"Mole" w karmie świnki morskiej

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
13112015

"Mole" w karmie świnki morskiej

Post autor: 13112015 »

Ostatnio kupiliśmy inną niż zawsze karmę dla świnki morskiej, świnka za nią nie przepadała, więc zmieszaliśmy ją z karmą, którą lubi. Wcześniej jadła tylko tę lubianą przez nią karmę i nie było żadnych problemów, a teraz. W karmie pojawiły się jakieś mole(?). Przypominają ćmy, mają skrzydełka. Jak się ich pozbyć nie wyrzucając karmy? Karma dla świnek jest droga. Czy można zostawić tam te owady, czy one mogą zainfekować karmę? I czemu się tam pojawiły, jeżeli trzymam karmę w zamkniętych pudełkach? Proszę o odpowiedzi w możliwie jak najszybszym czasie.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Mole" w karmie świnki morskiej

Post autor: Trzyszcz »

Jakoś się dostał jak pojemnik był otwarty i złożył jajka. Pozbyć się nie da. Gdyby było ich mało to można by bardzo dobrze zamrozić i świnki miałyby dodatkowe białko . Ale jeśli jest dużo odchodów to nie wiem czy świnkom to nie zaszkodzi, nie znam się na świnkowych żołądkach.
13112015

Re: "Mole" w karmie świnki morskiej

Post autor: 13112015 »

Mam nadzieję, że z tym białkiem to był żart, bo świnki są roślinożerne.

Mam dwa plastikowe pudełka wymieszanej karmy, jedno stoi obok drugiego w zamkniętej szufladzie. To z molami jest szczelnie zamknięte, to (jak dotychczas) czyste ma pęknięte wieczko, ale chyba nic się nie przedostanie, taką mam nadzieję.

Dzięki za odpowiedź, będę stale obserwować tę karmę i jeśli będzie tego więcej, to będę zmuszona się jej pozbyć.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Mole" w karmie świnki morskiej

Post autor: Trzyszcz »

Są dopóki w karmie nie zalęgną się mole ]]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości