Nauka do matury 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Sheaa
Posty: 31
Rejestracja: 19 cze 2011, o 10:08

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Sheaa »

Nitrogenium32 może trochę mniej jadu i oceniania ludzi? Nie każdy jest orłem, ale zasługuje na szacunek a nie na bycie nazywanym debilem.

Czasem czytam ten wątek i ręce mi opadają jakie niektórzy mają mniemanie o sobie.
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: DonaBasia »

sunset pisze: Wniosek - nie spróbujesz nie przekonasz się czy dasz radę i czy się do tego nadajesz, jak z każdym innym zawodem.
Jak się chce, to ze wszystkim się da radę. Tylko że ja nie chcę i tu mógłby być mały problem
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

Sheaa, za przeproszeniem - trochę to niesprawiedliwe, że głąby się dostają do liceum i zabierają miejsce innym, którzy bardziej na to zasługują. A ręce mi opadają jak widzę, że wegetują w liceum takie głąby, a najgorsze jest to, że publicznie są kochane za bycie głąbami.

Ja osobiście dostałem się zarówno do liceum w Siedlcach jak i w Warszawie (Batory). Wybrałem moje miasto, nie tylko ze względów mieszkaniowych, ale również dlatego, żeby nie zabierać warszawiakom miejsca. Może oni bardziej ode mnie zasługują na to miejsce?
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: DonaBasia »

Sheaa pisze: Czasem czytam ten wątek i ręce mi opadają jakie niektórzy mają mniemanie o sobie.
O, mniej więcej o to mi chodziło, kiedy mówiłam, dlaczego nie chcę iść na medycynę Może ręce mi nie opadły, bo trochę Was rozumiem i sama mam dosyć duże mniemanie o sobie (większe niż niejedno z Was, Kochani ). Dlatego w żaden sposób Was nie potępiam i nie oceniam. Po prostu szanuję Wasze decyzje, a sama idę inną drogą.
Awatar użytkownika
Lily96
Posty: 60
Rejestracja: 2 lip 2014, o 11:27

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Lily96 »

old&#x17Ca1 pisze:
sunset pisze: Wniosek - nie spróbujesz nie przekonasz się czy dasz radę i czy się do tego nadajesz, jak z każdym innym zawodem.
Jak się chce, to ze wszystkim się da radę. Tylko że ja nie chcę i tu mógłby być mały problem
Według mnie to najważniejsze, żeby robić w życiu to co się lubi, bo chyba nikt by nie chciał codziennie rano jechać do pracy, której nienawidzi
Dolczii
Posty: 148
Rejestracja: 26 wrz 2013, o 19:32

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Dolczii »

old&#x17Ca1 pisze:
sunset pisze: Wniosek - nie spróbujesz nie przekonasz się czy dasz radę i czy się do tego nadajesz, jak z każdym innym zawodem.
Jak się chce, to ze wszystkim się da radę. Tylko że ja nie chcę i tu mógłby być mały problem
Moglabym byc lekarzem ale czasem ludzie wkurza. nie zostane lekarzem (troche to smieszne) ale mam takie odchyly np. po kims sie nie napije z jednej butelki itp. moim zdaniem inny czlowiek to pasozyt. (nie pytajcie o calowanie haha)

Awatar użytkownika
Sheaa
Posty: 31
Rejestracja: 19 cze 2011, o 10:08

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Sheaa »

Moja wypowiedź nie atakuje nikogo kto marzy o medycynie. Nie o to mi chodziło. Szanuje ludzi, którzy dążą do celu.

Po prostu nie będę czytać postów Nitrogenium żeby się nie denerwować bo chyba nigdy nie zrozumiem Twojego toku rozumowania.
sunset
Posty: 294
Rejestracja: 18 lut 2014, o 12:55

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: sunset »

old&#x17Ca1 pisze:
sunset pisze: Wniosek - nie spróbujesz nie przekonasz się czy dasz radę i czy się do tego nadajesz, jak z każdym innym zawodem.
Jak się chce, to ze wszystkim się da radę. Tylko że ja nie chcę i tu mógłby być mały problem
To dlaczego zamiast pisać wprost, że nie chcesz piszesz o tym, że zniechęcają cię znajomi? Chyba, że coś przeoczyłam to przepraszam.

Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach liceum ogólnokształcące to nie jest żaden prestiż (jakiekolwiek - najlepsze czy najgorsze w Polsce). Zwłaszcza, że po technikum też można z powodzeniem kontynuować naukę w szkole wyższej. W sumie większość kierunków studiów też przestaje być prestiżem, jak patrzę np. na progi na ZUT Więc nie ma co aż tak szaleć jestem licelistą, jestem studentem", to nie jest coś zarezerwowanego dla wybrańców losu lub geniuszy.
Patrykowo
Posty: 117
Rejestracja: 10 maja 2013, o 08:41

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Patrykowo »

Teraz ludzie mają ciśnienie na liceum bo technikum niby gorsze, a brakuje właśnie ludzi wykształconych technicznie, nie rozumiem trochę oco chodzi w tym zasługiwaniu na miejsce, przecież skoro miałeś wystarczająco pkt to zasłużyłeś i możesz iść, nie widzę w tym zabierania nikomu miejsc.
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: DonaBasia »

dolczii pisze: Moglabym byc lekarzem ale czasem ludzie wkurza. nie zostane lekarzem (troche to smieszne) ale mam takie odchyly np. po kims sie nie napije z jednej butelki itp. moim zdaniem inny czlowiek to pasozyt. (nie pytajcie o calowanie haha)
Niestety niektóre specjalizacje wymagają tego, żeby wsadzić brudnemu, spoconemu, śmierdzącemu alkoholikowi rękę w d**e. Ale spooookoooo, zawsze można zostać okulistą

sunset: gdzieś coś takiego napisałam, jeżeli zbyt zawile, to sory
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

Sheaa pisze:Po prostu nie będę czytać postów Nitrogenium żeby się nie denerwować bo chyba nigdy nie zrozumiem Twojego toku rozumowania.
Wytłumacz mi, o co ci chodzi.
Patrykowo pisze:Teraz ludzie mają ciśnienie na liceum bo technikum niby gorsze, a brakuje właśnie ludzi wykształconych technicznie
Mój kolega, dwa lata starszy, poszedł do liceum na mat-inf-fiz zamiast do technikum, a ma trochę zacięcia technicznego. Efekt - mimo genialnego nauczyciela od matematyki nie radzi sobie dobrze na politechnice, bo o rysunku żadnego pojęcia nie miał. A tak - miałby zawód od razu po technikum. W zależności od celu zarówno liceum jak i technikum są dobre.

Ja na dzisiaj kończę - dobranoc.
sunset
Posty: 294
Rejestracja: 18 lut 2014, o 12:55

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: sunset »

Sheaa, zrozumiesz ten tok jak będziesz czytała forum z większym dystansem Myślę, że w wypowiedziach Nitrogenium nie ma nawoływania do nienawiści dla nieuków i traktowania ich jako podludzi, po prostu denerwuje go to, że grupa ludzi osiaga coś swoją pracą, druga grupa osiąga to samo bez najmniejszego wysiłku - to nie jest sprawiedliwe i też mnie czasem irytuje. Przynajmniej ja w ten sposób odbieram pobieżnie przeczytaną wcześniejszą dyskusję.
Dolczii
Posty: 148
Rejestracja: 26 wrz 2013, o 19:32

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Dolczii »

old&#x17Ca1 pisze:
dolczii pisze: Moglabym byc lekarzem ale czasem ludzie wkurza. nie zostane lekarzem (troche to smieszne) ale mam takie odchyly np. po kims sie nie napije z jednej butelki itp. moim zdaniem inny czlowiek to pasozyt. (nie pytajcie o calowanie haha)
Niestety niektóre specjalizacje wymagają tego, żeby wsadzić brudnemu, spoconemu, śmierdzącemu alkoholikowi rękę w d**e. Ale spooookoooo, zawsze można zostać okulistą

sunset: gdzieś coś takiego napisałam, jeżeli zbyt zawile, to sory
Bleeeee, dlatego wolę farmację i analitykę :d pielegniarstwo odpada, moja mama niby ma prestiz ale za duzo pracy papierkowej :p (zna kazdy tylek kazdego mieszkanca gminy :p)

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości