Wybór kierunku

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Mikrobiologer
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2012, o 11:02

Wybór kierunku

Post autor: Mikrobiologer »

Cześć wszystkim

Prawdopodobnie stanę przed wyborem dwóch kierunków: biologii albo mikrobiologii. Nie wiem do końca co by było lepsze. Jeżeli ktoś studiuje te kierunki albo coś wie to proszę o komentarz i radę bo mało znam realia które panują na tych studiach. Studia te odbywały by się na Uniwersytecie Łódzkim.
Mikrobiologer
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2012, o 11:02

Re: Wybór kierunku

Post autor: Mikrobiologer »

Czy ktoś mi doradzi
Awatar użytkownika
agentka91
Posty: 179
Rejestracja: 27 mar 2014, o 13:41

Re: Wybór kierunku

Post autor: agentka91 »

O tej porze to raczej wszyscy śpią. Na biologii na pewno można wziąć specjalizację nauczycielską i mieć później pewny zawód. Co można robić po mikrobiologii to szczerze mówiąc, nie wiem. Myślę, że nikt na forum nie powie ci, co wybrać, musisz sam zdecydować, który kierunek cię bardziej interesuje.
la_sombrilla
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2014, o 08:13

Re: Wybór kierunku

Post autor: la_sombrilla »

Mam podobny problem z wyborem kierunku, co Ty. Zastanawiam się między biologią ze specjalnością biologia eksperymentalna a mikrobiologią (kiedyś to też była specjalność, teraz zrobili z tego osobny kierunek), tylko że na Wrocławskim. Może znajdzie się ktoś zorientowany w temacie? Bo naprawdę nie wiem na co się zdecydować.
Lesor
Posty: 3
Rejestracja: 9 lip 2014, o 11:55

Re: Wybór kierunku

Post autor: Lesor »

Ja bym ci poradzi wziąć mikrobiologie ponieważ jest mniej ogólna
Mikrobiologer
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2012, o 11:02

Re: Wybór kierunku

Post autor: Mikrobiologer »

Dostałem się na biologię a na mikrobiologię 30 miejsc w plecy narazie
Czas pokaże ale na razie papiery idą na biole
Ostatnio zmieniony 10 lip 2014, o 12:25 przez Mikrobiologer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
malibu5
Posty: 85
Rejestracja: 31 sty 2011, o 15:50

Re: Wybór kierunku

Post autor: malibu5 »

Mikro i bio eksp. ma przynajmniej na pierwszy roku takie same zajęcia. Tylko mikro miała wiadomo zajęcia z mikrobiologii rozszerzone a eksperymentalna podstawe. Hmm. egzamin i tak mieliśmy podobny do mikrobiologii. Generalnie WNB na UWr to wydział tragiczny, zero zorganizowania.
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Wybór kierunku

Post autor: deVries »

Czemu nie powiedzmy analityka medyczna i specjalizacja z mikrobiologii? A jeśli ciągnie cię do przemysłu, to lepsza byłaby biotechnologia na polibudzie.
Mikrobiologer
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2012, o 11:02

Re: Wybór kierunku

Post autor: Mikrobiologer »

Mam za słaby wynik na te kierunki bo mam 70% z bio i 40% z chemii
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Wybór kierunku

Post autor: deVries »

Na cały wydział chemiczny PWr (w tym biotech) wystarczy.
Mikrobiologer
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2012, o 11:02

Re: Wybór kierunku

Post autor: Mikrobiologer »

Już oficjalnie dostałem się na oba kierunki i teraz tylko wybór. Pociąga mnie bardziej ta mikrobiologia ale jak patrze na przedmioty to nie wiem czy ta chemia mnie nie zniszczy.
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Wybór kierunku

Post autor: deVries »

Idź na mikro jak cię bardziej pociąga, chemią się nie przejmuj. Na studiach człowiek odkrywa, że wszystko dosłownie jest do ogarnięcia
Awatar użytkownika
malibu5
Posty: 85
Rejestracja: 31 sty 2011, o 15:50

Re: Wybór kierunku

Post autor: malibu5 »

Chemia na takich kierunkach to w większości powtórka z liceum, nieco rozszerzona, bardzo przyjemnie. Gorzej biochemia, ale też do ogarnięcia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości