II rok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Arietis
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2013, o 16:01

II rok

Post autor: Arietis »

Hej ja mam pytanie do obecnego II roku
Czy po tej całej reformie jest bardzo ciężko? jak oceniacie go w porównaniu z I rokiem?
dermatogen
Posty: 492
Rejestracja: 20 cze 2008, o 13:44

Re: II rok

Post autor: dermatogen »

Patologia jest bardzo ciężka, ale w następnym roku już ma być całoroczna. Farmakologia idzie bez zmian i jest raczej wymagająca, ale bez przesady. Za to w semestrze bez patologii większość czasu nic się nie robi, jest dużo łatwiej. Ale, jak mówiłem, w przyszłym roku organizacja ma się zmienić i trudno mi przewidzieć, jak to będzie wyglądało.
maalinowa
Posty: 19
Rejestracja: 28 mar 2011, o 13:21

Re: II rok

Post autor: maalinowa »

A jak wyglądają czasowo zajęcia w ciągu dnia? bo wygląda to trochę tak jakby się siedziało od rana do wieczora na uczelni, wiem że są rano zajęcia potem po południu i jeszcze wykłady?
dermatogen
Posty: 492
Rejestracja: 20 cze 2008, o 13:44

Re: II rok

Post autor: dermatogen »

Polecam stronę Wydziału, już są harmonogramy na przyszły rok - widzę, że sporo się zmieni, więc może lepiej, żebym się nie wypowiadał akurat na temat godzin
mesosalpinx
Posty: 4
Rejestracja: 12 lip 2014, o 12:38

Re: II rok

Post autor: mesosalpinx »

A z czego się uczycie do patologii? Stachura i Thor czy coś innego?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: II rok

Post autor: york »

z patomorfy stasie, stachura jest moim zdaniem ciekawie napisany, ja czytałam jak był czas
z patofizjo thor, kartki, zahorska, damjanow( to raczej dla przypomnienia sobie fizjo + przypadki kliniczne z niego, trochę błędów tam jest)
wy na patologie musicie to razem połączyć na egzamin i kolokwia, a na zajecia w katedrach jw
Keiri
Posty: 8
Rejestracja: 26 mar 2009, o 08:27

Re: II rok

Post autor: Keiri »

Właśnie, jak pytania odnośnie drugiego roku, to dobrze trafiłam
To macie jakieś propozycje tytułów, które są niemalże obowiązkowe na II rok?
dermatogen
Posty: 492
Rejestracja: 20 cze 2008, o 13:44

Re: II rok

Post autor: dermatogen »

Oczywiście są tacy, co dali radę zdać patologię na samych $tasiach i mp - ale polecam zaopatrzyć się w Thora, zawsze lepiej mieć pewne źródło, żeby coś doczytać. Analogicznie ze Stachurą, tylko tutaj naprawdę może braknąć czasu Obowiązkowy jest Korbut do farmakologii (nie ma sensu kombinować, to jak Skawina z anatomii), zresztą, moim zdaniem, to akurat dobrze wydane pieniądze. Jest jeszcze książeczka z receptami, można sobie kupić i się zapoznać, ale da się spokojnie zaliczyć bez tego Zahorska, Damjanov - słyszałem, nigdy nie korzystałem.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: II rok

Post autor: randomlogin »

Akurat Thor jest slaby jak. No i brak mi poetyckiego porownania, ale bardzo slaby. Chociaz wiadomo, ze do czesci -fizjo niestety trzeba korzystac, z tego co widze u was nadal.
dermatogen
Posty: 492
Rejestracja: 20 cze 2008, o 13:44

Re: II rok

Post autor: dermatogen »

Nie napisałem, że to dobry podręcznik - ale tutejszy i tutaj wymagany. Chodziło mi bardziej o to, że czasem lepiej najpierw przeczytać tekst oryginalny (chociaż Thora się faktycznie bardzo ciężko czyta), a potem powtarzać ze studenckich opracowań.
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: II rok

Post autor: asdfgasdg »

A biofizyka i reszta przedmiotow? Co na pozostale przedmioty warto kupic?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: II rok

Post autor: york »

biofizyka - pytania z poprzednich lat + są jeszcze slajdy z seminariów i wykładów, jaroszyka nie warto kupować
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 6 gości