OlChem ---> organa

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
Hubo11
Posty: 92
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 07:39

OlChem ---> organa

Post autor: Hubo11 »

Przerabiam McMurrego i mam do was kilka pytań: Czy na OlChem są potrzebne do te wszystkie rekacje z tej ksiązki i można coś pominąć, dodam że z tego co przerobiłem (biore się za 4 część) nie ogarnąłem stereochemii (czy ktoś moze jakąś książkę doradzić lub dokument pdf wyjaśniający o co kaman w tym chodzi mi o problemy wyznaczania konfiguracji R i S). i co od 61 OlCehmu do pierwszego etapu co nazlezy z niej wykuć na 100% i nawet te rzeczy na 50%. Z tego co patrzyłem prawie zawsze są zadania z cyklu określ jakieś białko, aminokwasy itd.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: OlChem ---> organa

Post autor: Smile_Forever »

Hubo11, druga, trzecia i czwarta część McMurryego są bardzo ważne na OlChem, zwłaszcza na drugi i trzeci etap, bo pierwszy można napisać w zasadzie po pobieżnym przerobieniu tej książki. Ale generalnie rzeczywiście wszystkie reakcje chemiczne są ważne, warunki ich przeprowadzania i stereochemia produktów (co do mechanizmów - wielu osobom ułatwiają one zrozumienie zachodzenia określonych reakcji, osobiście najpierw zapamiętywałam substraty i produkty, a dopiero później mechanizmy, na ich podstawie ). Konfiguracja R i S jest fajnie opisana w Boydzie, tak naprawdę podstawą jest umiejętność przełożenia wzoru Fishera na ustawienie przestrzenne podstawników i określanie który jest ważniejszy od którego . Na pierwszym etapie nie jest powiedziane, że akurat pojawi się z organicznej to, co w zadaniach wstępnych, bo raczej wyraźne zależności w tym temacie widać na 2 i 3 etapie, nie mniej jednak do tematów zawartych w folderze A możesz bardziej przysiąść, przyda się chociażby na etap 2
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości