Rekrutacja 2014/2015

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
wojtass
Posty: 250
Rejestracja: 2 sie 2009, o 20:27

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: wojtass »

ANGIESLKI
Gadacie o angielskim, a to jest przedmiot niewarty żadnej uwagi, nudny i niepotrzebny. Będzie na roku X grup 12-osobowych. X-2 będzie miało angielski zaawansowany, a 2 podstawowy. Przydział do grup dziekańskich niby odbywa się na podstawie tego testu, ale tak na prawdę to pic na wodę bo jak ja szedłem na pierwszy rok, to z osobami które miały taki sam wynik w grupie się nie spotkałem. Więc działa to tak że ok 24 najniższe wyniki idą do grupy podstawowej. Gdy się ma zaawansowany to się go ma przez 2 lata i się chodzi na fakultety, gdy się ma podstawowy to sie go ma przez 2,5 roku i się wtedy nie chodzi na fakultety tylko jest więcej godzin angielskiego. Osobiście wolałbym mieć fakultety i szybciej egzamin niż nudzić się na zajęciach. To jest taki angielski jak w szkole tylko że oczywiście są tematy medyczne.

Nie można iść na niemiecki - jest tylko angielski

A co do wolniejszego tempa z podstawową grupą na angielskim - nauka materiału do egzaminu zajęła mi, tak jak i wielu innym osobom 2 dni, przy czym na zajęcia nie bardzo się przykładałem

BADANIA LEKARSKIE
nie trzeba robić ich w miejscach z rozpiski - ja zrobiłem w szpitalu u mnie w poradni lekarza medycyny pracy - pokazałem skierowanie z uczelni to powiedział że nie musze nic płacić bo słuzba zdrowia ma u niego darmo (normalnie 50zł). Badania żadnego nie było.

U niektórych lekarzy na pewno nie trzeba skierowania - zapłacicie 50zł i z głowy.

ALE znam osoby które jak poszły na to badanie to miały robiony cały zestaw badań i trochę na nie czekały

Jak wygląda sprawa z badaniami w ośrodkach które są na uczelnianej liście nie wiem
Awatar użytkownika
orrorin95
Posty: 136
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:19

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: orrorin95 »

Dr Who
na stacjonarny możesz liczyć w Kato jeśli już - 330 to normalnie na inne uczelnie 165, w Katowicach jest więcej miejsc, raczej niestacjonarny zostaje albo woj-lek, ale na tym nie wiem jak sytuacja wygląda, bo nie składałam i nie śledzę

photoshopek
a ile osób z Twojej klasy się dostało? tak z ciekawości pytam, bo interesuje mnie jaki procent z prestiżowego bio-chemu się dostaje na medycynę
Awatar użytkownika
nimfka
Posty: 242
Rejestracja: 6 lis 2011, o 18:19

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: nimfka »

a ja mam pytanie nie na temat języków

Czy ktoś wie jak to wygląda w Łodzi z listami? Robią je, ale nie publikują i przez to jest zamieszanie. Jest tak jakby osobno lista rankingowa i osobno rezerwowa? Napisałam do nich po ogłoszeniu pierwszego progu, żeby się dowiedzieć która jestem na liście i dostałam 2 różne odpowiedzi. Jedna Pani mi odpisała, że 696 na liście rezerwowej, a druga, że 696, ale na rankingowej, a to jednak dość znaczna różnica.
photoshopek
Posty: 195
Rejestracja: 7 paź 2013, o 15:47

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: photoshopek »

orrorin95, z pierwszej listy weszło 6 osób (przy czym ja jestem z mat-fizu). Oprócz tego wiem, że ostatnio dostała się jeszcze jedna osoba. Reszta ma poniżej 170pkt.

Klasa biol-chem była jedna, 24-osobowa.
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: BubuMale »

Nie mogę wydrukować zaświadczenia o wyniku w sensie nie mogę znaleźć takiej opcji a jak zakończyłem test to przeskoczyła mi strona Link do zdjęcia niżej wrzucam jakby ktoś był tak miły i wskazał gdzie trzeba kliknąć.

A spieszyłem się żeby przed 15 zdarzyć na poczcie wysłać.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2014, o 14:12 przez BubuMale, łącznie zmieniany 1 raz.
photoshopek
Posty: 195
Rejestracja: 7 paź 2013, o 15:47

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: photoshopek »

nimfka pisze:a ja mam pytanie nie na temat języków

Czy ktoś wie jak to wygląda w Łodzi z listami? Robią je, ale nie publikują i przez to jest zamieszanie. Jest tak jakby osobno lista rankingowa i osobno rezerwowa? Napisałam do nich po ogłoszeniu pierwszego progu, żeby się dowiedzieć która jestem na liście i dostałam 2 różne odpowiedzi. Jedna Pani mi odpisała, że 696 na liście rezerwowej, a druga, że 696, ale na rankingowej, a to jednak dość znaczna różnica.
Dziwna sprawa jest z tymi listami, nikt nic nie wie. Początkowo na stronie była zakładka Listy rankingowe", ale w dniu ogłoszenia pierwszego progu magicznie zniknęła.
Awatar użytkownika
Buniaaaa
Posty: 493
Rejestracja: 12 paź 2009, o 16:52

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: Buniaaaa »

W założeniu test z języka angielskiego ma pomóc podzielić was na grupy pod względem zaawansowania (tylko 2 opcje - poziom podstawowy albo zaawansowany) i ogółem pomóc was przydzielić do grup dziekańskich z jakimi będziecie chodzić na ćwiczenia Dokładniej: po połowie września dowiecie się dzwoniąc do dziekanatu, w której jesteście grupie. Prawdopodobnie będzie tak samo jak u nas (rocznik wyżej), z racji że limit przyjęć na studia za bardzo się nie zmienił. Podzielą was na 32 grupy dziekańskie po średnio 12 osób. W jednej grupie 10 osób będzie ze stacjonarnych a 2 z niestacjonarnych, ani prowadzący ani koledzy z grupy nie wiedzą kto w jakim trybie studiuje Z osób które najsłabiej napisały test utworzą grupę nr 31 i 32, reszta trafia na poziom zaawansowany. I na prawdę trzeba się postarać i nic tam nie pozaznaczać na tym teście, albo mieć większość źle żeby trafić na poziom podstawowy Ponadto założenie jest takie, że osoby które najlepiej napisały test lądują w grupach niższych numeracją niż te co słabiej. Ale z tego co rozmawiałam ze znajomymi tej zasady się średnio trzymają, parę osób z wynikiem 90+ są w grupie dwudziestej którejś, ktoś ze słabszym w grupach 1-10, więc raczej to totolotek Jeśli chcecie być z kimś kogo znacie w grupie, dzwońcie do dziekanatu i spokojnie idzie się z nimi pod tym względem dogadać
Awatar użytkownika
orrorin95
Posty: 136
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:19

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: orrorin95 »

no to u mnie realne szanse ma 7 osób (5 osób z pierwszej, jedna nie chciała iść na med, ale miała tyle punktów, a jedna jeszcze czeka), a klasa taka, że poziom brdzo zróżnicowany - tak to jest jak nie ma progów i przyjmują wszystkich - dwie osoby nawet nie zdały matury ^^
no to na 12 osób ubiegających się stricte na medycynę nie jest źle P
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: BubuMale »

Ok mam nie spodziewałem się tego tam gdzie jest
photoshopek
Posty: 195
Rejestracja: 7 paź 2013, o 15:47

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: photoshopek »

Według mnie to ładny wynik jak na liceum w małej miejscowości Czego o swoim nie mogę powiedzieć, bo żeby się dostać TRZEBA było mieć laureata z konkursu przedmiotowego z biologii lub chemii, więc ludzie powinni być bardziej ogarnięci.
Awatar użytkownika
orrorin95
Posty: 136
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:19

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: orrorin95 »

a na co komu laureat ^^ więcej z tym zachodu jak z maturą
Dr Who
Posty: 127
Rejestracja: 24 lip 2013, o 19:38

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: Dr Who »

Orrorin95, tak realnie podchodząc to są spore szanse, skoro Łódź ma najniższe progi ze wszystkich uczelni zarówno po pierwszej jak i drugiej liście. Obecnie próg po drugiej liście wynosi na lek na wydziale lek-dent 340 (170pkt), lek na wydziale woj-lek 334 (167) a miejsc nie jest mało bo 320 + 120 + niestacjonarne. Dlatego porządnie się zastanawiam czy skoro taki spadek zaobserwowano już na początku czy nie przeciągnie się on dalej przynajmniej o taką samą wartość, oczywiście rozłożony na następne listy, których będzie nie jedna a z 2-3 minimum.
Awatar użytkownika
orrorin95
Posty: 136
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:19

Re: Rekrutacja 2014/2015

Post autor: orrorin95 »

no tak, ale z późniejszych list coraz więcej osób składa, teraz złożyło tylko 180, ale potem % osób składających z kolejnych list jest wyższy
na niestacjonarne.my tu piszemy o stacjonarnych, zobacz sobie ile jest na liście w Katowicach osób z wynikiem 170 na liście - koło 200 osób, a jak masz 165 to sobie odpowiedz ile osób jest przed Tobą. na zwykły lek do Łodzi jest to niemożliwe dostać się mając 165 x2
no chyba, że rozważasz jakieś wojskowe gadżety - tego już nie wiem, bo nie składałam nie widzę siebie w berecie na wojskowy szanse masz większe, na zwykły - nikłe - to jest moja ocena
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości