Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: doktorka »

no ale wlasnie mowie,ze tam jest obstawa podwojna lub wiecej,w zwiazku z czym mozna dyzurowac od poczatku,bo wystarczy,ze wspoldyzurnym jest ktos doswiadczony-wtedy szpitale chetnie widza rezydentow na dyzurach,bo kosztuja jakies 500% mniej,niz specjalista. To sa tzw dyzury pod nadzorem. Mnie chodzi o dyzury samodzielne,ze jest sie samemu na oddziale i w szpitalu z danej specjalizacji,tak dyzuruje ja. Lub towarzyszace,czyli ze ma sie dyzur na oddziale na ktorym normalnie potrzebny jest 1 lekarz,ale siedzi sie tam jako 5 kolo u wozu i dostaje jakies tam drobne za to-i to jest rzadkie. Dermatolodzy maja dyzury na telefon, wiekszosc oka tez,chyba,ze oddzial pelni ostry dyzur to wtedy na pewno nie zostaje sam poczatkujacy rezydent, radiologia tez nie moze zostawic mlodego,chyba ze w duzych osrodkach gdzie dyzuruje 2 radio, kardiologia tez nie pozwala na dyzury od poczatku, o hemodynamice nie wspomne, uro ma dyzur na tel najczesciej, orto ma albo na tel tylko albo 2 lekarzy w tym 1 na tel, neuro tez nie zostawia mlodych samych od razu, laryngo ma na tel albo 1 lekarz,tez nie swiezakno duzo wymieniac.

Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: doktorka »

Duzo zalezy od referencyjnosci oddz,np u mnie na noworodkach dyzuruja od 1 roku samí,ale to jest 2 referencja,w 3 referencji nikt samego rezydenta 1 roku nie zostawi.

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: randomlogin »

Ok - jedna rzecz. Ja nie mowilem, ze dyzuruje sie samodzielnie. Ja mowilem, ze sie dyzuruje - zaczelismy od kwoty jaka pojawia sie koncie, a nie od tego co sie w pracy robi. Wiec tak: urologia - jest stacjonarnie specjalista i jest rezydent, jak mlody to mlody. Derma/oko jak mowilem nie wiem, nie znam, unikam. Radiologii podobnie. Fakt, ciezko mi tu sobie wyobrazic co mialby tam robic ktos na 1. roku, ale ot, nie wiem. Na laryngach nikogo nie znam, ale jak odrabialem nieobecnosci na dyzurze to byl specjalista i byl mlody rezydent, a godzina byla juz taka, ze na pewno nie zasiedziany z dnia. Ortopedia to juz w ogole, tu akurat znajomych mam w kilku miejscach - jak najbardziej dyzuruja od pierwszego roku. Neuro nie wiem, za to neurochirurgii dyzuruja od 1. roku.
O dorzucilas noworodki - tez dyzuruja od 1. roku, oczywiscie, ze nie sami, ale dyzuruja.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: doktorka »

No ale mowimy o dyzurach od poczatku", czyli nie, ze rezydent, tylko rezydent nowy. Np rezydent po 2 roku spec z interny czy chirurgii to jest juz lekarz systemu i moze dyzurowac jako glowny dyzurant na SOR.

Wyszlismy od kwoty 2100, bo taka jest moja pensja rezydencka i o swojej robocie pisalam, a ja jestem na poczatku specjalizacji.

Te zestawienia lekarzy, o ktorych piszesz, to sa zestawienia ze szpitali 3 referencji, czyli najczesciej klinik. Ja mam szpital powiedzmy 2 referencji i tam na larynksach czy uro nikt nie siedzi na dyzurze. Nic juz nie mowiac o powiatowych szpitalach 1 referencji. Oczywiscie niektore specjalizacje sa niereferencyjne, jak interna czy chirurgia.

Takze nie mozesz brac obrazu z klinik, bo w klinikach specjalizuje sie nie wiem20% osob (to tez zalezy od specki, na wiele latwiej dostac sie do kliniki niz do nie-kliniki).
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: randomlogin »

To nie sa tylko kliniki. Tak, mowimy o od poczatku.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: doktorka »

To ja nie znam takiego przypadku,ze na laryngo ponizej 3 referencji dyzuruje stacjonarnie 2 lekarzy:D I dziwic sie,ze szpitale tona w dlugach.

kopera
Posty: 168
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:39

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: kopera »

I jak tam po ogłoszeniu pierwszych progów? Jakiś geriatryk się dostał?
Mi brakło 1%
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: Jocisko »

kopera pisze:I jak tam po ogłoszeniu pierwszych progów? Jakiś geriatryk się dostał?
Mi brakło 1%
To jeszcze nie wszystko stracone!
pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: pawelsl »

Z tego co widziałem na ŚUM dostały się na razie dwie osoby po CEW.
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: KatarzynaZSDM »

Mnie brakuje 10 punktów.

pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: pawelsl »

[at] Po pierwszym naborze jest jeszcze nadzieja.
pele
Posty: 15
Rejestracja: 8 lip 2014, o 17:10

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: pele »

Ja się dostałem, prosty mgr inż. budownictwa.
chaosik
Posty: 87
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 12:48

Re: Czuję się staro - a chcę isć na LEK (kącik geriatryczny)

Post autor: chaosik »

Pele, gratulacje! Na jaką uczelnię idziesz?
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości