STARE KSIĄŻKI, a nauka na lekarskim dzisiaj

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
zompsuareza
Posty: 60
Rejestracja: 28 cze 2014, o 21:44

STARE KSIĄŻKI, a nauka na lekarskim dzisiaj

Post autor: zompsuareza »

Mam książki np. Bochenek z Anatomii sprzed jakiś 20 lat Pytanie czy te książki mogą mi się przydać czy teraz są jakieś nowe, trochę inaczej napisane? I generalnie tam jest wszystko po łac. a na niektórych UM powchodziło już angielskie nazewnictwo (tak) np. w Łodzi. Więc nauka łaciny byłaby już trochę bez sensu (?).

Wiadomo, że spalić ich nie spalę ale czy warto kupić nowe.

Pjona!
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: STARE KSIĄŻKI, a nauka na lekarskim dzisiaj

Post autor: york »

bochenek będzie ok
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: STARE KSIĄŻKI, a nauka na lekarskim dzisiaj

Post autor: tchorz »

Nie wiem czy łacina tak bez sensu. Jeszcze żyją i pracuja lekarze którzy uczyli się łaciny i rozpoznania i inne będa pisac po łacinie, a ty dostaniesz informacje po łacinie i.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: STARE KSIĄŻKI, a nauka na lekarskim dzisiaj

Post autor: Mårran »

Akurat imo lacine do rozpoznan i takich tam to czlowiek ogarnie szybciutko na patomorfie czy klinikach, nie trzeba do tego zakuwac setek slowek z anaty.

Pani Buka
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: STARE KSIĄŻKI, a nauka na lekarskim dzisiaj

Post autor: Sofia »

U mnie w biblio są wydania Bochenka z lat 60 mniej więcej, ludzie też z nich się uczą i jakoś zdają. Anatomia to nie interna, to się co roku nic praktycznie nie zmienia. Zostaw sobie tego Bochenka, będzie jeszcze dobry

I jak dla mnie łacina się przydaje potem na angielskim, bo się większość nazw pokrywa. Jak się uczyłam nazw łacińskich na anatę to miałam potem mniej do nauki na angielski
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: STARE KSIĄŻKI, a nauka na lekarskim dzisiaj

Post autor: Medycyna Lwów »

Obecnie nie wolno pisac rozpoznać w innym języku niż polski - NFZ moze za to m.in. Nałożyć karę. Inna kwestia ze faktycznie nie sa to rzeczy bardzo skomplikowane i same zazwyczaj wchodzą do głowy.

Awatar użytkownika
Eustachiusz
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2013, o 21:18

Re: STARE KSIĄŻKI, a nauka na lekarskim dzisiaj

Post autor: Eustachiusz »

Co do tych książek to sam miałem starego Bochna z biblioteki i dawało radę się z niego uczyć, później znalazłem nowego za 200 zł to sobie kupiłem, bo mówili, że na OUN wypada mieć nowego. Wielkich różnic nie ma, największą wadą było to, że asystenci mówili z których stron się uczyć i trzeba było zgapiać od znajomych, czasem było coś inaczej np. w budowie wątroby były wyróżnione 3 powierzchnie, a w nowym są 2, ale to takie właśnie drobne różnice
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: STARE KSIĄŻKI, a nauka na lekarskim dzisiaj

Post autor: sassa »

Gołąb OUN z 1990 roku - nadaje się czy kombinować nowsze wydanie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości