Vademecum Operon czy Repetytorium PWN - Biologia ?

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
crazy1
Posty: 29
Rejestracja: 14 lip 2013, o 18:28

Re: Vademecum Operon czy Repetytorium PWN - Biologia ?

Post autor: crazy1 »

Luiza7, chodzi Ci o repetytorium PWN z biologii ? A co myślisz o trenerze i zadaniach właśnie z tego pakietu ?
Awatar użytkownika
tkasia
Posty: 349
Rejestracja: 16 lip 2013, o 12:06

Re: Vademecum Operon czy Repetytorium PWN - Biologia ?

Post autor: tkasia »

Luiza7 pisze:Materiały operonu są przydatne do matury organizowanej przez te wydawnictwo, ale na maj to zdecydowanie za mało, poza tym zdarzają się błędy. Zdecydowanie lepszym wyborem na rozszerzenie będzie PWN, więcej wiadomości, pełniejsze definicje, szczerze polecam
Zgadzam się z tym, że repetytorium z PWN jest na pewno dużo lepiej zrobione. Jeśli miałabym wybierać, to raczej zdecydowałabym się na PWN.
Luiza7
Posty: 28
Rejestracja: 5 lip 2014, o 19:23

Re: Vademecum Operon czy Repetytorium PWN - Biologia ?

Post autor: Luiza7 »

crazy 1 miałam na myśli repetytorium
trener z zadaniami PWNu jest fajny z chemii
Seria Bukały jest szczegółowa, ale bardzo pomocna przy rozszerzeniu, warto przerobić
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Vademecum Operon czy Repetytorium PWN - Biologia ?

Post autor: Smile_Forever »

I zawiera bardzo ciekawe zadania, które warto rozwiązywać . Rozwijają myślenie
Luiza7
Posty: 28
Rejestracja: 5 lip 2014, o 19:23

Re: Vademecum Operon czy Repetytorium PWN - Biologia ?

Post autor: Luiza7 »

Niektóre nawet pojawiły się w arkuszach
crazy1
Posty: 29
Rejestracja: 14 lip 2013, o 18:28

Re: Vademecum Operon czy Repetytorium PWN - Biologia ?

Post autor: crazy1 »

A jak mam już vademecum Ewy Pyłki Gutowskiej to kupić jeszcze repetytorium PWN-u dla uzupełnienia czy Pyłka wystarczy ?
Awatar użytkownika
orrorin95
Posty: 136
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:19

Re: Vademecum Operon czy Repetytorium PWN - Biologia ?

Post autor: orrorin95 »

nie przejmuj się tak tymi książkami, potem będą leżeć a i tak do nich nie zajrzysz - uwierz na słowo ^^ jak masz Bukały, Jedność i różnorodność, jedno jakieś repetytorium, ale tylko nie Operonu ostatnie, bo to jest zgroza kolorystyczna, poza tym nic w nim nie ma, wszystko tak nawrzucane nie wiem po co drobnym druczkiem w sumie prawda jest taka, że potem i tak się z Bukały powtarza czytając te książki któryś tam raz ) poza tym - są wakacje, ciesz się nimi,a nie nauką się katuj
crazy1
Posty: 29
Rejestracja: 14 lip 2013, o 18:28

Re: Vademecum Operon czy Repetytorium PWN - Biologia ?

Post autor: crazy1 »

I tak mam spore zaległości szczególnie z bio, dlatego chciałbym nadrobić materiał na wakacjach. Nie wiem dlaczego napisałaś/eś , że mam Jedność i Różnorodność, ale ja nie posiadam tej książki, choć słyszałem wiele pozytywnych opinii na jej temat. Czyżby była lepsza od Bukały ?
Awatar użytkownika
orrorin95
Posty: 136
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:19

Re: Vademecum Operon czy Repetytorium PWN - Biologia ?

Post autor: orrorin95 »

czy lepsza. ja wolę B. nie miałam czasu rozdrabniać się na kilka wydawnictw mam taką mentalność, że wolę więcej krótkich, bo przynajmniej widać ile się zrobiło, a taka kobylasta książka mnie zniechęca ^^ zacznij od tego co masz, ja sięgałam tylko po Bukałę, bo nie miałam czasu za wiele - nad chemią i fizyką też musiałam siedzieć, więc nie odczuwałam biologicznego głodu wiedzy
Awatar użytkownika
cerebrum
Posty: 105
Rejestracja: 17 gru 2012, o 13:14

Re: Vademecum Operon czy Repetytorium PWN - Biologia ?

Post autor: cerebrum »

Osobiście polecam vademecum pylki-gutowskiej, bardzo dobrze zrobione, dokładne, świetnie opracowane rośliny.
Awatar użytkownika
fructosum
Posty: 819
Rejestracja: 24 cze 2013, o 16:46

Re: Vademecum Operon czy Repetytorium PWN - Biologia ?

Post autor: fructosum »

Vademecum z Operonu jest całkiem okej do powtórek, ale najlepsze wg mnie to vademecum Pyłki. A z podręczników Bukała, Wsip, a ze starszych podręczników Hoser, Wiśniewski i Lewiński z genetyki.

Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Vademecum Operon czy Repetytorium PWN - Biologia ?

Post autor: Nitrogenium32 »

Z repetytorium PWN się nie spotkałem, ale wg mnie Operon jest bardzo dobry - polecam. Będę jeszcze korzystał z vademecum Pyłki-Gutowskiej, bo wszyscy sobie je chwalą.

cerebrum, rośliny świetnie opracowane? Super, może tym razem uda mi się je jakoś przyswoić!
Awatar użytkownika
fructosum
Posty: 819
Rejestracja: 24 cze 2013, o 16:46

Re: Vademecum Operon czy Repetytorium PWN - Biologia ?

Post autor: fructosum »

Vademecum Pyłki jest bardzo dobre. Mi szczególnie podobała się w nim ekologia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości