ŚUM, a akademik

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Jagla
Posty: 130
Rejestracja: 7 wrz 2009, o 13:41

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: Jagla »

A jak wygląda sytuacja z praniem w akademiku?
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: MrBrightside »

Wnioski są bodajże do połowy września, dokładnej daty nie pamiętam, najlepiej je podrzucić razem z papierami przy rekrutacji. Na pranie trzeba się zapisać tydzień wcześniej do tego jeśli przegapi się godzinę, to przepada. Można też ogarniać co potrzebniejsze rzeczy w misce i suszyć w pokoju. W końcu to studia - pełna prowizorka. Co prawda parówek w czajniku (jeszcze) nie gotowałem, ale rozwieszać misterną konstrukcję ze sznurków żeby coś wysuszyć już mi się zdarzyło.
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: wsedek »

Do końca sierpnia chyba trzeba składać wnioski o akademik na medyków 12b. widziałem, że tam faktycznie ostro remontują. czyli lodówkę można załadować do pokoju? gdzieś parówki trzeba trzymać

Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: MrBrightside »

W 12b, w tym bliżej ulicy ma siedzibę pani kierowniczka i ona przyjmuje te wnioski, choć chyba na portierni też można zostawić. Lodówka akademikowa stoi w korytarzyku wspólnym dla obu pokoi w segmencie, niektórzy stawiają na niej drugą, a niektórzy mają jeszcze swoją w pokoju (przy czym w trójce może być problem z wygospodarowaniem dla niej miejsca, ale do kreatywnych świat należy). Ogólnie w pokojach można poukładać sobie jak się chce i mieszkać jak się chce, byle przy wyprowadzce było zgodnie ze stanem wyjściowym.

PS. Podanie nie może być byle jakie, jest jego oficjalny wzór. Niestety nie mam pojęcia gdzie go można dorwać w internecie, ale na miejscu pani w kserze sprzedaje za 8 groszy.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2014, o 19:48 przez MrBrightside, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: Erick »

E, tam lodówka. Rok na zupkach Vifon- challenge accepted!
Jagla
Posty: 130
Rejestracja: 7 wrz 2009, o 13:41

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: Jagla »

Z tego co gdzieś widziałem to osobno podania składa się o akademik DS1 DS2 a osobno o DS3 DS4 - prawda to ? Rozumiem, żeby podanie wysyłać do tego DS1 DS2? bo zamierzam je wysłać pocztą.
pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: pawelsl »

Erick pisze:E, tam lodówka. Rok na zupkach Vifon- challenge accepted!
O, to się zgadaj z kimś kto się doktoryzuje, może będziesz dobrym kandydatem do badań
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: MrBrightside »

DS3 i DS4 są chyba dla English Division, nie znam nikogo kto by tam mieszkał, a już na pewno nie ma tam ludzi z 1. roku. Tam jest wyższy standard (łazienka, kuchnia w każdym pokoju), praktycznie same jedynki i też jest dużo drożej.

A wyczytałem ostatnio, że w vifonach makaron jest pokrywany jakimś woskiem, żeby się nie sklejał i strawienie tego wosku zajmuje organizmowi aż dwa dni. :v Dlatego ja tam pijam gorące kubki
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: Erick »

MrBrightside pisze: A wyczytałem ostatnio, że w vifonach makaron jest pokrywany jakimś woskiem, żeby się nie sklejał i strawienie tego wosku zajmuje organizmowi aż dwa dni. :v Dlatego ja tam pijam gorące kubki
To dobrze. Jedząc przez 2 tygodnie zupki Vifon odżywiamy organizm teoretycznie na dwa następne tygodnie, czyli miesięcznie się opyla. Dzięki za info.
A próbował ktoś z was spaghetti po studencku?
Awatar użytkownika
DearWhoever
Posty: 61
Rejestracja: 8 cze 2013, o 12:56

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: DearWhoever »

Ja mam znajomego, który skończył właśnie pierwszy rok i mieszkał z english division, także wszystko możliwe, ale nie wiem jak to zrobił , może przekupił babki przy składaniu papierów
natinati
Posty: 1
Rejestracja: 18 lip 2014, o 13:27

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: natinati »

czyli można sobie wybrać z kim się chce mieszkać (jeśli ma się np znajomego) i w ilu os. pokoju? a jak to jest z tym szkoleniem bhp? Jest przed kwaterowaniem w akademikach?

ps. jest tu może jakaś przyszła położna, która wybiera się do akademika?
lollexxx
Posty: 14
Rejestracja: 12 maja 2014, o 18:24

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: lollexxx »

Ktoś chętny do współwynajęcia mieszkania w Zabrzu? Proszę pisać PW
rahella
Posty: 35
Rejestracja: 20 lip 2014, o 00:02

Re: ŚUM, a akademik

Post autor: rahella »

a mieszka ktoś może w akademiku w Sosnowcu? próbuję znaleźć jakieś informacje na temat tego jak się tam mieszka, ale nic nie mogę znaleźć, a zamierzam tam mieszkać chociaż z początku
no i czy ktoś się orientuje czy są tam jeszcze jakiekolwiek miejsca?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości