UMED Łódź vs. WUM??? Proszę o pomoc

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
a_społeczn
Posty: 32
Rejestracja: 20 lut 2013, o 20:05

UMED Łódź vs. WUM??? Proszę o pomoc

Post autor: a_społeczn »

Witajcie,
zacznę od tego, że dostałam się na lek do Łodzi i prawdopodobnie także wkrótce dostanę się do Wawy. Stąd wynika moja prośba o radę: co wybrać? Ze względu, oczywiście, na lepsze perspektywy zawodowe itd.
Na tą chwilę obawiam się kosztów życia w Warszawie (nie wiem, może to trochę demonizuję), chociaż ciągle słyszę, żeby (w razie czego) zdecydowanie wybrać WUM, ale nie od osób, które studiowały medycynę.
Dodam może jeszcze, że do obydwu miast mam stosunkowo najmniejszą odległość i jest ona mniej więcej taka sama.
A i jeszcze pytanie dotyczące biofizyki: czy jest ona strasznie trudna dla osoby, która przez liceum miała ten przedmiot symbolicznie ( czas przeznaczany na zadania z chemii w moim przypadku)?
Oczywiście wiem, że decyzję muszę podjąć sama, ale liczę, że wasze podpowiedzi mi w tym pomogą.
Z góry dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie posta i ewentualne odpowiedzi.
anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

Re: UMED Łódź vs. WUM??? Proszę o pomoc

Post autor: anusia1994 »

myśle że tu nie ma się nad czym zastanawiać tak w ogóle to gratuluje ja zdecydowanie wybrałabym WUM
ja studiuje w warszawie i powiem, że nie jest strasznie drogo w wawie, myślę że w każdym mieście koszty są podobne można zamieszkać w akademiku , a biedronka jest praktycznie na każdej ulicy
Awatar użytkownika
Saint-Germain
Posty: 61
Rejestracja: 15 lip 2013, o 11:59

Re: UMED Łódź vs. WUM??? Proszę o pomoc

Post autor: Saint-Germain »

a_społeczn a która jesteś na rezerwowej do WUM
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: UMED Łódź vs. WUM??? Proszę o pomoc

Post autor: sassa »

ja bym wybrała WUM
Awatar użytkownika
a_społeczn
Posty: 32
Rejestracja: 20 lut 2013, o 20:05

Re: UMED Łódź vs. WUM??? Proszę o pomoc

Post autor: a_społeczn »

Saint-Germain, na 70 pozycji, więc ogólnie (być może naiwnie) wydaje mi się to prawdopodobne.
Awatar użytkownika
Saint-Germain
Posty: 61
Rejestracja: 15 lip 2013, o 11:59

Re: UMED Łódź vs. WUM??? Proszę o pomoc

Post autor: Saint-Germain »

ja jestem 170 i mam nadzieje że się dostanę
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: UMED Łódź vs. WUM??? Proszę o pomoc

Post autor: ryniofit8000 »

Łódź bo w Warszawie ciężko się jeździ od jednych zajęć do drugich. Czasami stoi się w korkach 2 godziny.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: UMED Łódź vs. WUM??? Proszę o pomoc

Post autor: kokardka »

ryniofit8000, skąd takie informacje? Bo chyba ktoś ci troszkę źle naopowiadał o tych 2 godzinach, wbrew pozorom (jak na panujące korki w stolicy) wawka ma dobrą komunikację i sobie radzi z natłokiem ludzi
Awatar użytkownika
Lika
Posty: 345
Rejestracja: 3 sie 2012, o 10:56

Re: UMED Łódź vs. WUM??? Proszę o pomoc

Post autor: Lika »

nie wierz ludziom, którzy mówią o dwugodzinnych korkach w Warszawie. Jeśli zamierzasz się poruszać komunikacją publiczną, to dojazdy nie są trudne, i nie zajmują dużo czasu (chociaż to też zależy od odległości między A i B), ale komunikacja miejska rzadko stoi w korkach. są tramwaje, metro, a autobusy mają na tych bardziej zatłoczonych ulicach wyznaczony buspas, poza tym od biedy zawsze można się poruszać pociągami też. W Warszawie jest na prawdę dużo opcji dotyczących komunikacji.
Co do kosztów życia. Wynajęcie mieszkania owszem jest dosyć drogie, ale to też zależy od dzielnicy. Wiadomo, taki Anin czy Śródmieście ma ceny z kosmosu, ale np na Włochach czy innej Ochocie (tam gdzie WUM) jest to znośne, tym bardziej jeśli wynajmuje się w kilka osób, oprócz tego są też akademiki. Co do cen w sklepach: w małych sklepikach jest drogo, nie powiem, że nie, ale jak wszędzie i w Warszawie są markety. Za to Warszawa ma dużo kawiarni, restauracji, barów mlecznych, gdzie można zjeść tanio i dobrze.
O tym co wybrać, albo jak to jest w Łodzi z kosztami życia się nie wypowiem, bo najzwyczajniej w świecie nie mam pojęcia.
Awatar użytkownika
Saint-Germain
Posty: 61
Rejestracja: 15 lip 2013, o 11:59

Re: UMED Łódź vs. WUM??? Proszę o pomoc

Post autor: Saint-Germain »

ryniofit8000 pisze:Łódź bo w Warszawie ciężko się jeździ od jednych zajęć do drugich. Czasami stoi się w korkach 2 godziny.
No czasami tak jest zależy gdzie trzeba dojechać.
Ale tak naprawdę komunikacja stoji na wysokim poziomie
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: UMED Łódź vs. WUM??? Proszę o pomoc

Post autor: moorisett »

Dużo jeżdżenia na WUMie? To chyba tylko na IIWLu i to nie na pierwszym roku. W zimę się zdarza, żebym stała w korku i wyjątkowo w 2-godzinnym ( a mieszkam tu od urodzenia). Zresztą w większości przypadków (Banacha, lindleya) można dojechać czymś co w korku nie stoi - tramwaj, metro.

Awatar użytkownika
a_społeczn
Posty: 32
Rejestracja: 20 lut 2013, o 20:05

Re: UMED Łódź vs. WUM??? Proszę o pomoc

Post autor: a_społeczn »

Dzięki za dotychczasowe wypowiedzi Nie ukrywam jednak, że liczę na jeszcze jakieś. Dzisiaj zakwalifikowałam się do Wawy (czyli tak jak mniej więcej liczyłam). W moim przypadku w grę wchodzi praktycznie jedynie opcja: akademik+komunikacja miejska, więc może da się w miarę ogarnąć te koszty.
PS. Saint-Germain, Będę trzymała kciuki, żeby się udało:)
Awatar użytkownika
Saint-Germain
Posty: 61
Rejestracja: 15 lip 2013, o 11:59

Re: UMED Łódź vs. WUM??? Proszę o pomoc

Post autor: Saint-Germain »

Za akademik jest 500-400 zł zależy gdzie i ile osób w pokoju. Jak ja byłem to ten akademik(DS 1) jest 7 km od Banacha tak z 20 min się jedzie czasami dłużej zależnie od godziny.

a_społeczn dzięki ale jak widzę dużo osób się jednak zdeklarowało na WUM więc będzie ciężko chyba że tylko tak asekuracyjnie i wybiorą inne miasto
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości