Kto na ŚUM 2014?? Integracja :)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
qbaa
Posty: 122
Rejestracja: 29 maja 2012, o 08:55

Re: Kto na ŚUM 2014?? Integracja :)

Post autor: qbaa »

Lola_119 pisze:[at] Jak ci się studiuje w Zabrzu? Urok miasta doskwiera? Jak uczelnia?
Szczerze, to studiuje mi się dobrze, wiadomo, że czasami narzekam jak tu jest źle i dlaczego nie wybrałem innej uczelni, ale tak naprawdę gdziekolwiek byś nie poszła nie będzie idealnie. Miasto do najpiękniejszych nie należy, ale w zasadzie to mi to jakoś bardzo nie przeszkadza, bo czasami nawet akademika nie opuszczałem (tylko tyle co na zajęcia i do sklepu). Przynajmniej miasto nie rozprasza od nauki, bo wielu rozrywek nie ma, ale jeśli chcesz się pobawić i jest czas (a czasu w pierwszym semestrze na lekarskim będziecie mieć wystarczająco dużo jeśli nic nie zmienią ) można pojechać do Katowic lub pójść ze znajomymi na domówkę/imprezę w akademiku.

O uczelni z perspektywy pierwszego roku nie wiele mogę powiedzieć, ma plusy i minusy, ale ile ludzi tyle opinii, więc trzeba się przekonać samemu (sam rok temu wiele się nasłuchałem, co często jak się okazało mijało się z prawdą). Dodam, że jest mnóstwo świetnych ludzi, dlatego co by się nie działo można przeżyć.
neuro pisze:1. Pokój w mieszkaniu 300-600 plus media (srednio stówka na miesiąc, ogrzewanie gazowe jest drogie, często gęsto kolejna stówka lub wiecej w sezonie grzewczym), akademik Jedynka 590, dwójka 480, trójka 420 juz z mediami
2. Żeby się wyżywić to jakie 400zł+ chociaż można i mniej
3. na pierwszych dwóch latach się nie jeździ praktycznie w ogóle, ulgowy 1.60, internet SCOMu 41/61zł za 25/100mbps, ksero kropka 6gr za strone
4. masz na myśli wódkę? DDDD
5. 1000-1100 daje rade.

Na Helence/Rokicie zazwyczaj są mieszkania do wynajęcia w blokach 2 i 3 pokojowe do wynajęcia o rozłożeniu pokoi salon z balkonem jakies 18m2/ średni 10m2 lub salon/sredni/kanciapa.
Piszę o Zabrzu
Wódka na medycynie, jak to tak? o Halo? Policja proszę przyjechać do internetu!
Dr Who
Posty: 127
Rejestracja: 24 lip 2013, o 19:38

Re: Kto na ŚUM 2014?? Integracja :)

Post autor: Dr Who »

No to moi drodzy, nie wiem czy spotkamy się na ŚUMie chociaż bardzo bym chciał. Spadki na ŚUM się nie szykują, a może być wzrost warunku, wzrost o 1pkt progu raczej mniej prawdopodobny. Patrząc po listach powinienem wejść z 165 pkt z 83% warunkiem z biologii z ostatniej albo przedostatniej listy i bardzo bym chciał ale nie wiem czy to będzie możliwe, wszystko zależy od kandydatów.
Szykuje mi się w takim razie studiowanie nad morzem w Szczecinie. (o ile tam nie odwalą czegoś i nie będzie progu takiego samego albo większego na ŚUMie). Pozdrawiam i wszystkim kibicuję z całego serducha.
Awatar użytkownika
DearWhoever
Posty: 61
Rejestracja: 8 cze 2013, o 12:56

Re: Kto na ŚUM 2014?? Integracja :)

Post autor: DearWhoever »

Meredith93 pisze:Hej Wam

Jestem pewna ,że ktoś z Was już wynajmował pokój w mieszkaniu i wie parę rzeczy na ten temat .
Idę na ŚUM chcę wynająć blisko pokój w mieszkaniu , tak żebym mogła dostać się na uczelnie pieszo , ewentualnie skorzystać z komunikacji miejskiej
Chciałabym ,żeby ktoś mi napisał mniej więcej :
1.Jaka jest średnia cena wynajmu pokoju/na miesiąc ?
2.Ile mniej więcej należy przeznaczyć pieniędzy na żywność / na miesiąc ?
3.Jakie są dodatkowe koszta zazwyczaj związane z : komunikacją , internetem , ksero ?
4.Plus wydatki nieoczekiwane ? D
Czyli ogólnie ile tak na prawdę trzeba mieć kasy ,żeby się utrzymać w przeliczeniu na miesiąc ?
Nigdy nie mieszkałam sama na odległość od domu rodzinnego dlatego jakbym o czymś zapomniała proszę dopiszcie !

Proszę niech ktoś odpisze !
No niekoniecznie 300-600, chociaż ktoś przede mną pisał chyba o Zabrzu. Jak szukałam we wrześniu mieszkania w Katowicach na Ligocie to większość ofert to były mieszkania za 1400 zł , czyli po 7 stów na głowę jak bierzesz współlokatora ( plus oczywiście rachunki). Ciężko jest znaleźć cokolwiek sensownego poniżej 600 zł, chyba że załapiecie się do aka.

A co do książek , kupna itp to można się zgłaszać po poradę, ew. coś sprzedam, mam dużo fajnych materiałów ( musiałam się zareklamować )
Mam wszystko co trzeba do zdania biolo yolo, bo w tamtym roku każdy musiał ogarniać materiały samemu z internetów, w większości przypadków.
kimiak
Posty: 132
Rejestracja: 26 lip 2012, o 15:14

Re: Kto na ŚUM 2014?? Integracja :)

Post autor: kimiak »

DearWhoever pisze:
Meredith93 pisze:Hej Wam

Jestem pewna ,że ktoś z Was już wynajmował pokój w mieszkaniu i wie parę rzeczy na ten temat .
Idę na ŚUM chcę wynająć blisko pokój w mieszkaniu , tak żebym mogła dostać się na uczelnie pieszo , ewentualnie skorzystać z komunikacji miejskiej
Chciałabym ,żeby ktoś mi napisał mniej więcej :
1.Jaka jest średnia cena wynajmu pokoju/na miesiąc ?
2.Ile mniej więcej należy przeznaczyć pieniędzy na żywność / na miesiąc ?
3.Jakie są dodatkowe koszta zazwyczaj związane z : komunikacją , internetem , ksero ?
4.Plus wydatki nieoczekiwane ? D
Czyli ogólnie ile tak na prawdę trzeba mieć kasy ,żeby się utrzymać w przeliczeniu na miesiąc ?
Nigdy nie mieszkałam sama na odległość od domu rodzinnego dlatego jakbym o czymś zapomniała proszę dopiszcie !

Proszę niech ktoś odpisze !
No niekoniecznie 300-600, chociaż ktoś przede mną pisał chyba o Zabrzu. Jak szukałam we wrześniu mieszkania w Katowicach na Ligocie to większość ofert to były mieszkania za 1400 zł , czyli po 7 stów na głowę jak bierzesz współlokatora ( plus oczywiście rachunki). Ciężko jest znaleźć cokolwiek sensownego poniżej 600 zł, chyba że załapiecie się do aka.

A co do książek , kupna itp to można się zgłaszać po poradę, ew. coś sprzedam, mam dużo fajnych materiałów ( musiałam się zareklamować )
Mam wszystko co trzeba do zdania biolo yolo, bo w tamtym roku każdy musiał ogarniać materiały samemu z internetów, w większości przypadków.
z mieszkaniami jest ciężko, bo zazwyczaj są albo drogie, albo tragiczne warunki, albo wszystko na raz, chociaż ja za pokój 1-os w pięknym mieszkaniu, 10min od ŚUMu płacę nie więcej niż 600/miesiąc

jeśli chodzi o kupowanie materiałów to zależy - jak się kupi od kogoś ogarniętego to ma sens, ale ja np. w zeszłym roku kupiłam stertę materiałów z biochemii i fizjologii, z których użyłam może 5%, bo resztę na bieżąco sama drukowałam z WLK
Awatar użytkownika
Katatonia
Posty: 13
Rejestracja: 1 lip 2014, o 19:34

Re: Kto na ŚUM 2014?? Integracja :)

Post autor: Katatonia »

Witam wszystkich, ja też do Katowic na lekarski Już zakwalifikowana, jutro jadę z papierami.
Awatar użytkownika
Locus
Posty: 369
Rejestracja: 30 lip 2011, o 21:46

Re: Kto na ŚUM 2014?? Integracja :)

Post autor: Locus »

Jak tak patrzę na te listy, to ja chyba jedynie fuksem na stomę.
Awatar użytkownika
PatrycjaW94
Posty: 265
Rejestracja: 13 lip 2012, o 14:28

Re: Kto na ŚUM 2014?? Integracja :)

Post autor: PatrycjaW94 »

Locus, która jesteś na stomie?
paula56
Posty: 25
Rejestracja: 24 mar 2012, o 18:25

Re: Kto na ŚUM 2014?? Integracja :)

Post autor: paula56 »

jest ŚUM ! Katatonia też się wybieram jutro
Awatar użytkownika
Locus
Posty: 369
Rejestracja: 30 lip 2011, o 21:46

Re: Kto na ŚUM 2014?? Integracja :)

Post autor: Locus »

PatrycjaW94, 468 we Wrocławiu i 497 w Zabrzu
Awatar użytkownika
PatrycjaW94
Posty: 265
Rejestracja: 13 lip 2012, o 14:28

Re: Kto na ŚUM 2014?? Integracja :)

Post autor: PatrycjaW94 »

Locus pisze:PatrycjaW94, 468 we Wrocławiu i 497 w Zabrzu
takim to dobrze , ja 665 i szukam ludzi mojego przekroju, ale chyba wszyscy tacy stracili juz nadzieje
lofebug
Posty: 145
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 17:44

Re: Kto na ŚUM 2014?? Integracja :)

Post autor: lofebug »

Ja mam 421 Zabrze i 600 ileś Wroc
Awatar użytkownika
PatrycjaW94
Posty: 265
Rejestracja: 13 lip 2012, o 14:28

Re: Kto na ŚUM 2014?? Integracja :)

Post autor: PatrycjaW94 »

Wy z tymigt400 raczej spokojnie się dostaniecie

Mówię o Zabrzu, nie orientuję się w pozostałych miastach
lofebug
Posty: 145
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 17:44

Re: Kto na ŚUM 2014?? Integracja :)

Post autor: lofebug »

Mam taką nadzieję Ale czekamy na kolejne listy w innych miastach. To takie zabawne jak się szuka siebie na tych wyciągach
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości