Kto na UMB?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Neuf
Posty: 132
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 20:24

Re: Kto na UMB?

Post autor: Neuf »

No chyba racje macie z tym akademikiem.

lavendermarina, ja byłem 1 raz w białym w piatek, super miasto
lavendermarina
Posty: 11
Rejestracja: 10 lip 2014, o 18:42

Re: Kto na UMB?

Post autor: lavendermarina »

Będę miała 4 godziny na pierwsze zwiedzanie ale niestety sama bo nikt ze znajomych nie może ze mną jechać (
wkatarzyna
Posty: 21
Rejestracja: 5 lip 2014, o 22:18

Re: Kto na UMB?

Post autor: wkatarzyna »

Byłam w czwartek i od razu złożyłam podanie w DS1. Panie z akademika twierdzą, że w skrzydle żeńskim jest jak w klasztorze, w mieszanym czasami trochę głośniej, ale też nie jakoś bardzo. Na korytarzach jest monitoring i zbyt szalone imprezy są uciszane.
DS1 jest w środku pięknego parku, podobno zajęcia na pierwszym roku są dwie minuty drogi dalej.
Nie wiem jak później, ale na pierwszym roku chcę mieszkać w akademiku. Tam chyba najłatwiej o informacje czy pożyczenie książek/notatek.
biolog1994
Posty: 65
Rejestracja: 26 sty 2013, o 13:47

Re: Kto na UMB?

Post autor: biolog1994 »

Co wam się tak bardzo spodobało w Białym? W środę jadę pierwszy raz i ciekawa jestem co mnie tam czeka. Dużo osób twierdzi że to totalne (za przeproszeniem) zadupie, mam nadzieję że nie mają racji? Mi tam do szczęścia w sumie nie jest potrzebna metropolia.
Mam jeszcze pytanie co do dokumentów, na liście jest podany dowód opłaty rekrutacyjnej, tzn. co? Kopia świstka od przelewu? Nie bardzo rozumiem o co w tym chodzi. I jeszcze jedno - zaświadczenie od lekarza medycyny pracy można załatwić na jednej wizycie?
lavendermarina
Posty: 11
Rejestracja: 10 lip 2014, o 18:42

Re: Kto na UMB?

Post autor: lavendermarina »

ja załatwiłam w 2 dni
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Kto na UMB?

Post autor: KatarzynaZSDM »

Białystok jest fajny -) żadna prowincja. Wszystkie rozrywki dostępne, no na pewno nie tak jak w stolicy ale to nie jest dziura! A i jest jedna poważna zaleta, jest tanio! Obiad z dwóch dań (np. zupa, dwa paszteciki) ok. 7 zł!

Awatar użytkownika
Neuf
Posty: 132
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 20:24

Re: Kto na UMB?

Post autor: Neuf »

Gdy jechałem do białego, tez mialem info że to dziura itd. Na całe szczescie miasto mnie super zaskoczyło, pozytywnie! Uczelnia i okolice sa swietne, pieknie zielono!
Awatar użytkownika
Evolutio
Posty: 104
Rejestracja: 18 mar 2011, o 20:32

Re: Kto na UMB?

Post autor: Evolutio »

Siema. Ja tez do Bialego ide. Co Prada name wakacjach mine akurat nie bedzie w miescie, ale co wy na to zeby zorganizowac jakas impress integracyjna DLA pierwszorocznych Czy juz moze ktos cos organizuje? Nice same formalina i bochenkiem zyje czlowiek chyba, nie.?

PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Kto na UMB?

Post autor: PrzebiegłyJeż »

Impreza integracyjna będzie we wrześniu, jej nazwa to szkolenie biblioteczne.
Awatar użytkownika
Evolutio
Posty: 104
Rejestracja: 18 mar 2011, o 20:32

Re: Kto na UMB?

Post autor: Evolutio »

Spoko. Wiecie kiedy dokladny termin jest tego szkolenia?

Awatar użytkownika
Neuf
Posty: 132
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 20:24

Re: Kto na UMB?

Post autor: Neuf »

Przydalaby sie taka impreza .
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Kto na UMB?

Post autor: PrzebiegłyJeż »

Evolutio pisze:Spoko. Wiecie kiedy dokladny termin jest tego szkolenia?

W sierpniu znajdziesz informacje z datą na Twoim koncie kandydata.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Kto na UMB?

Post autor: Alra »

biolog1994 pisze:Co wam się tak bardzo spodobało w Białym? W środę jadę pierwszy raz i ciekawa jestem co mnie tam czeka. Dużo osób twierdzi że to totalne (za przeproszeniem) zadupie, mam nadzieję że nie mają racji? Mi tam do szczęścia w sumie nie jest potrzebna metropolia.
Mam jeszcze pytanie co do dokumentów, na liście jest podany dowód opłaty rekrutacyjnej, tzn. co? Kopia świstka od przelewu? Nie bardzo rozumiem o co w tym chodzi. I jeszcze jedno - zaświadczenie od lekarza medycyny pracy można załatwić na jednej wizycie?
Cóż, ja mieszkam w Białym od urodzenia i jak widać nie kwapię się do opuszczania tego miasta, więc chyba nie jest źlegt. Co kto lubi, mi akurat odpowiada tutejszy klimat.

Jeśli chodzi o dowód opłaty - tak, jest to po prostu kopia takiego świstka.

Odnośnie lekarza med. pracy - zależy, gdzie pójdziesz. W Białymstoku jednego dnia i za darmo można wszystko załatwić w przychodni na Bema - tylko trzeba z rana zgłosić się na czczo, bo robią badania krwi. Ja akurat byłam na Białówny i cóż, zajęło mi to cłe 3 dni.
Evolutio pisze:Siema. Ja tez do Bialego ide. Co Prada name wakacjach mine akurat nie bedzie w miescie, ale co wy na to zeby zorganizowac jakas impress integracyjna DLA pierwszorocznych Czy juz moze ktos cos organizuje? Nice same formalina i bochenkiem zyje czlowiek chyba, nie.?
Chyba jeszcze nikt nic nie organizuje (ew. ja żyję w głębokiej nieświadomości), bo sporo osób czeka na kolejne listy. Nawiasem mówiąc, widzę w tym roku duży postęp - zebrała się tutaj gromadka osób zdecydowanych na studiowanie na UMB jako uczelni pierwszego wyborugt.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości