CMUJ Rekrutacja 2014/2015

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: randomlogin »

Zaswiadczenie o dochodach z us, jesli ktos jeszcze w rodzinie sie uczy to papier ze szkoly/uczelni, ze sie uczy, z fminy zdaje sie chodzilo o jakas dzialalnosc gospodarcza? Z tego mozna sie bylo wykpic wlasnym oswiadczwniem, nie wiem jak teraz. A, jeszcze z ZUSu wysokosc skladek, se odliczyc, bo teraz tego na zaswiadczeniu z us nie ma (do niedawna bylo). Inne papiery zaleznie od ibdyqidualnej sytuacji.
BTW do ktoregos z wyzszych postow - z Prokocimia naprawde jwst bezproblemowy dojazd, ludzie tam po 6 lat mieszkaja.mimo, ze mogliby gdzie indziej. Odlegloscia na mapie nie ma sie co sugerowac za bardzo. Ale zgadzam siw, ze mieszkanie w starej zabudowie (grzanie elwktryczne albo w najlepszym.wypadku gaz) jest generalnie slabe.

Awatar użytkownika
Slash1994
Posty: 25
Rejestracja: 18 mar 2013, o 14:53

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: Slash1994 »

Akademiki na Prokocimiu są na prawdę spoko.
Mieszkałam w bloku A- czasami miałam wrażenie, że nikt w nim nie żyje prócz mnie, bo taka cisza bywała- choć mnie parę razy sprzątaczka obudziła swoim napie*dalaniem przez telefon do kogoś (godzina 10 rano, a ja zasiedziałam się w nocy i nie było dla mnie przyjemne [*]) a raz to ŚPIEWAŁA ewnie myślała, że wszyscy są na zajęciach
Ale to były tylko sporadyczne przypadki.
Mój sąsiad z akademika z lekarskiego przetrwał 6 lat na akademiku. I gdyby mi nie brakowało punktów na lekarski na CMUJ, to nadal bym pozostała w akademiku, bo jest fajnie, przyjemnie, dużo ludzi można poznać, każdy sobie pomaga i takie tam. Troszkę warunki mogły być lepsze, ale teraz właśnie zaczęły się remonty w Abędzie luksusowo, ale mogę się założyć, że opłata wzrośnie [*]
Jak ktoś chce iść do akademika, to bierzcie blok B- najbardziej zadbany
W akademiku C to słyszałam taką plotkę o istnieniu piętra Sparta"-na całym piętrze nie ma ani jednego kafelka w łazience-ale jak mówię- słyszałam. Być może to tylko plotka i fantazja czyjejś nieposkromionej wyobraźni

A o transport to nie ma co się martwić- tramwaj 3 jeździ pod Pocztę Główną co jakieś 10-15 minut a od przystanku idzie się jakieś 3-5 minuty na zajęcia.
Miaaa
Posty: 74
Rejestracja: 13 lip 2011, o 21:11

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: Miaaa »

A powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz, jak się nie dostanę z pierwszej listy na lekarski i złożę papiery na stomatologię to nie zostaję skreślona z list oczekujących na lekarski na CMUJ? W rekrutacji dałam stomatologię jako mój 2 priorytet, ale ludzie trochę się już nakręcają i są inne wersje, podobno w Bydgoszczy osoby z listy rezerwowej już muszą zawozić swoje papiery, ale to chyba tylko w Bydgoszczy, prawda?
Awatar użytkownika
Slash1994
Posty: 25
Rejestracja: 18 mar 2013, o 14:53

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: Slash1994 »

Wydaje mi się, że raczej nie. Skreślona zostaniesz, jak się dostaniesz a nie złożysz papierów. Dokładnie Ci nie powiem, bo rok temu, złożyłam jedynie na farmacje, a na kolejne kierunki nie składałam, bo nie widziałam w tym sensu
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: asdfgasdg »

Mi, spokojnie nie zostaniesz skreślona. Nie warto słuchać nakręcaczy, którzy gdzieś coś usłyszeli, a jeszcze nawet nie studiowali.
Akademiki są spoko, aczkolwiek codzienne dojazdy do centrum są mega męczące! Bo ty Slash1994, rozumiem że teraz byłaś na farmacji, na pierwszym roku? To wszystko miałaś na miejscu na Prokocimiu, oprocz angielskiego. No nie wiem, dla mnie to za daleko było Ale blisko jest tesco całodobowe, na następnym przystanku jest biedronka (Prokocim Szpital Teligi), często jezdzą tramwaje, ale ta odległość na Pocztę Główną czy Halę Targową -.-
Heh, w akademiku C, miałam wrażenie że podłogi są krzywe. xD
Miaaa
Posty: 74
Rejestracja: 13 lip 2011, o 21:11

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: Miaaa »

Właśnie niektórzy już przesadzają z tym wzajemnym nakręcaniem się Dzięki za odpowiedzi
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: tchorz »

Ciekawe ile przyjmą w pierwszej turze? w ubiegłym roku było chyba 250 a dwa lata temu 280 .
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: asdfgasdg »

W tamtym roku wzieli ponad 240 osób, próg 280. (280 też wzieli) W tym roku pewnie też podobnie, wezmą grubo ponad 230 na pewno.
Awatar użytkownika
Evolutio
Posty: 104
Rejestracja: 18 mar 2011, o 20:32

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: Evolutio »

Czy finalista (NIE laureat!) w rekrutacj name kierunek lekarski name CMUJ ma tylko 100 punk tow rankingowych z biologii czy of razu 300 PKT I jest przyjmowany w takim samym trybie jack laureaci?

asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: asdfgasdg »

Nie, finalista ma 100 z ktoregos przedmiotu. Jak sie rejestrowales na lekarski, to na ERK byla tabelka, jak tytuly z olimpiad sie przelicza. .

naxii
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2014, o 14:32

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: naxii »

Pytanie do magów, czarodziejów itp - myślicie, że spadnie próg I listy na CMUJ?
Miaaa
Posty: 74
Rejestracja: 13 lip 2011, o 21:11

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: Miaaa »

Ja myślę, że I próg będzie gdzieś wynosił 278-277, ostatni ok. 272 Tak przewidują prawie wszystkie strony poświęcone rekrutacji na medycynę.
Awatar użytkownika
anna95
Posty: 165
Rejestracja: 13 sie 2013, o 11:49

Re: Kto w 2014 na CMUJ? :)

Post autor: anna95 »

Myślę, że takie progi, Mi, są bardzo realne
Braknie mi jednego punktu (nie chodzi mi o procenty) , ale i tak na początek wybieram się na lekarsko-dentystyczny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości