Przeniesienie na inną uczelnię w trakcie trwania studiów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
[summit]
Posty: 73
Rejestracja: 8 mar 2011, o 21:05

Re: przeniesienie

Post autor: [summit] »

U nas w Łodzi nie ma problemu, że cały rok musi być zaliczony, bo mam w grupie osobę, która tak zrobiła i w sumie tylko anatomie i to czego u niej nie było musi robić. histo, chemia bez problemu przepisane. u nas tylko z biologią są problemy.
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: przeniesienie

Post autor: czytowazne »

Na stronie WUMu nalazłam informację, że można ubiegać się o przeniesienie na 1 rok. W tym roku dostałam się na ŚUM jednak ta uczelnia mi nie odpowiada bo jest brdzo daleko a do Warszawy zabrakło mi 1 pkt. Czy to znaczy, że w sierpniu mogę ubiegać się o przeniesienie na wum na 1 rok? czy to raczej chodzi o to, że po 1 roku na śumie mogę ubiegać się o powtorzenie 1 roku na wumie?
Proszę o wyjasnienie
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: przeniesienie

Post autor: halidor »

nie mozesz sie teraz przenies bo nie uzyskałas limitu pktow, to na pewno, jak sprawa wyglada po 1-szym roku to nie wiem
iori
Posty: 98
Rejestracja: 9 lip 2008, o 10:16

Re: przeniesienie

Post autor: iori »

czytowazne pisze:Na stronie WUMu nalazłam informację, że można ubiegać się o przeniesienie na 1 rok. W tym roku dostałam się na ŚUM jednak ta uczelnia mi nie odpowiada bo jest brdzo daleko a do Warszawy zabrakło mi 1 pkt. Czy to znaczy, że w sierpniu mogę ubiegać się o przeniesienie na wum na 1 rok? czy to raczej chodzi o to, że po 1 roku na śumie mogę ubiegać się o powtorzenie 1 roku na wumie?
Proszę o wyjasnienie
Znam dziewczynę, która przeniosła się na 1 rok na WUM, ale wcześniej przez rok na pierwszej uczelni miała dziekankę. W praktyce na studia nie uczęszczała, ale w teorii przez rok już studentką była. Różne są sytuacje w życiu, więc i przepisy muszą dawać duże pole manewru. Warto jeszcze dodać, że przenieść się można będąc już studentem, a nim formalnie zostaje się dopiero z dniem 1 października (lub w okolicach tej daty).
Awatar użytkownika
DearWhoever
Posty: 61
Rejestracja: 8 cze 2013, o 12:56

Re: przeniesienie

Post autor: DearWhoever »

Czy w tym roku ktoś będzie próbował się przenosić po pierwszym roku leku z ŚUMu na WUM ?
aleCzak
Posty: 22
Rejestracja: 21 sie 2012, o 22:12

Re: przeniesienie

Post autor: aleCzak »

Jak wygląda sytuacja z zaliczeniem cytofizjologii w przypadku przeniesienia na 2 rok z innej uczelni, na której miało się przedmiot histologia, embriologia i cytofizjologia"? Jest jakaś szansa na przepisanie, jeśli się miało 5 z tego przedmiotu?
alicja2101
Posty: 28
Rejestracja: 27 cze 2012, o 14:17

Re: przeniesienie

Post autor: alicja2101 »

Witajcie,
bardzo proszę Was o radę, bo nie radze sobie z moimi problemami. Od kilku tygodni ciągle jestem rozdrażniona, smutna, czasami popłakuję gdzieś w samotności. Mój problem dotyczy studiów, które wybrałam i związanych z nimi problemami. Jestem po I roku medycyny na uczelni oddalonej 140 km od domu. Docelowo chciałam studiować w Warszawie, 40 km od domu, ale zabrakło 2 pkt.
Rok zaliczyłam ze średnią 4.4, ale nawet nie chce go przywoływać w pamięci. Ciągła nauka, niewyspanie, stres, tęsknota za domem.( Gdy sobie pomyślę, że muszę na nie wrócić chce mi się płakać. Czuję się bezsilna.
Mam wrażenie, że mój zły wybór doprowadził do tego, że teraz cierpię. Przestałam widzieć sens w tych studiach. Na dodatek przyjaciółka z którą spędziłam ten rok przenosi się do Warszawy, zmienia uczelnie. Mnie trudno podjąć tę decyzję, bo nie mam swojego mieszkania w Warszawie, a na wynajęcie mnie nie staćCodzienne dojazdy na uczelnię przy takiej ilości nauki mogłyby się na niej odbić. Coraz częściej myślę o rzuceniu studiów.
Mr_Sandman
Posty: 315
Rejestracja: 1 lip 2011, o 13:29

Re: przeniesienie

Post autor: Mr_Sandman »

Niektórzy studenci dojeżdżają 40km na Uczelnię. Zależy gdzie jest te 40km i jakie jest połączenie. Skoro studiujesz w innym mieście, to znaczy, że coś wynajmujesz. W Warszawie też da się znaleźć mieszkania w w podobnej cenie wynajmu ( oczywiście w jakiejś grupie ).
Głowa do góry i staraj się o przeniesienie!
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: przeniesienie

Post autor: czytowazne »

Jeszcze są akademiki przecież.
Mr_Sandman
Posty: 315
Rejestracja: 1 lip 2011, o 13:29

Re: przeniesienie

Post autor: Mr_Sandman »

czytowazne pisze:Jeszcze są akademiki przecież.
Akademiki nie zawsze wychodzą taniej. Do tego też nie zawsze tak prosto otrzymać miejsce. Często i tak taniej wychodzi w grupie wynająć mieszkanie np. na Bemowie, Żoliborzu, Bielanach, Woli czy na Ursynowie.
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: przeniesienie

Post autor: czytowazne »

W grupie owszem, ale solo może być ciężko. Już opcja dla dwóch osób jest dość kosztowna, ceny pokoi zaczynają się z reguły od 700 zł a warunki nie są za ciekawe. Więc tu chyba lepiej złapać akademik. No i jeszcze można starać się o stypendium socjalne.
nieznany
Posty: 33
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 19:13

Re: przeniesienie

Post autor: nieznany »

Czy ktoś próbuje się przenieśc w tym roku na 3 rok do Warszawy
marvellous
Posty: 12
Rejestracja: 16 lip 2012, o 10:24

Re: przeniesienie

Post autor: marvellous »

ja wyniki mają być koło 24.09
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości