Jak jest w Łodzi

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
veloney
Posty: 24
Rejestracja: 17 mar 2013, o 00:53

Re: Jak jest w Łodzi

Post autor: veloney »

Ja mieszkam w akademiku i uważam, że to jedną z lepszych decyzji. Nie wiem jak w innych, ale u nas atmosfera i ludzie są super W sesji też jest ogólna mobilizacja i spokój.

Awatar użytkownika
rysieńka
Posty: 201
Rejestracja: 4 maja 2013, o 22:08

Re: Jak jest w Łodzi

Post autor: rysieńka »

Co do wspomnianego egzaminu z anaty, to piszący na stronie ma dość dosadne poczucie humoru
Wyniki nie są złe, na 220 osób plus/minus to około 30 było niedopuszczony (w sensie nie zdali jednego lub więcej z 6 kolokwiów) oraz 40 nie zdało praktycznego. To nie są złe wyniki, z histo na samym teście teoretycznym z miejsca uwaliło 80 osób.


Jeśli chodzi o akademiki, to znowu w użyciu 4 (oddany IV po remoncie), więc będzie łatwiej niż w zeszłym roku, w razie czego można gdzieś miesiąc przebiedować i w listopadzie będą miejsca wszędzie. Miałam okazję być IIIDS i cicho tam jest, dużo obcokrajowców, więc panuje fajny klimat, blisko do CKD, ale wadą jest położenie na zadupiu.
Idę w tym roku IV, ktoś ma jakieś opinie/wrażenia?
italico
Posty: 129
Rejestracja: 12 lip 2013, o 13:59

Re: Jak jest w Łodzi

Post autor: italico »

Lekka poprawka.

23 osoby były z marszu niedopuszczone do egzaminu, bo tak jak koleżanka wspomniała uwaliły 3cie terminy, któregoś z kół

35 osób nie zdało egzaminu praktycznego, w tym jedna z nich się na nim nie pojawiła

20 osób nie zdało samej teorii. Także nie wiem co może w tym przerażać, taka norma Anatomia nie jest łatwa, trzeba wiedzieć jak się jej uczyć A czasem dużo też zależy od szczęścia.
Awatar użytkownika
Hypokrates
Posty: 89
Rejestracja: 29 cze 2010, o 14:54

Re: Jak jest w Łodzi

Post autor: Hypokrates »

Co do akademików - mieszkam już w takowym 4 rok i nie ma problemów z nauką. Fakt faktem że jest trochę specyficzny, bo na terenie jednostki wojskowej)
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Jak jest w Łodzi

Post autor: Anielka »

to wyżej dotyczy wojleku, jeśli zaś chodzi o lekarski to zdawalność z anatomii teraz w czerwcu była bardzo dobra (jak to bywa u nas z egz na komputerach). z chemii i histologii gorsza. więcej będzie można powiedzieć po wrześniowych poprawkach.
generalnie to jak ktoś już pisał po pierwszym roku ubywa te 5-6 grup(grupy są 12-osobowe).
kate2013
Posty: 40
Rejestracja: 1 gru 2012, o 11:21

Re: Jak jest w Łodzi

Post autor: kate2013 »

czy wszystkie książki potrzebne na I rok można wypożyczyć w bibliotece? są jakieś pozycje, które trzeba kupić bo jak czytam o tych ksiązkach to jestem troche przerazona iloscia a na ceny wole nie patrzec
wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: Jak jest w Łodzi

Post autor: wojtass »

3/4 ksiazek polecanych jest niepotrzebna. W biblio mozesz pozyczyc 5 roznych pozycji, mozesz kupic ksero lub kupic uzywane ksero za grosze
m0rix
Posty: 161
Rejestracja: 15 maja 2009, o 06:16

Re: Jak jest w Łodzi

Post autor: m0rix »

wojtass pisze:W biblio mozesz pozyczyc 5 roznych pozycji
To było dawno i nieprawda. Teraz można 8.
wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: Jak jest w Łodzi

Post autor: wojtass »

od kiedy? rok temu można było tylko 5
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Jak jest w Łodzi

Post autor: Giardia Lamblia »

Regulaminowo 5, ale na ładne oczy dają więcej.
m0rix
Posty: 161
Rejestracja: 15 maja 2009, o 06:16

Re: Jak jest w Łodzi

Post autor: m0rix »

wojtass pisze:od kiedy? rok temu można było tylko 5
Koleżanka pytała ostatnio przy wypożyczaniu - powiedzieli, że 8 i właśnie tyle ma wypożyczone, znajomi tak samo. Ja mam 7 i też nie było problemu, nie mieli żadnych uwag przy wypożyczaniu.
Awatar użytkownika
rysieńka
Posty: 201
Rejestracja: 4 maja 2013, o 22:08

Re: Jak jest w Łodzi

Post autor: rysieńka »

8 od kiedy połączyli się biblio z UŁ
Awatar użytkownika
beautyofthedarkkk
Posty: 22
Rejestracja: 9 lip 2014, o 12:19

Re: Jak jest w Łodzi

Post autor: beautyofthedarkkk »

Nie znalazłam żadnych zdjęć, żadnych informacji na temat DS 1 Czy ktoś kto mieszkał w tym akademiku, bądź ma jakieś info-stan pokoi, akademika, wyposażenie- mógłby się wypowiedzieć? Chciałabym złożyć wniosek o pokój 1 os ( jestem jedynaczką) nigdy nie dzieliłam na dłużej z kimś pokoju, z wyjątkiem chłopaka. A na DS II i III 1 os mnie nie stać.
I jeszcze jedno czy w IV są pokoje 1os.?
Czy w ogóle mam szansę na dostanie 1 jako studentka I roku?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości