Nauka do matury 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Girion »

fraux, moze to wystarczy?
fraux
Posty: 186
Rejestracja: 13 lut 2014, o 08:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: fraux »

u mnie wpadli z geografia ale bio/chem daja naprzemiennie - raz od wydawnictwa,a raz spr nie wiem skad.
z niemieckiego tez chcieli kupic ale ja mam oprocz wydrukowanego spr slowka, zwroty, email i odpowiedzi pisemne na pytania wiec smiesznie gdyby mieli tylko za drukowany spr max,a z pisemnej czesci tak slabo
teraz bedziesz mial motive 3? moja nauczycielka zastanawia sie nad repetytorium albo ta 3 czescia

Girion watpie. widze,ze masa osob korzysta ze zbiorow i dodatkowych rzeczy moja siostra zalapala sie w mojej szkole na nauczycielke mega wymagajaca i to ona dawala im ksero do nauki oraz mase zadan nie wiem skad wzietych ja mam wiedze tylko podrecznikowa i widze,ze duzo osob ma Bukale czy doczytuje w internecie wiec czuje sie dziwnie, mniej madrzed
ktos tu pisal o bledach w Nowej Erze - cieszcie sie,ze chociaz wiedze gdzie sa moja nauczycielka leci akapitami. nigdy nic nie poprawila

apropo bledow - jesli podr Nowej Ery jest zatwierdzony przez MEN i na maturze trafi mi sie zadanie na ktorego temat w ksiazce popelniono blad (podobno z kilka ich tam jest) to jesli napisze odpowiedz podrecznikowa z bledem i dostane 0pkt moge sie jakos odwolac?:D tak czysto teoretycznie pytam

Ostatnio zmieniony 7 lip 2014, o 18:15 przez fraux, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

fraux, na 100%. U nas repetytorium tylko w przypadku matury, a z niemieckiego w tym roku zdawało tylko 5 osób. Kochana Danutka może zafunduje sobie oraz mnie i mojemu koledze zajęcia dodatkowe.
sunset
Posty: 294
Rejestracja: 18 lut 2014, o 12:55

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: sunset »

fraux pisze:
apropo bledow - jesli podr Nowej Ery jest zatwierdzony przez MEN i na maturze trafi mi sie zadanie na ktorego temat w ksiazce popelniono blad (podobno z kilka ich tam jest) to jesli napisze odpowiedz podrecznikowa z bledem i dostane 0pkt moge sie jakos odwolac?:D tak czysto teoretycznie pytam

Dobrze wiedzieć, że w NE są błędy A ja tak im ufałam. Słyszałam tylko, że CKE się na nich wkurzyło, że bez pozwolenia zamieścili na końcu każdego działu te zadania z ich arkuszy.
Awatar użytkownika
deoksyryboza
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2014, o 16:57

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: deoksyryboza »

Sheaa pisze:Ja książek do HIS nie kupiłam. Nauczycielka podeszła naprawdę zdroworozsądkowo do tematu. Po prostu olej totalnie tą historię.

Macie jakieś książki do polecenia na teraz? Mogą być z tych tzw. mało ambitnych młodzieżowych bądź jakieś kryminały.
Seria kryminałów Simona Becketta: Chemia śmierci, są to 4 książki, jak dla mnie genialne! Główny bohater to antropolog sądowy (czy jakoś tak).
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Fify715 »

sunset, W sumie jak bez pozwolenia wzięli to plagiat Nieźle by było jakby redaktor naczelny NE poszedł siedzieć za zamieszczenie ogólnodostępnych zadań z internetu w podręczniku

Podobną sytuację miał bodajże LipDub Uniwersytetu Wrocławskiego. Dał sobie do niego utwór bez pozwolenia autora i zamieścił w necie. Po chwili lipdub zniknął, a mnóstwo kasy i przygotowań poszło się walić.
sunset
Posty: 294
Rejestracja: 18 lut 2014, o 12:55

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: sunset »

Tylko, że przecież źródło jest tam podane, nie podpisali się pod tymi zadaniami, że to oni je opracowali. A w sumie te arkusze są dostępne wszędzie. Może faktycznie nie jest to do końca w porządku ze strony wydawnictwa, ale z drugiej strony po co robić z igły widły
patrykgym
Posty: 78
Rejestracja: 9 lis 2013, o 21:35

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: patrykgym »

Nie widzę sensu kupować 10 tomów Bukały jeżeli przygotowujesz się tylko do matury, a nie do olimpiady biologicznej (parę części jest spoko - cytologia, genetyka), lecz podręczniki z nowej ery są tak bardzo mierne, że aż szkoda gadać (takie małe repetytorium z błędami XD). Moja korepetytorka (egzaminatorka) kazała mi się uczyć z podręczników PWN Biologia (5 tomów). Mają wszystko to co potrzeba, wspaniale opisane, jest trochę mało potrzebnych treści, ale to można łatwo wyczuć, że o to nikt Cię nie zapyta.
Wracając do Bukały polecam sobie ściągnąć po prostu z chomikuj te 10 tomów i robić z nich zadanka, są całkiem wymagające oraz potrzeba trochę przy nich trochę pomyśleć.
Awatar użytkownika
taida
Posty: 265
Rejestracja: 26 gru 2013, o 19:55

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: taida »

takze korzystam z bukały w wersji elektronicznej ^^

kurde, ale szybkie tempo nadaliscie w pisaniu tutaj, ja do tej pory uwaznie sledzilamgt

czy tylko mi tak szybko mijaja te dni? juz ponad tydzien wakacji minąl, tak szybko zaraz 3 klasa, studniowka i matura haha na razie do szkoly nic nie ruszylam, jakos nie bylo czasu
Awatar użytkownika
Sheaa
Posty: 31
Rejestracja: 19 cze 2011, o 10:08

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Sheaa »

Taida dałabyś radę kiedyś wysłać tą Bukałę na e-maila?

Dzięki za polecenie książek. Niektóre już czytałam. Jeśli chcecie sobie obejrzeć fajny serial to ostatnio pochłonęłam 9 odcinków Sherlocka w wersji z BBC. Polecam.


Zawsze mnie to ciekawiło jacy są Ci nauczyciele autorzy słynnych podręczników na takiej normalnej lekcji. Tak jak kiedyś nasza kielecka p. Bukała.

Chciałabym mieć chemię kiedyś z Witowskim.
sunset
Posty: 294
Rejestracja: 18 lut 2014, o 12:55

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: sunset »

patrykgym pisze:Nie widzę sensu kupować 10 tomów Bukały jeżeli przygotowujesz się tylko do matury, a nie do olimpiady biologicznej (parę części jest spoko - cytologia, genetyka), lecz podręczniki z nowej ery są tak bardzo mierne, że aż szkoda gadać (takie małe repetytorium z błędami XD). Moja korepetytorka (egzaminatorka) kazała mi się uczyć z podręczników PWN Biologia (5 tomów). Mają wszystko to co potrzeba, wspaniale opisane, jest trochę mało potrzebnych treści, ale to można łatwo wyczuć, że o to nikt Cię nie zapyta.
Wracając do Bukały polecam sobie ściągnąć po prostu z chomikuj te 10 tomów i robić z nich zadanka, są całkiem wymagające oraz potrzeba trochę przy nich trochę pomyśleć.
Niby tak, z drugiej strony są ludzie, którzy opierając się tylko na Operonie, który też jest przez wielu krytykowany, zdają maturę bardzo dobrze. Zresztą mam notatki z biologii od dziewczyny, któtra robiła je na podstawie m.in. PWNu, jak wyłapię różnice między moim podręcznikiem a tym, co jest w notatkach to weryfikuje w encykopediach/necie i okazuje się, że w NE mieli rację. Więc sama nie wiem, myślę że chyba najlepiej rozwiązywać jak najwięcej zadań, one dają chyba najlepszy obraz tego co się umie i jakieś ewentualne luki/błędy w wiedzy uzupełniają i poprawiają
patrykgym
Posty: 78
Rejestracja: 9 lis 2013, o 21:35

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: patrykgym »

Znam osobę, która tego roczną maturę z biologii napisała na 88% korzystając tylko z vademecum operonu i cytologii bukały XD + oczywiście tona arkuszy.
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: kate27 »

patrykgym, Była na biol-chemie, czy uczyła się tak od zera?



Jak to drugie, to zazdroszczę skilla (albo szczęścia w doborze zadań)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości