Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
larissa90
Posty: 299
Rejestracja: 27 maja 2014, o 20:03

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: larissa90 »

Na stronie KUL-u natknęłam sie w zakładce dotyczącej stypendiów na taka informację:
W DNIU 11 LIPCA 2014 R. SEJM ZMIENIŁ USTAWĘ PRAWO O SZKOLNICTWIE WYŻSZYM. KOLEJNYM ETAPEM NOWELIZACJI ZAJMIE SIĘ SENAT. ISTNIEJE PRAWDOPODOBIEŃSTWO, ŻE ZMIANY WEJDĄ W ŻYCIE JUŻ OD NOWEGO ROKU AKADEMICKIEGO 2014/2015.
W ZWIĄZKU Z TYM PROSIMY ŚLEDZIĆ OGŁOSZENIA NA STRONIE
DZIAŁU STUDENCKICH SPRAW SOCJALNYCH
NA KTÓREJ NA BIEŻĄCO BĘDĄ UZUPEŁNIANE INFORMACJE NA TEN TEMAT."
Przepraszam za duze litery, ale taka forma była na stronie i szczerze mówiąc nie chciało mi się przepisywać, więc wkleiłam info.

Niestety na podanej stronie nie ma zadnych informacji,a przynajmniej gdy sprawdzałam to nie było. W zwiazku z tym mam pytanie, bo co prawda głośno jest o wycofaniu opłat za drugi kierunek studiów, ale o zmianach w sprawie stypendiów nic nie słyszałam, a informacja ta na stronie KUL dotyczy zarówno stypendium socjalnego jak i stypendium rektora. Do tej pory nie było praktycznie zadnych ograniczeń do pobierania tych stypendiów, poza posiadaniem tytułu magistra lub równorzędnego, nie było ograniczeń wiekowych, ani żadnych ograniczeń w przypadku przerwania studiów na których się stypendum pobierało i rozpoczęcia drugich na których też już od pierwszego semestru mozna było pobierać stypę socjalną, mimo wcześniejszego pobierania jej na przerwanym kierunku. Ale nie wiem jakie zmiany w zakresie stypendiów ma wprowadzic ta noweelizacja, moze bedą jakieś znaczne ograniczenia w tej kwestii? Wie ktoś coś na ten temat? Jeśli tak to byłabym wdzieczna za odpowiedz, bo nigdzie nie mogę znaleźć na ten temat informacji.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości