Poznań czy Zabrze- dylemat!

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
agakop
Posty: 4
Rejestracja: 1 lis 2011, o 17:40

Poznań czy Zabrze- dylemat!

Post autor: agakop »

Słuchajcie moi drodzy,
mam naprawdę spory problem i wszelkei rady mile widziane.
Prawdopodobnie (po poprawie matury- swoją pierwszą pisałam w 2011r.) dostanę się zarówno do Poz jak i do Zabrza.
Pochodzę ze śląska, do Zabrza mam ok. 30min drogi, za to w Poznaniu 2 lata studiowałam położnictwo,po czym je przerwałam, poszłam do pracy żeby się utrzymać i przygotowywałam się do matury.

Wyniki dobre, myślę że dostanę się do obu uczelni. Kompletnie nie wiem którą wybrać, czy lepiej być blisko domu- cała rodzina się cieszy i oferuje swoją pomoc(pranie, prasowanie, zakupy czy podesłanie obiadów ) co rzeczywiście ułatwia życie. Kiedy mieszkałam w Poznaniu często rodzice wysyłali mi jakieś rzeczy pocztą, bo rzadko bywałam w domu, a oni też nie mieli czasu ani pieniędzy na robienie wycieczek do Poznania. Ważne są dla mnie jak najniższe koszta utrzymania- tu zapewne wygrywa Zabrze,bo tańszy dojazd, tańsze mieszkanie.
Za to Poznań na pewno wygrywa jako miasto ( choć ja jestem typem który uczy się i w ogóle nie wychodzi z domu, bo ciągle czuję że nie umiem, więc w trakcie roku akademickiego za pewne nie będę korzystała z atrakcji miasta ), sama uczelnia jest zdecydowanie nowsza jeśli chodzi o budynki.
Nie wiem czym się kierować, co powinno być najważniejsze przy wyborze. Atmosfera? Trudność w zaliczaniu przedmiotów?Czy prestiż uczelni? Poziom nauczania i podejście do studenta?

Wiem, że to trochę głupie, ale po prostu chciałabym żeby mi było jak najłatwiej wytrwać na tych studiach,bo wiem że kosztują bardzo dużo poświęcenia, a nie chciałabym zmarnowac swojej szansy.

Proszę o rady Może ktoś studiował na jednej i drugiej uczelni i ma porównanie?
meisie
Posty: 70
Rejestracja: 3 lip 2013, o 11:35

Re: Poznań czy Zabrze- dylemat!

Post autor: meisie »

Wybierz Zabrze

halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Poznań czy Zabrze- dylemat!

Post autor: halidor »

Zabrze- zdecydowanie.
agakop
Posty: 4
Rejestracja: 1 lis 2011, o 17:40

Re: Poznań czy Zabrze- dylemat!

Post autor: agakop »

Jeszcze rok temu byłam zdecydowana na Zabrze jeślibym się dostała, jednak teraz naprawdę nie wiem:P pojechałam do Zabrza żeby zobaczyć sobie jak to wygląda na miejscu no i się trochę przeraziłam. Tylko czy zewnętrzny wygląd starych budynków poza wrażeniami estetycznymi rzeczywiście przekłada się na jakość studiów? Przypuszczam,że w środku Katedr jest jednak nieco nowocześniej
Awatar użytkownika
tkasia
Posty: 349
Rejestracja: 16 lip 2013, o 12:06

Re: Poznań czy Zabrze- dylemat!

Post autor: tkasia »

meisie, i halidor, Ale jakie macie argumenty za Zabrzem, bo też się troszkę zainteresowałam
Smoła
Posty: 127
Rejestracja: 8 cze 2009, o 13:22

Re: Poznań czy Zabrze- dylemat!

Post autor: Smoła »

taniość
Awatar użytkownika
tkasia
Posty: 349
Rejestracja: 16 lip 2013, o 12:06

Re: Poznań czy Zabrze- dylemat!

Post autor: tkasia »

A poza kryterium tańsze życie?
Awatar użytkownika
Gąbka
Posty: 162
Rejestracja: 17 maja 2013, o 16:56

Re: Poznań czy Zabrze- dylemat!

Post autor: Gąbka »

tam gdzie bliżej, czyli Zabrze
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Poznań czy Zabrze- dylemat!

Post autor: mrsdavis »

agakop pisze:cała rodzina się cieszy i oferuje swoją pomoc(pranie, prasowanie, zakupy czy podesłanie obiadów )
Niesamowicie ważna sprawa, gdy nauki jest dużo i czas nagli.
agakop pisze: Ważne są dla mnie jak najniższe koszta utrzymania- tu zapewne wygrywa Zabrze,bo tańszy dojazd, tańsze mieszkanie.
Za to Poznań na pewno wygrywa jako miasto ( choć ja jestem typem który uczy się i w ogóle nie wychodzi z domu,
Sama sobie odpowiedziałaś na pytanie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości