najgłupsze moje błędy na maturze z biologii

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
ekologiczna
Posty: 73
Rejestracja: 20 maja 2014, o 11:26

najgłupsze moje błędy na maturze z biologii

Post autor: ekologiczna »

u mnie pada,
może tym razem zamiast chwalić się, każdy napisze , co najgłupszego wymyślił w odp. maturalnych. i nie chodzi obłędy z niewiedzy, tylko z szeroko pojętego zaćmienia maturalnego. może to być do śmiechu, płaczu, albo ku przestrodze.
W innym wątku ktoś chwalił się, że wyrysował piękny wykres słupkowy poniżej polecenia o liniowy.
ja natomiast bardzo byłam zdziwiona, że ludzie po maturze rozmawiają o jakiś strzałkach, które trzeba było narysować - w ogóle nie widziałam takiego polecenia - nawet przez moment myślałam, że dali mi inny arkusz maturalny
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: najgłupsze moje błędy na maturze z biologii

Post autor: wsedek »

W ostatnim zadaniu napisalem argumenty za w miejscu przeznaczonym na te przeciw -.-

Reakcja

Re: najgłupsze moje błędy na maturze z biologii

Post autor: Reakcja »

O, to z wykresami słupkowymi to było częste. Czekam z koleżanką na pociąg i gadamy o biologii. Taki dialog:

Ja: No, a wykres narysowałaś?
Koleżanka: Tak. Nawet ładne słupki narysowałam i je opisałam.
J: Jakie słupki?
K: O [cenzura] !

U mnie z błędami. Hm, na jednym P/F się wyłożyłam, chociaż wyczuwałam podstęp, ale i tak źle zaznaczyłam (muszę ufać intuicji chyba)
A to zadanie z tymi strzałkami. Pewnie też bym o nim zapomniała, ale sobie podkreśliłam, że jeszcze to mi zostało i dzięki temu pamiętałam. Ale wiele osób też przez stres/nieuwagę po prostu zapomniało
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: najgłupsze moje błędy na maturze z biologii

Post autor: KatarzynaZSDM »

Zadanie 32 z matury 2012, genetyka, geny letalne, myszy kolorowe.
Trzeba było podać stosunek fenotypów ŻYWYCH myszy. Żółtych do czarnych, chyba. Ja oczywiście nie zauważyłam tego żywych i punkt poooleciał hen hen daleko.

Miyo
Posty: 20
Rejestracja: 28 cze 2014, o 12:48

Re: najgłupsze moje błędy na maturze z biologii

Post autor: Miyo »

wsedek pisze:W ostatnim zadaniu napisalem argumenty za w miejscu przeznaczonym na te przeciw -.-
Też tak zaczęłam robić, na szczęście w porę się zorientowałam
ekologiczna
Posty: 73
Rejestracja: 20 maja 2014, o 11:26

Re: najgłupsze moje błędy na maturze z biologii

Post autor: ekologiczna »

jeszcze jeden głupi błąd za jeden punkt - pięknie opisałam dlaczego ret. szorstkie w części zewnątrzwydzielniczej trzustki, ble, ble,ble - bo produkuje białka-enzymy, uwaga np. INSULINĘ.
malapianistka
Posty: 35
Rejestracja: 4 sie 2013, o 21:04

Re: najgłupsze moje błędy na maturze z biologii

Post autor: malapianistka »

ekologiczna ja to samo D




_
Matura 2014
95% chemia
85% biologia
kierunek UMP
plusk
Posty: 64
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:22

Re: najgłupsze moje błędy na maturze z biologii

Post autor: plusk »

Zostawiłam puste zadanie z pcr i też nie zaznaczyłam strzałek
zompsuareza
Posty: 60
Rejestracja: 28 cze 2014, o 21:44

Re: najgłupsze moje błędy na maturze z biologii

Post autor: zompsuareza »

Ja przy zaznaczaniu strzałek zapomniałem o strzałce pomiędzy producentami a destruentami, która miała symbolizować przepływ materii między nimi. to jedno.

A drugie (w sumie pytanie do ogarniętych czy jest jakikolwiek sens się o to upominać na wglądzie): w argumentach za przeciw jako jeden z tych przeciw wprowadzaniu nowych metod uprawy ryżu napisałem (nie wiem czemu, chyba mnie zaćmiło), że te metody zmuszają rolników do wysokich kosztów produkcji, co w biednych regionach może łatwo doprowadzić do ich bankructwa.lt- coś w tym stylu XD myślałem, że coś ala argument ekonomiczny zawsze pasuje, a chyba się przeliczyłem.
Odrazu zaznaczam, że NIE WIEM czy mi za to zabrali punkt, ale się domyslam.
MaBaker
Posty: 41
Rejestracja: 23 sty 2013, o 16:47

Re: najgłupsze moje błędy na maturze z biologii

Post autor: MaBaker »

Mój najgłupszy błąd to w zadaniu w którym były te roślinki i pytanie o fotosynteze. Nie zauważyłem tego klosza przy drugiej roślince i napisałem, że w drugim zestawie intensywniej zachodzi fotosynteza
ekologiczna
Posty: 73
Rejestracja: 20 maja 2014, o 11:26

Re: najgłupsze moje błędy na maturze z biologii

Post autor: ekologiczna »

zompsuareza, nie warto o tę odp. walczyć, bo w pyt. było ewidentnie skutki dla środowiska naturalnego.
Awatar użytkownika
kagata0418
Posty: 72
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 18:15

Re: najgłupsze moje błędy na maturze z biologii

Post autor: kagata0418 »

Nie zaznaczylam strzalek na schemacie w tym zadaniu z ekologii [*]
Awatar użytkownika
agentka91
Posty: 179
Rejestracja: 27 mar 2014, o 13:41

Re: najgłupsze moje błędy na maturze z biologii

Post autor: agentka91 »

Zadanie ze smakami. Podać smak i wyjaśnić dlaczego ten (czy jakoś tak, nie pamiętam już polecenia). I napisałam:
a) smak gorzki.
b) smak słodki, ponieważ.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości