Biologia- UŚ vs UO?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
juzek1000
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2014, o 22:18

Biologia- UŚ vs UO?

Post autor: juzek1000 »

Matura za nami, wyniki są. Jako, że moje zainteresowania zwierzętami i ewolucją od najmłodszych lat nie przygasły ani trochę zgodnie z poradami zapisałem się na biologię na Uniwersytecie Śląskim i Opolskim.
Dostałem się i tu i tu. Miodzio ^^

Ogólny plan był taki, że priorytet to UŚ, bo mieszkam w Katowicach, a Opole to plan B (w końcu zawsze jest plan B).

Im dalej jednak do dokonania ostatecznego wyboru tym trudniej. Szukam ile mogę informacji o obydwu uczelniach. Potrzebowałbym jeszcze kilku informacji, potwierdzeń lub rad.

Co do Biologii na UŚ:

- nastawiona głównie na botanikę i bezkręgowce
- niesamowite odsiewy (podobno zdarzyło się i tak, że ze 180 osób zostało 20. Trochę to przerażające)
- podobno prowadzona trudno i nudnie (informacja od jednej ze studentek 2 lata temu)
- spory nacisk na matme, chemię i fizykę (z dwoma ostatnimi sobie myślę poradzę, ale jak z ta matmą jest? przekracza to mocno liceum, bo u mnie to z matmą tak raczej na styk)

Co do Biologii na UO:

- z naciskiem na dane działy nie wiem
- odsiewy nie tak tragiczne (bo i ilość mniejsza. z 45 zostało 30 gdzieś tak znalazłem w jednym z przypadków)
- podobno masa świetnych wyjazdów. Słyszałem bardzo pozytywne opinie absolwentów (pytanie na ile to reklama na ile osobiste odczucia)
- jaki nacisk na matmę, chemię i fizykę nie wiem, tu by się przydały dane

Ogólnie trochę wychodzi, że Opole prostsze i lepsze. Robi mi to niezły mętlik, bo studiowanie w innym mieście jest obciążające finansowo. Jest to jednak obce miasto. Jeśli jednak na Opolu biologia miałaby wyglądać dla mnie bardziej atrakcyjnie.
W Katowicach, byłbym u siebie. Ale jak z tą matmą, chemia i fizyką? Nie chciałbym się na tym przypadkowo wyje&%$

Może są tu jacyś studenci biologii wyżej wymienionych uczelni, którzy mogliby jakoś określić na ile te informacje, które znalazłem są prawdziwe. Jakieś dodatkowe informacje, odczucia.

Z góry dzięki za pomoc.

PS Tia. najdłuższe wakacje w życiu? Sam stres i nerwy póki co.
ktosia5
Posty: 5
Rejestracja: 31 lip 2010, o 16:45

Re: Biologia- UŚ vs UO?

Post autor: ktosia5 »

Pewnie już jesteś po decyzji ale szczerze, nawet bym się nie nastawiała tylko brała Katowice
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości