada inaczej, a w tym przypadku wolę być przygotowana na każdą ewentualność.
Dla mnie to i tak nie ma większego znaczenia co będę pisać, bo o chemii wiem niewiele (w gimnazjum również bimbałam), ale chcę wiedzieć czego i z czego się uczyć, żeby się na maturze nie okazało, że jakiegoś działu na oczy nie widziałam.

Moje pytanie jest więc nadal aktualne.
Ostatnio zmieniony 4 lip 2014, o 22:34 przez Trzcina, łącznie zmieniany 1 raz.
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Girion »

Ja też piszę w przyszłym roku nowe przedmioty - biologię i matmę R i pani z oke poznań przez telefon powiedziała, że na 100% piszę na nowych zasadach. A poprawa (podwyższanie) wyniku na starych przez 2 lata.
vivane
Posty: 14
Rejestracja: 22 sty 2014, o 14:00

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: vivane »

ale zamieszanie z tą maturą, masakra.mogliby chociaż ustalić jedną wersję. zdaję biologię i chemię, może angielski rozszerzony. niestety profil humanistyczny nauki tych przedmiotów mi nie ułatwia
Dolczii
Posty: 148
Rejestracja: 26 wrz 2013, o 19:32

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Dolczii »

Witm )
W końcu zdecydowalam sie napisac cos tu. W szkole mialam dosc nie fajna sytuacje, bo jako jedyna (moj blad ze wybralam klase humanistyczna, ale to juz inna historia) chodzilam na biologie i chemie jednocześnie tzn. rozszerzenie z tych przedmiotów byly w tym samym czasie nie moglam przepisac sie do innej klasy bo inne klasy realizowaly matme r, a moja klasa polski i ang r.prosilam, blagalam, jednakze pozwolono mi chodzic na oba przy czym mam zaliczac kazda kartkowke itp. Tak wiec wiecej bylo mnie na chemii niz na biologii. Szczerze mowiac mamy slabych nauczycieli, ale coz. Wzielam sie w te wakacje za nauke (siostra mowi ze za mocno sie denerwyje matura) ale w mojej sytuacji musze nadrobic caly rok biologii (jestesmy w ciemnej dupie, bo latamy jak poparzeni po tematach ale to wina grupy i ich stosunku do przedmiotu) i chemie. Jak narazie przerabiam zbior pazdry, calkiem fajny. Z biologii próbował czytac ale te wszystkie terminy wylatuja z głowy zaraz po przeczytaniu. . )

Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

Witamy, dolczii! Zachęcamy kolejne osoby do ujawniania się!
Awatar użytkownika
evans96
Posty: 10
Rejestracja: 25 kwie 2014, o 21:23

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: evans96 »

Witam ! Również zdaję maturkę w 2016 i wybieram się na lekarski. Mam profil bio-chem-mat i własnie te przedmioty + ang. zamierzam zdawać na rozszerzeniu. Kupiłam sobie zbiory Witowskiego z biologii i VADEMECUM MATURZYSTY Ewy Pyłki-Gutowskiej. Miałam ambitny plan, aby pouczyć się z biologii i chemii w wakacje, jednak nie potrafię się zmobilizować. Przeczytałam pierwsze 15 stron vademecum i na tym się skończyło. Polecacie jakieś dobre podręczniki/ repetytoria/ zbiory zadań z biologii i chemii ? I metody nauki ? Dopiero rok przed maturą, a ja czuję się tak jakby to miało nadejść lada dzień.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

Witamy, evans96! To w końcu zdajesz w 2016 czy 2015? Bo z ostatniego wynika, że w 2015, a z pierwszego (a raczej drugiego), że w 2016. To jak?
Awatar użytkownika
evans96
Posty: 10
Rejestracja: 25 kwie 2014, o 21:23

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: evans96 »

2015 hahaha
Awatar użytkownika
deoksyryboza
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2014, o 16:57

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: deoksyryboza »

evans96, do chemii oczywiście zbiory Witowskiego- ostatnio zostały wydane dostosowane do nowej matury, zbiór zadań Pazdro też jest ok, korzystałam z niego przez całą drugą klasę i naprawdę mi się przydał i przydaje poza tym zb. Persony- niedawno kupiłam, rozwiązałam kilka zadań, całość zacznę przerabiać od września, ale już teraz stwierdzam że jest bardzo dobry!
Awatar użytkownika
evans96
Posty: 10
Rejestracja: 25 kwie 2014, o 21:23

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: evans96 »

Mam zbiór Pazdro, natomiast moja chemiczka mówi, że zbiór Witowskiego jest słaby, a przecież wszyscy go tak chwalą Uczycie się już ?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

evans96, tak, już-już.

Ja na razie kończę teorię z matmy, jeszcze tylko wielkości opisujące zmienną losową, oraz cała statystyka. Na tym na razie koniec.

Od poniedziałku biorę się w końcu za chemię, fizykę oraz niemiecki, za tydzień jeszcze dokładam sobie łacinę. Równolegle oczywiście jeszcze nadrabianie lektur.
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Seeba »

evans96, na pewno nie myśli tak tylko twoja chemiczka. Wiele osób tak twierdzi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości