Integracja lekarski 2014

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: doktorka »

Bob Kelso pisze:
doktorka pisze:Skoro przygnebiaja cie takie bzdety, to jak chcesz pracowac w tym zawodzie?D Poznan jest genialny, mnostwo ciekawych miejsc i klubow, najlepsze juwenalia w kraju, a koncertow masa, w teatrach nie mozna sie zdecydowac, na co pojsc! Na uczelni wszyscy przemili, studenta traktuje sie z szacunkiem i pomaga sie w razie problemow.Dydaktyka najlepsza i to nieprawda,ze wysokie standardy dostepne sa tylko dla studentow anglojezycznych,a polscy maja anatomie na zwlokach lezacych w formalinie od kilkudziesieciu lat. To,ze na praktykach wakacyjnych cokolwiek inwazyjnego typu zastrzyk mozesz zrobic dopiero po 3 roku,bo uczelnia nie wykupuje odpowiednich ubezpieczen, to tez bardzo wspaniale,po co sie maja biedni studenci zakluc,lepiej nic nie umiec. ok? Nie zniechecam, pisalam pare postow wyzej,ze stome w poz polecam, ze jest fajne centrum symulacji, ze ladne stomatologicum, ze z gip w poz wymiatamy. Ze poznan jest dziura,to trudno,ale na pewno nie zniechecam do studiow na ump.

Ekhm, nie żeby to miało jakieś istotne znaczenie, ale zwłoki, które dostajemy nie leżą kilkudziesięciu lat w formalnie, tzn. takie też są, ale nie do preparowania. Do preparowania są świeże". Na praktykach robi się zastrzyki, szpitale nie wymagają jakiś dodatkowych ubezpieczeń od uczelni, nie wiem, to że Ty się z tym spotkałaś nie oznacza, że wszędzie tak jest, to raczej kwestia szpitala do którego się trafi, a nie uczelni. Pani w dziekanacie, przynajmniej dla lat I-II jest młodą, kontaktową i miłą osobą, i wszystko można załatwić
O swiezych zwlokach pierwsze slysze, ale chwali sie. O praktykach-oczywiscie, ze nikt nie wymaga ubezpieczen dodatkowych, bo ubezpieczenie jest ustawowe placone przez uczelnie, masz w ksiazeczce praktyk napisane w tej czesci praktyk pielegniarskich wykonywanie iniekcji czy wykonywanie iniekcji-asysta"? albo wkłucia dożylne czy wkłucia dozylne-asysta"?:))) Ja olalam ten zakaz na praktykach (pomimo, ze pelnomocnik praktyk po 1 roku z katedry biologii grzmial, ze nie wolno robic wkluc) i po prostu nie powiedzialam na oddziale, ze mi nie wolno, dzieki czemu sie tego nauczylam. Ale jak przyszlam z wbitymi czynnosciami w ksiazeczce po zaliczenie praktyk, to koles wymazal mi wszystko korektorem i powiedzial, ze w razie czego mam mowic, ze mi sie pokreciło:) A to nie bylo 100 lat temu, tylko 8)

Ze przez lata sie zmienia na uczelni? I tak i nie, moja mama skonczyla ta uczelnie w 87 roku i nie dosc, ze spotkalismy sie z tymi samymi wykladowcami, to nawet schematy zaliczen na poszczegolnych katedrach byly takie same. Ba, nawet kierowniczka dziekanatu i zwyczaje tam panujace.

Ale jesli cos tam sie zmienilo na tej uczelni od 2012 roku, to nic, tylko sie cieszyc.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: doktorka »

A hit jest taki, ze nawet jedna z zalek byla taka sama, jak w 86tym:D
Awatar użytkownika
tkasia
Posty: 349
Rejestracja: 16 lip 2013, o 12:06

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: tkasia »

Swoja drogą ciekawią mnie te zwłoki, bo na ten temat sie duzo mówi. Od znajomych z Wro słyszałam już, że pracują na zwłokach z czasów wojny. W Gdańsku jest słynny marynarz od lat. A jak w Poznaniu z tym jest? Rzeczywiście jest tak jak napisał Bob Kelso, że pojawiają się świeże?
Awatar użytkownika
tkasia
Posty: 349
Rejestracja: 16 lip 2013, o 12:06

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: tkasia »

Bob Kelso pisze:tkasia, nie, wymyśliłem to sobie.
Zwróć uwagę, że napisałem świeże", bo to nie są świeże w sensie- osób, które niedawno zmarły. One po tym jak trafią do zakładu, z rok muszą w formalinie poleżeć, ale dostaje się je (jedne zwłoki na 2 grupy wymiennie) nienaruszone, co jest rzadko spotykane w innych prosektoriach.
Wiem o co ci chodziło z tym świeże", chyba większość co sie wybiera na te studia zdaje sobie sprawę z tego, że nie dostaje człowieka w prosektorium, który tydzień wcześniej zmarł.
Awatar użytkownika
liath
Posty: 394
Rejestracja: 29 gru 2011, o 21:15

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: liath »

Też słyszałam właśnie opinie, że ze zwłokami nie jest w Poznaniu najgorzej, tak jak Bob Kelso właśnie pisze.
jacksonguitar
Posty: 17
Rejestracja: 1 lip 2012, o 23:23

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: jacksonguitar »

doktorka, z całym szacunkiem, nie wiem kiedy kończyła Pani studia na UMP, ale od tamtego czasu widocznie bardzo dużo się zmieniło (obecnie jestem na III roku), a przez to Pani chcąc pomóc 1 roczniakom, niechcący podaje informacje które mijają się z faktycznym-aktualnym stanem rzeczy

p.s od 4 lat wyniki LEPu świadczą o tym, że Poznań jednak jest najlepszy
Awatar użytkownika
rysowniczka
Posty: 20
Rejestracja: 31 sie 2013, o 21:39

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: rysowniczka »

Jest lista! próg 180
Awatar użytkownika
rysowniczka
Posty: 20
Rejestracja: 31 sie 2013, o 21:39

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: rysowniczka »

Ze średnią 5.25
malapianistka
Posty: 35
Rejestracja: 4 sie 2013, o 21:04

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: malapianistka »

noo, głupia średnia, trza poczekać do drugiej
Awatar użytkownika
tkasia
Posty: 349
Rejestracja: 16 lip 2013, o 12:06

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: tkasia »

LEK-DENT
180 srednia 4.88
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: doktorka »

180 to i tak spoczko:)
Awatar użytkownika
Katija
Posty: 65
Rejestracja: 20 kwie 2011, o 14:45

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: Katija »

Haha chciałam napisać, że już lista, wchodzę patrzę wyprzedziliście mnie, to się nazywa refleks!
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Integracja lekarski 2014

Post autor: doktorka »

Ale kurcze- 1 osoba na liscie ma 6,0 ))))))
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości