Książki do matury i olimpiady biologicznej - jakie polecacie

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
boffin13
Posty: 57
Rejestracja: 28 lip 2014, o 22:13

Książki do matury i olimpiady biologicznej - jakie polecacie

Post autor: boffin13 »

Jakie książki do przygotowania się do matury z biologii i olimpiady biologicznej?
Zależy mi, żeby miały dość dużo dodatkowych informacji, nie stricte materiał pod maturę. Nie muszą też mieć dołączonych ćwiczeń. Chcę, by mogły zastąpić encyklopedię i uzupełnić podręcznik (Biologia na czasie), który mam wrażenie w wielu przypadkach jest trochę niedorobiony.
Słyszałam, że seria Trening przed maturą Barbary Bukały jest całkiem dobra. A może ktoś ma jakieś książki do odsprzedania? Będę zainteresowana.
anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

Re: Książki do matury i olimpiady biologicznej - jakie polec

Post autor: anusia1994 »

polecam biologie zwierząt z serii krótkie wykłady, bukałę i villego
i z racji tej że pytania układa uniwersytet warszawski to dobrze jest poczytać sobie książki wykładowców UW czy nawet różne slajdy przejrzeć no i testy, testy i jeszcze raz testy
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Książki do matury i olimpiady biologicznej - jakie polec

Post autor: Alra »

Pod kątem ob na pewno warto nabyć Campbella (można też i Villego zamiast niego, ja się z tej książki uczyłam i dobrze mi służyła nie mniej jednak Campbell jest księgą nowszą i gdybym miała decydować się na kupno którejś z nich teraz, wybrałabym go bez wahania) - zawiera dobrze opracowany materiał licealny oraz trochę informacji ponadprogramowych.

Poza tym zajrzyj do działu olimpiady, jest tam multum informacji, z czego warto się uczyć.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Książki do matury i olimpiady biologicznej - jakie polec

Post autor: Smile_Forever »

Zgadzam się co do Campbella, zawiera on bardziej nowoczesną wiedzę biologiczną niż Villee i jest bardziej modny w kręgach biologicznych. Co do innych książek - osobiście przygotowywałam się na początku z podręczników licealnych (Operon, WSiP, Nowa Era, PWN), serii Bukały i Notatek z lekcji", pod kątem finału natomiast doczytywałam z Krótkich Wykładów wybrane zagadnienia, poza tym korzystałam z książek specjalistycznych, np. Szweykowskich, Jury, Harpera etc.
Ogólnie polecam również jako lekturę pod OB podręczniki Lewińskiego i Danowskiego. Warto też zaopatrzyć się w jakiś klucz do oznaczania polskich roślin i zwierząt, bo pytania z tego zakresu również się na OB pojawiają
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość