Farmacja 2014 :)

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: mis koala »

Zobaczycie że od razu po przyjściu ktoś rzuci hasło poprawa matury i się grupa podzieli na dwa obozy Ci co zostają i Ci co wkurzają tę pierwszą część czyli poprawiający
Awatar użytkownika
Lika
Posty: 345
Rejestracja: 3 sie 2012, o 10:56

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: Lika »

klaudia6211 pisze:
Lika pisze:To i ja się dołączam:
Bo też to moje drugie podejście do leku, też pierwszy rok spędziłam w domu, a teraz idę na farmację. Jedyne czym mogę się różnić, to to, że jestem po humanie.
Jakie miasto?

Warszawa

A co do tego zimowania na farmie, idę na nią, bo na lek mi się nie udało, ale jest to jeden z kierunków, które mogłyby mi się spodobać, i gdyby tak było, to chętnie zostanę.
chryzolaminaryna
Posty: 174
Rejestracja: 6 cze 2014, o 10:11

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: chryzolaminaryna »

AkrobataCz&#x142owiekDuch pisze:ja mówię uczciwie, że dla mnie farma to jedynie przystanek, który daje większe pole manewru niż np. biologia, chemia, czy inżynieria chemiczna będę próbował na lekarski tak długo, aż się w końcu dostanę, albo uznam, że nie ma to najmniejszego sensu
A może uznasz, że farma jest super i zostaniesz, czego bardzo Ci życzę, bo to zawsze jeden maturalny stres mniej.

AkrobataCzłowiekDuch
Posty: 187
Rejestracja: 30 cze 2014, o 09:47

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: AkrobataCzłowiekDuch »

chryzolaminaryna pisze:
AkrobataCz&#x142owiekDuch pisze:ja mówię uczciwie, że dla mnie farma to jedynie przystanek, który daje większe pole manewru niż np. biologia, chemia, czy inżynieria chemiczna będę próbował na lekarski tak długo, aż się w końcu dostanę, albo uznam, że nie ma to najmniejszego sensu
A może uznasz, że farma jest super i zostaniesz, czego bardzo Ci życzę, bo to zawsze jeden maturalny stres mniej.

zobaczymy ja Ci mogę tylko życzyć, żebyś dostała się na tą farmę na UMP i żebyś miała dobrych ludzi w grupie
iwill1234
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2014, o 17:11

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: iwill1234 »

Hej od kilku dni czytam informację na temat pracy magistra farmacji i jestem przerażona każdy pisze że nie opłaca się tyle uczyć aby potem być bezrobotnym albo pracować za najniższą krajową a farmacja to kierunek idealny na zmarnowanie sobie życia Ktoś orientuje się czy to wszystko to prawda ? chciałam iść na farmację ale teraz zastanawiam się nad chemią na politechnice
Awatar użytkownika
dzels
Posty: 89
Rejestracja: 30 lip 2013, o 10:25

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: dzels »

Słuchajcie, mam bardzo pilne pytanie: jestem na liście rezerwowej na farmację do Lublina 59, mam 142 pkt. Myślicie, że się dostanę? Proszę o szybkie odpowiedzi, bo jeśli wróżycie mi, że raczej się nie dostanę to muszę jutro dostarczyć dokumenty na analitykę, a jestem w Holandii i musiałabym kłopotać kogoś, kto został w Polsce, a wolałabym tego uniknąć i jeśli raczej na farmację się dostanę Waszym zdaniem to nie będę na analitykę zawoziła dokumentów. Więc jak myślicie? Jak duże są moje szanse na farmację?
Perry
Posty: 43
Rejestracja: 7 lip 2014, o 14:33

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: Perry »

Sam mam 142 pkt ale dostałem sie do Sosnowca. Powiem Ci tak przeczytaj Sb ile miejsc w tym roku na farmację przeznaczyli (nadwyżki nie bd robic) i odejmij Sb te osoby co maja tak kolo 180,170 czy 168-165 pkt bo na lekarski sie dostana i miejsca zwolnią inni raczej zostaną. Mysle ze we wrześniu powinieneś sie dostać bo progi w tym roku są na ogol niższe niż rok temu. Pozdro

Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: kokardka »

dzels, moim zdaniem się dostaniesz ale gdzieś w połowie września więc ja mimo wszystko spróbowałabym zawieźć te papiery żeby nie zostać na lodzie, tym bardziej, że wnioskuję, że do innego miasta żadnego nie rekrutowałaś się na farmację?
marcado
Posty: 30
Rejestracja: 3 cze 2013, o 18:10

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: marcado »

Jak to właściwie wygląda we wrześniu? Znowu przez cały miesiąc są kolejne listy czy jest jedna, już ostateczna?
basia101006
Posty: 109
Rejestracja: 31 maja 2012, o 13:35

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: basia101006 »

Przez cały wrzesień
katuszka00
Posty: 12
Rejestracja: 30 cze 2014, o 13:44

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: katuszka00 »

iwill1234 pisze:Hej od kilku dni czytam informację na temat pracy magistra farmacji i jestem przerażona każdy pisze że nie opłaca się tyle uczyć aby potem być bezrobotnym albo pracować za najniższą krajową a farmacja to kierunek idealny na zmarnowanie sobie życia Ktoś orientuje się czy to wszystko to prawda ? chciałam iść na farmację ale teraz zastanawiam się nad chemią na politechnice
iwill1234 pisze:Hej od kilku dni czytam informację na temat pracy magistra farmacji i jestem przerażona każdy pisze że nie opłaca się tyle uczyć aby potem być bezrobotnym albo pracować za najniższą krajową a farmacja to kierunek idealny na zmarnowanie sobie życia Ktoś orientuje się czy to wszystko to prawda ? chciałam iść na farmację ale teraz zastanawiam się nad chemią na politechnice
iwill1234 pisze:Hej od kilku dni czytam informację na temat pracy magistra farmacji i jestem przerażona każdy pisze że nie opłaca się tyle uczyć aby potem być bezrobotnym albo pracować za najniższą krajową a farmacja to kierunek idealny na zmarnowanie sobie życia Ktoś orientuje się czy to wszystko to prawda ? chciałam iść na farmację ale teraz zastanawiam się nad chemią na politechnice
iwill1234 pisze:Hej od kilku dni czytam informację na temat pracy magistra farmacji i jestem przerażona każdy pisze że nie opłaca się tyle uczyć aby potem być bezrobotnym albo pracować za najniższą krajową a farmacja to kierunek idealny na zmarnowanie sobie życia Ktoś orientuje się czy to wszystko to prawda ? chciałam iść na farmację ale teraz zastanawiam się nad chemią na politechnice
Z pracą po farmacji jest obecnie gorzej niż sprzed laty. Ale jak ostatnio rozmawiałam ze znajomą farmaceutką, nie ma bezrobotnych farmaceutów. Co będzie za 5 lat to jak wróżenie z fusów. Jeśli chcesz naprawdę sobie zmarnować życie to możesz iść na chemię/biotechnologię i inne pseudoperspektywiczne ścisłe kierunki. Jeśli będziesz miała dużo szczęścia to znajdziesz w PL pracę jako chemik/biotechnolog, ale jest ogromne prawdopodobieństwo, że będziesz zmuszona wyjechać. Farmacja, chemia, biotechnologia są to bardzo podobne kierunki, możesz po nich pracować w przemyśle, z tymże ten pierwszy daje Ci możliwość też pracy w aptece.
Obecnie żaden kierunek nie da Ci gwarancji zatrudnienia. A i na każdym ścisłym kierunku trzeba się uczyć, farmacja nie jest czymś szczególnym.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: kokardka »

katuszka00, podpisuję się pod tym
Banagladesz
Posty: 66
Rejestracja: 22 sty 2014, o 16:49

Re: Farmacja 2014 :)

Post autor: Banagladesz »

O moj Boże wrocław pisze że zakonczył rekrutację . a zabrakło mi tylko 2 pkt
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość