Nauka do matury 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
fraux
Posty: 186
Rejestracja: 13 lut 2014, o 08:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: fraux »

albo funkcja - za jakas tam oplata mozna zerkac na ranking swoich ocen wzgledem klasy/szkoly. bo naprawde ludzie nie maja na co kasy wydawac

fraux
Posty: 186
Rejestracja: 13 lut 2014, o 08:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: fraux »

w mojej szkole moge miec tylko w semestrze 3dbi od mamy. reszta to musi byc lekarskie lub urzedowe bo nie jest usprawiedliwiane.

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Smile_Forever »

ryniofit8000 pisze:Moja mama nie kontroluje moich ocen, ale jakby był elektroniczny dziennik to by podliczał moje nieobecności ^^
Moja nawet nie miała hasła przez pierwsze 1,5 roku
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: makebelieve »

My mamy, rocznie płaci się chyba 2 albo 3 dyszki. Przez 2 lata moja mama ani razu nie dostała ode mnie hasła do konta więc nigdy na dziennik nie weszła Sama usprawiedlwiam sobie godziny (oczywiście z konta mamy) i monitoruję, czy jest jakaś nieobecność jeszcze do usprawiedliwienia
Całe szczęście u nas nie ma funkcji smsa do rodzica ^^
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: wsedek »

ryniofit8000 pisze:wsedek, ja mam uprzedzenie do książek Bukały bo zupełnie nie trawię tej kobiety (ciekawostka: jej córka popełniła samobójstwo mając 17 lat, nie dziwię się.)
niektóre części są dobre, ale moim zdaniem nie ma sensu uczyć się ze wszystkich części wszystkiego
ja jedynie korzystałem z metabolizmu, fizjologii roślin i cytologii
genetykę też ponoć warto mieć
Abstrahując od życiowych tragedii autorki - przynajmniej dzięki korepetycjom ustawiła się finansowo.
Osobiście polecam wszystkie części z wyjątkiem ekologii - nic w niej nie ma oraz ewolucjonizmu - bo do dupy zrealizowane są tam zagadnienia. oprócz wymienionych namawiam do nauki z pozostałych części + książka z zadaniami wydana we wrześniu - te zadania dobrze zryły mi banię z komórki, metabolizmu i genetyki i pozwoliły ułożyć sobie to wszystko w głowie. Możesz pomijać pewne elementy z fizjologii zwierząt i człowieka - bo niektóre rzeczy są ponad maturę.

Awatar użytkownika
Trzcina
Posty: 190
Rejestracja: 29 sty 2014, o 19:22

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Trzcina »

Ja miałam dziennik elektroniczny, darmowy, bez żadnych sms-ów, można było porównać swoją średnią z poszczególnych przedmiotów do średniej klasy.
Bardzo fajna sprawa - oceny pojawiały się najczęściej jeszcze tego samego dnia, wpisywane czasem nawet w trakcie lekcji można też było kontrolować źle wpisane nieobecności, które obecne były także i w papierowym dzienniku. Były też dostępne wszystkie informacje z poprzednich lat, z poszczególnych semestrów.

Niestety moja mama regularnie korzystała z tego systemu i nierzadko znała moje oceny zanim sama wróciłam ze szkoły i je poznałam. Nieobecności na szczęście nie miałam do ukrycia, chociaż przez pomyłki nauczycieli też miałam kłopoty
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Smile_Forever »

To my nie czekaliśmy na powrót do domu, aby poznać swoje oceny. Najczęściej siedzieliśmy sobie w najlepsze na zajęciach, a ktoś z klasy rzucał hasło, że są już wpisane oceny z danego sprawdzianu. I wszyscy wyciągali komórki, sprawdzali i porównywali
Awatar użytkownika
Trzcina
Posty: 190
Rejestracja: 29 sty 2014, o 19:22

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Trzcina »

U nas nikt w szkole po prostu nie wchodził na dziennik, nawet nie spodziewaliśmy się, że mogą już być Ja natomiast mam na to zbyt archaiczny telefon, ale nie potrzebuję takich bajerów.
Awatar użytkownika
Sheaa
Posty: 31
Rejestracja: 19 cze 2011, o 10:08

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Sheaa »

U nas tak samo były teksty typu Proszę pani bo mam wpisaną nieobecność na librusie a jestem na lekcji
"O to już Ci zmieniam. A tak w ogóle to dlaczego bawisz się telefonem na lekcji?
Awatar użytkownika
Lady Marion
Posty: 138
Rejestracja: 4 lip 2014, o 18:43

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Lady Marion »

Tylko jedno: zdecydowanie nikt się nie spodziewał aż tak wysokiego progu. ^^ Zamiana fizyki na matmę podstawową, którą i tak każdy jest zobligowany zdać robi swoje.
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: KatarzynaZSDM »

fraux pisze:w mojej szkole moge miec tylko w semestrze 3dbi od mamy. reszta to musi byc lekarskie lub urzedowe bo nie jest usprawiedliwiane.

Według lubelskiego kuratorium (pewnie nie tylko lubelskiego) żądanie usprawiedliwienia nieobceoności wydanego przez lekarza jest niezgodne z prawem
Nawet takie oświadczenie dostałam z kuratorium :-P

Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: ryniofit8000 »

Lady Marion, nie tylko to w tym roku Wrocław jako pierwszy opublikował listy, co jest znaczące
Awatar użytkownika
Sheaa
Posty: 31
Rejestracja: 19 cze 2011, o 10:08

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Sheaa »

Pewnie jak opublikują Kraków i Warszawę to sporo osób zrezygnuje i listy spadną. Najgorsze jest to że osoby które się nie dostały też miały kosmiczne wyniki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości