Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
Glaucus
Posty: 8
Rejestracja: 12 maja 2014, o 21:01

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: Glaucus »

Czołem przyszli studenci weterynarii! Mam dla was pytanie. Otóż wybieram się w poniedziałek do Wrocławia złożyć tam dokumenty. Składam na niestacjonarne, ale w wymaganych dokumentach, jakie trzeba im dostarczyć widzę oświadczenie studenta o podjęciu studiów bez wnoszenia opłat. Czy to muszę dostarczyć? Czy jest gdzieś odpowiednie pismo dla tych, którzy będą studiowali płatnie?
szluwka
Posty: 256
Rejestracja: 5 paź 2012, o 12:19

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: szluwka »

do podpisu dostaniesz albo przy składaniu papierów albo na początku roku
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: Reptilia »

Wlasnie dzwonilam do Wrocławia. Trzeba wysłać dokumenty jesli chcemy byc dalej brani pod uwagę w stacjonarnych, paranoja

Poprawa Jak chcecie o cos pytać dzwońcie tylko i wyłącznie do działu rekrutacji weterynarii. Bardzo miły Pan dokładnie mi wyjaśnił co i jak. Nie trzeba składać zadnych dokumentów aby byc branym pod uwagę w III progu. Powiedział tez ze progi spadną max o ok.5pkt wiec jedynie jesli ktos jest bliski obecnego progu na stacjonarne moze składać dokumenty, bo wtedy go przerzuca z niestacjonarnych.

Awatar użytkownika
Karola31
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2014, o 13:37

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: Karola31 »

Cześć
W tym roku planuję weterynarię niestacjonarną (zabraknie paru punktów do stacjo) na UP we Wrocławiu. Może ktoś z Was też się wybiera? Fajnie by było mieć już kogoś znajomego

PS. Może ktoś szuka mieszkania, bo razem z 2 koleżankami (z politechniki) szukamy mieszkania, na 4 osoby wyszłoby taniej, szukamy gdzieś blisko up. Piszcie
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: Korczaszko »

Pracownicy UP Wroclaw sraja zarem, ze jest malo chetnych i nie wyrobia pensum wiecie spadki progow (5 lat 20 pkt) to wcale nie jest az tak pozytywne, wszyscy narzekaja, ze poziom studentow spada. Nie mowie, ze matura juz okresla przyszlosc, ale w przypadku wielu osob niestety swiadczy o slabszym poziomie (nie wszystkich!).
Co do pracy to troche o tym pisalam w tym roku. Stasunek do placy i jakosci pracy sie zmienia z reguly dla kandydata i studentow 1-2 roku to nieistotny szczegol a potem zaczyna zyskiwac na znaczeniu. Na 5-6 roku zaczyna sie na powaznie myslec o pracy i zyciu (coraz wiecej osob mysli np. o rodzinie, a rodzine trzeba jakos utrzymac. Pojawiia sie frustracja, ze ma sie odpowiedzialny zawod, ze sporo sie uczylo, ze przesiaduje sie po godzinach a zarabia sie kilka razy mniej niz mechanik. Musisz decydowac czy isc do dentysty czy naprawic auto, zaczyna sie przeliczanie kasy na jedzenie a nie na piwo i ciuchy :p
Nie ma tez zasady, ze ktos kto staral sie przez studia (np.wolny czas spedzal w lecznicy zamiast na imprezach) zarabia wiecej niz ten kto tylko chlal.

Jedmak z reguly, osoby ktore poszly na wete, bo tak zawsze chcialy, a nie dlatego, bo tak wyszlo z pracy zadowolone i raczej by jej nie zmienili (ale wiadomo na zarobki narzekaaja). Co do otwierania wlasnych gabinetow to niedlugo zabraknie miejsc



kokosanka
Posty: 43
Rejestracja: 29 sty 2014, o 12:32

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: kokosanka »

Reptilia czyli jak jestem daleko od progu studiów stacjonarnych we Wrocku, to dokumenty mogę im przesłać nawet po ogłoszeniu 3 listy?
CanisFamiliaris
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2014, o 17:01

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: CanisFamiliaris »

Hej! Czyli jeżeli mam 145 pkt. i nie wyślę dokumentów na niestacjonarne to nadal bd brana pod uwagę w III liście? Sorki Reptilia zmyliło mnie troszkę Twoje pierwsze zdanie / Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Karola31
Posty: 13
Rejestracja: 21 lip 2014, o 13:37

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: Karola31 »

Dzisiaj pisałam do UP, bo nie wiedziałam jak to jest z przyjęciem na niestacjonarne, może komuś się przyda. Jeśli składaliście na stacjonarne, a nie wystarczyło punktów, można przejść na niestacjonarne (po prostu złożyć papiery). A jeśli jednak się w 3 liście dostaniecie, a już złożyliście na niestacjo, to automatycznie przerzucają na stacjo
Awatar użytkownika
suzaku
Posty: 135
Rejestracja: 26 sie 2013, o 19:37

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: suzaku »

Orientuje się ktoś do kiedy i czy jeszcze można wnieść opłatę rekrutacyjną do Lublina za niestacjonarną wete? Z tego co wiem rekrutacja na weterynarie niestacjonarną do Lublina trwa dłużej bo lista jest dopiero 26 sierpnia.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: iSzymur »

Składaliście do Krakowa? podpisywaliście
zobacz-ten-plik.pdf
(216.65 KiB) Pobrany 21 razy
o jakie odpłatności chodzi? rzeczy typu zapłata za warunek itd? znalazłem tylko rzeczy typu przelewy w terminie itd. żeby nie wyszło, że składam na niestacjonarne
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: Reptilia »

CanisFamiliaris pisze:Hej! Czyli jeżeli mam 145 pkt. i nie wyślę dokumentów na niestacjonarne to nadal bd brana pod uwagę w III liście? Sorki Reptilia zmyliło mnie troszkę Twoje pierwsze zdanie / Pozdrawiam.
Tak Pan z rekrutacji na weterynarie wyrażenie powiedział ze nie trzeba składać dokumentów aby byc branym pod uwagę w III progach. Najlepiej jest jeszcze sobie samemu przedzwonic przedstawić swoją sytuacje, ile masz punktów itp. Wszytsko Ci dokładnie wyjaśni

Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: Reptilia »

kokosanka pisze:Reptilia czyli jak jestem daleko od progu studiów stacjonarnych we Wrocku, to dokumenty mogę im przesłać nawet po ogłoszeniu 3 listy?
Tak ale jak jesteś daleko, a wiesz ze jestes w stanie iść na niestacjonarne to chyba najlepiej odrazu wysłać bo wtedy jesli próg by spadł przeniosą Cie na stacjonarne, a jesli nie to zostaniesz na niestacjonarnych

Nequus1993
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2014, o 11:55

Re: Przyszli kandydaci na wetę (2014/2015)

Post autor: Nequus1993 »

Karola31 pisze:Cześć
W tym roku planuję weterynarię niestacjonarną (zabraknie paru punktów do stacjo) na UP we Wrocławiu. Może ktoś z Was też się wybiera? Fajnie by było mieć już kogoś znajomego

PS. Może ktoś szuka mieszkania, bo razem z 2 koleżankami (z politechniki) szukamy mieszkania, na 4 osoby wyszłoby taniej, szukamy gdzieś blisko up. Piszcie
Jestem zainteresowana
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości