Studia po bio-chemie

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Katx2
Posty: 122
Rejestracja: 27 sty 2013, o 12:46

Re: Studia po bio-chemie

Post autor: Katx2 »

Po farmacji nie jest tak różowo.Ale lek i lek-dent się jak najbardziej opłaca.
Awatar użytkownika
Xerdox
Posty: 158
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:45

Re: Studia po bio-chemie

Post autor: Xerdox »

Nitrogenium32 pisze:Girion, jeśli o te języki chodzi, to załóżmy taką sytuację - bierzesz te siedem języków. Cztery języki obce to i tak dosyć dużo. Co prawda można sobie zafundować takie połączenia, które ze sobą mogą lepiej/gorzej grać. Np. angielski i niemiecki, łacina i niemiecki, hiszpański i portugalski, hiszpański i włoski, francuski i włoski etc. Chodzi mi o to, że to zależy od wyboru i od tego, na jakim poziomie się już z nich aktualnie jest.

Doświadczenie w nauce języków obcych mam spore, więc łatwiejsze mogę polecić. Przede wszystkim hiszpański i angielski - nie ma łatwiejszych języków według mnie dla europejczyka. W drugiej kolejności francuski i włoski, a następnie niemiecki i łacina. Dopiero potem rosyjski (alfabet i przyzwyczajanie się do niego robi swoje).
Zdziwiłbyś się jak szybko idzie się przyzwyczaić do cyrylicy
Русский язык - это очень нетрудный и прекрасный иностранный язык
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Studia po bio-chemie

Post autor: Nitrogenium32 »

Xerdox, do nauki rosyjskiego w życiu podchodziłem jakieś trzy razy, ale zawsze niezbyt poważnie. Może i da się szybko do niej przyzwyczaić, skoro się uczy rosyjskiego na poważnie.

Do japońskiego podchodziłem jakoś ze dwa razy. Gdyby zapomnieć na chwile o konieczności nauczenia się znaków na pamięć tak jak alfabetu, to można go uznać za język łatwiejszy nawet od angielskiego. Gramatyka i składnia są bardzo schematyczne. W zasadzie najgorszy jest sam początek, jak się opanuje znaki (mega trudne), to reszta jest z górki.
Awatar użytkownika
Xerdox
Posty: 158
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:45

Re: Studia po bio-chemie

Post autor: Xerdox »

Ja z języków azjatyckich uwielbiam koreański. Próbowałeś? Dosłownie przeciwieństwo japońskiego. Bardzo łatwy alfabet ale trudna wymowa poszczególnych zdań. Będę się starał załatwić erasmusa, by móc wyjechać właśnie tam

Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Studia po bio-chemie

Post autor: Nitrogenium32 »

Xerdox, uważam, że japoński jest ładniejszy niż koreański. Gdybym miał wybrać między łatwą a bardzo trudną wymową, to wybrałbym z zamkniętymi oczyma pierwszą opcję.
Awatar użytkownika
Xerdox
Posty: 158
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:45

Re: Studia po bio-chemie

Post autor: Xerdox »

To prawda. Koreański ma trochę dziwną wymowę Myślałeś nad erasmusem?
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Studia po bio-chemie

Post autor: ryniofit8000 »

Nitrogenium32, Xerdox, trochę zboczyliście z tematu
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Studia po bio-chemie

Post autor: Nitrogenium32 »

Xerdox, co prawda jestem jeszcze w liceum, ale nad erasmusem nie myślałem. Chcę wyjechać na studia do Niemiec, a zwiedzanie krajów Azjatyckich zostawię sobie na kiedyś-tam".

ryniofit8000, sorry za off-top.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości