Czy można nauczyć się ładnie rysować?

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
Awatar użytkownika
Nullus
Posty: 12
Rejestracja: 21 mar 2014, o 16:22

Czy można nauczyć się ładnie rysować?

Post autor: Nullus »

I.Witam. Doskonale wiadomo, że za talent", czyli predyspozycje w danym kierunku odpowiadają głównie odpowiednie neurocyty i ich ilość w określonym obszarze mózgu. W którym konkretnie - nie mam pojęcia. Wiem jedno, jestem plastycznym beztalenciem. Czy jest możliwe się nauczyć ładnie rysować z głowy, czyli z niczego? Wiecie, nie chodzi o jakieś mega-ultra-hiper-duper super rysunki hiperrealistyczne, ale tak bardziej kreskówkowo?
II.Jeszcze na zakończenie, co myślicie o słowach pewnego artysty?
"Beztalencia mają wyjątkowy talent do utrudniania życia utalentowanym"
Autor: Jan Stępień
13112015

Re: Czy można nauczyć się ładnie rysować?

Post autor: 13112015 »

Nullus pisze:Czy jest możliwe się nauczyć ładnie rysować z głowy, czyli z niczego?
Ciekawie to ująłeś. Zadając takie pytanie, błędnie zakładasz, że mózg człowieka nie potrafi wygenerować pewnych nowych umiejętności. Tymczasem nie jest to prawda i jak pewnie wiesz, trening mózgu sprawia, że tworzy się w nim więcej połączeń nerwowych. Owszem, niektórzy ludzie od urodzenia mają pewne predyspozycje, co nie oznacza, że nie można ich też nabyć w okresie dorosłym. Większość tzw. ludzi utalentowanych to osoby, które może na początku swojej działalności artystycznej czy innej wyróżniały się w jakiejś dziedzinie na tle innych, ale nie zmienia to faktu, że musieli pracować na to, by ten talent rozwijać.
Nullus pisze:Jeszcze na zakończenie, co myślicie o słowach pewnego artysty?
"Beztalencia mają wyjątkowy talent do utrudniania życia utalentowanym"
Autor: Jan Stępień
Z tego wynikałoby, że utalentowani bardzo martwią się tym, co inni myślą i robią, a jest wręcz odwrotnie - robią swoje, ciężko pracują na to, by coś osiągnąć i w tym w zasadzie tkwi przyczyna ich sukcesu (nie lubię tego słowa) - w ciężkiej pracy. Jeśli ktoś w czymś sobie dobrze radzi, to mało go obchodzą inni ludzie (w kontekście powyższego cytatu).
Czasami też słowo talent jest traktowane jako narzędzie do samousprawiedliwienia się - nie zrobię tego, bo nie mam talentu, więc po co w ogóle próbować?".
Awatar użytkownika
Nullus
Posty: 12
Rejestracja: 21 mar 2014, o 16:22

Re: Czy można nauczyć się ładnie rysować?

Post autor: Nullus »

Odnośnie tego, co napisałem, że z głowy, czyli z niczego to był taki oczywisty żarcik, ale, jak widać nie dla wszystkich. No tak, pięknie, ładnie, można nauczyć się wszystkiego według twojej wypowiedzi. Może nawet dam radę dojść pieszo do kosmosu? Bądźmy poważni. Nauczycielka od plastyki powiedziała nam na lekcji, że jak ktoś rodzi się zerem, to zerem pozostaje. Nie chodziło jej bynajmniej o funkcję zera, jako bardzo ważnego elementu zbioru, itd. Może inaczej. Jak ktoś urodził się beztalenciem, to rysować nigdy się nie nauczy. To samo dotyczy każdej dziedziny. Nie powiecie mi, że debil jest w stanie nauczyć się analizy matematycznej, albo humanista (w pojęciu dzisiejszym, nie renesansowym) pojmie przedmioty ścisłe i odwrotnie.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czy można nauczyć się ładnie rysować?

Post autor: randomlogin »

3/10.
Masz potencjal trollingowy, ale marnujesz go brakiem wyksztalconego warsztatu. Wypowiedzi sa zbyt wybujale, prowokacje zbyt czytelne. Poza tym powinienes takie tematy przeplatac normalnymi, albo trzymac sie jednego zagadnienia i poruszac je w roznych watkach. Do treningow radzilbym wybrac inne, mniej ambitne forum - moze zacznij od komentarzy na Onecie? Jednoczesnie zycze ci powodzenia na twojej drodze do zostania prawdziwym siejacym internetowy zamet Trollem przez wielkie T.
Awatar użytkownika
Nullus
Posty: 12
Rejestracja: 21 mar 2014, o 16:22

Re: Czy można nauczyć się ładnie rysować?

Post autor: Nullus »

Kolejny żałosny komentarz. Jeśli bym trollował, to bym non stop tutaj pisał aż do bana(na). To jest mój drugi wątek i zobacz sobie odstęp czasowy. Coś wyczuwam tutaj osobowość paranoiczną.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czy można nauczyć się ładnie rysować?

Post autor: randomlogin »

Ja bym tobie napisal jaka ja osobowosc wyczuwam, ale mi nie wolno. Owszem, to drugi watek - spojrz na pierwszy, i domysl sie dlaczego zaden kolejny nie bedzie traktowany powaznie.
13112015

Re: Czy można nauczyć się ładnie rysować?

Post autor: 13112015 »

Nullus pisze:No tak, pięknie, ładnie, można nauczyć się wszystkiego według twojej wypowiedzi. Może nawet dam radę dojść pieszo do kosmosu? Bądźmy poważni. Nauczycielka od plastyki powiedziała nam na lekcji, że jak ktoś rodzi się zerem, to zerem pozostaje. Nie chodziło jej bynajmniej o funkcję zera, jako bardzo ważnego elementu zbioru, itd. Może inaczej. Jak ktoś urodził się beztalenciem, to rysować nigdy się nie nauczy. To samo dotyczy każdej dziedziny. Nie powiecie mi, że debil jest w stanie nauczyć się analizy matematycznej, albo humanista (w pojęciu dzisiejszym, nie renesansowym) pojmie przedmioty ścisłe i odwrotnie.
Nie wiem, po co w takim razie zakładasz temat, jeżeli sam sobie odpowiadasz. Trzeba było napisać na samym początku, że zamierzasz prowadzić dialog wewnętrzny i nikt by Ci w tym nie przeszkadzał) Ale na przyszłość będę pamiętać.
Lesor
Posty: 3
Rejestracja: 9 lip 2014, o 11:55

Re: Czy można nauczyć się ładnie rysować?

Post autor: Lesor »

Najlepiej zapisz się na jakieś kursy związane z rysowaniem
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Czy można nauczyć się ładnie rysować?

Post autor: nodame »

Zadawałam sobie to pytanie milion razy - po prostu jestem beztalenciem plastycznym, a w dodatku osobą bardzo ambitną.
Zastanawiało mnie to, dlaczego nie potrafię przenieść na kartkę tego, co widzę, podczas gdy inni potrafili. Czy to nie polega po prostu na różnicy postrzegania tego?

Nigdy nie uczyłam się rysunku (może tego powinni uczyć w szkole na plastyce), ale w pewnym sensie możliwe jest się go nauczyć. Ludzie, których znam, a którzy chodzili na lekcje rysunku, nauczyli się rysować (chociaż rzeczywiście mieli do tego talent). Ale rozwinęli się, więc zapewne osoba bez talentu także polepszyłaby swój warsztat.

Jeżeli uważacie, że osoba, która jest humanistą nie może być dobra z przedmiotów ścisłych to się mylicie. Zawsze byłam humanistką, język polski, historia, języki obce, natomiast w liceum byłam w klasie o profilu ścisłym. Po 3 latach nauki jestem zerem humanistycznym. Zupełnie nie rozwijałam się w tym kierunku. Kiedy przysiadłam do matematyki zawsze miałam 5, z fizyki miałam 4, ale nie rozumiałam jej (nie chodzi o rozwiązywanie zadań), ale nie rozumiałam tych zagadnień, nie potrafiłam ich sobie wyobrazić, przenieść do codzienności. Może nigdy nie traktowałam jej poważnie i nie starałam zastanawiać się nad tym, czego się uczę, bo fizykę traktowałam jako przeszkadzacz w nauce innych przedmiotów. -)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość