Rzucić studia?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Rzucić studia?

Post autor: gooner92 »

kamiladek, ciężko stwierdzić co nas cieszy a co nie, będąc w liceum i nie wiedząc w sumie nic na temat tej roboty, środowiska pracy, samych studiów. Trochę loteria, najważniejsze to się nie nastawiać na coś konkretnego, bo i tak wyjdzie zawsze inaczej
claret
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2014, o 20:16

Re: Rzucić studia?

Post autor: claret »

Tak czytam i czytam Wasze wypowiedzi i w sumie użalam się nad własnym losem. Moja sytuacja jest następująca: Jestem na pierwszym roku farmacji na GUMedzie, jednak celem od dawien dawna jest stomatologia. Aktualnie poprawiam maturę, ale czuję, że biologię napisałam na bardzo podobnym poziomie do zeszłorocznego. Chemii się obawiam, bo mam całkowity zanik wiedzy widząc arkusz ostatnio, a najbardziej mam stracha przed organiczną- niby przewidywalna, ale zawsze była dla mnie ciężka do ogarnięcia.

Z moimi zeszłorocznymi wynikami dostanę się spokojnie do Wrocławia, tylko nie jestem pewna, czy jestem w stanie i czy chcę wyjeżdżać na drugi koniec Polski (jestem z Trójmiasta). Na pomoc doradczą w najbliższym otoczeniu nie mam co liczyć, raczej na narzekania, że znowu chce coś poprawiać, więc proszę was o opinię

Aktualnie mam rozkminę: jeżeli się teraz nie uda Gdańsk, a Wrocław tak, to czy wyjeżdżać czy przesiedzieć rok w domu i próbować z maturą jeszcze za rok, do trzech razy sztuka?
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Rzucić studia?

Post autor: Trzyszcz »

Wiele osób studiuje daleko od domu, wydaje mi się że to nie jest dobry powód żeby tracić rok.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Rzucić studia?

Post autor: mrsdavis »

Popieram Trzyszcza, skoro się gdzieś dostajesz, to nawet się nie zastanawiaj.
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Rzucić studia?

Post autor: gooner92 »

Jedź do Wrocka. Nie ma co patrzeć, że daleko, bo: 1) jak sama zobaczysz (albo już wiesz), gdy jest masa zaliczeń to jeden pies gdzie się jest i tak jedyne o czym marzysz to pozdawać to wszystko, 2) ludzie są wszędzie mniej więcej tacy sami, 3) Wrocek to ładne miasto, a jeśli ci się nie spodoba od razu to po roku i tak się przestawisz. Albo po dwóch Ja tam bym teraz Łodzi na inne miasto nie zamienił (chociaż, jak to większość mówi brudna, zniszczona, śmierdząca, biedna.), bo mam 3 fajnych znajomych (reszta ludzi jest dosyć specyficzna, ale to jak wszędzie), a sprzęt tutaj jest chyba w miarę nowoczesny, więc jest ok. Poza tym każde miasto ma swój urok, nie wolno zamykać się na nowe doświadczenia. Amen
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: Rzucić studia?

Post autor: asdfgasdg »

claret, najwyżej się przeniesiesz po roku do Gdańska - masz dobry powód - dom rodzinny, także nie powinno być problemu. Jasne, na początku tęskni się za domem, ale po miesiącu mija, wchodzisz w rytm nauki i jest tylko lepiej. I co jakiś czas przecież będziesz mogła jezdzić do domu - 1 listopada, Święta, ferie, Wielkanoc, majówka, ect - co miesiąc, półtora. Ja na Twoim miejscu brałabym Wrocław.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Rzucić studia?

Post autor: Piotrr »

a ja nie rozumiem tego poruszenia. jak naprawdę bys chciała studiować stome to wyjechałabyś za tym na 2 koniec polski. I w czym miałyby tobie pomoc te opinie? podjąć za ciebie decyzje? Dziwne podejście. Nie bierz tego jakoś szczególnie do siebie, bo nie miałem na celu cie obrazić.
W końcu lekarz
niebieskafiolka
Posty: 21
Rejestracja: 9 sty 2012, o 15:13

Re: Rzucić studia?

Post autor: niebieskafiolka »

Hejka. Dziękuję wszystkim dobrym doradzaczom, którzy poparli moje zdanie co do porzucenia biotechnologii na rzecz stomy Dobrze poprawiłam maturę i jak na razie dostałam się z I list na WUM i na UM w Białymstoku. Czekam na wyniki z Lublina, bo tam bym najbardziej chciała iść ze względu na bliskość od domu. Rodzice usilnie naciskają na ten WUM, że prestiż etc. Ale słyszałam jakieś zniechęcające opinie o tym. Czy ktoś z Was może coś doradzić? Studiuje na WUMie i może coś na ten temat powiedzieć?
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Rzucić studia?

Post autor: gooner92 »

No to
niebieskafiolka
Posty: 21
Rejestracja: 9 sty 2012, o 15:13

Re: Rzucić studia?

Post autor: niebieskafiolka »

O tak
cyjanowodor93
Posty: 194
Rejestracja: 29 cze 2013, o 18:02

Re: Rzucić studia?

Post autor: cyjanowodor93 »

gooner92 trzymaj kciuki teraz za mnie! Zostaje w domu i zakuwam. Moim celelm jest rowniez stoma. Teraz juz bez zadnej pracy i studiow zastepczych
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Rzucić studia?

Post autor: gooner92 »

Powodzenia i wytrwałości! Btw piękny avatar
cyjanowodor93
Posty: 194
Rejestracja: 29 cze 2013, o 18:02

Re: Rzucić studia?

Post autor: cyjanowodor93 »

Dzieki! On mi pomoze Ten rok bedzie piekny, jak piekny byl ost. transfwer Siwego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości