Dietetyka CMUJ

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
ta_domika
Posty: 34
Rejestracja: 23 cze 2014, o 21:53

Re: Dietetyka CMUJ

Post autor: ta_domika »

Ale chodzi mi o to co jest jeszcze niżej, jest druga zakładka harmonogramy i tam jest plan tak jakby dla nas podpisany wrzesień.
marynia94
Posty: 13
Rejestracja: 28 lip 2014, o 21:44

Re: Dietetyka CMUJ

Post autor: marynia94 »

A te grupy WF to jest tak, że każda grupa to inny sport? Czyli np. 1 gr to siatkówka, 2 gr to fitness itd. ?
Marjus92
Posty: 66
Rejestracja: 16 cze 2014, o 17:28

Re: Dietetyka CMUJ

Post autor: Marjus92 »

A, juz teraz widze. No rzeczywiscie dziwne to troche.

Marynia94 wydaje mi sie, ze to sa grupy cwiczeniowe. A my wybieramy sobie co chcemy na wfie robic? Osobiscie wolalabym silownie

marynia94
Posty: 13
Rejestracja: 28 lip 2014, o 21:44

Re: Dietetyka CMUJ

Post autor: marynia94 »

Wydaje mi sie ze wybieramy :p Tak w większosci uczelniach jest Ja bym wolała basen, ale nie zawsze jest do wyboru, niestety.

A Marjus92 gdzie ty szukasz tych planów studiów? Wchodzisz najpierw na wydział lekarski i potem na kierunek dietetyka? Czy jakoś inaczej?
Marjus92
Posty: 66
Rejestracja: 16 cze 2014, o 17:28

Re: Dietetyka CMUJ

Post autor: Marjus92 »

Dokladnie na stronie wydzialu wchodzisz w zakladke dydaktyka, a nastepnie kierunek dietetyka. Tam sa wszystkie plany, harmonogramy praktyk itp

marynia94
Posty: 13
Rejestracja: 28 lip 2014, o 21:44

Re: Dietetyka CMUJ

Post autor: marynia94 »

Dziewczyny ogarniacie już całkowicie ten harmonogram studiów na I semestr? Bo ja nie czaje tego przedmiotu Med.asp. jeżeli chodzi o wtorek o grupy ćw i sem. Na miejscu daty pisze tylko jeden konkretny dzień w niektórych i to mam rozumiec ze ten przedmiot jest tylko w jeden dzień?
Np. grupa sem II ma date tylko 13 I i inną w innych godzinach 27 I
Marjus92
Posty: 66
Rejestracja: 16 cze 2014, o 17:28

Re: Dietetyka CMUJ

Post autor: Marjus92 »

Hm, sprawdzilam na usosie, medyczne aspekty stanowisk pracy zarowno cwiczenia, jak i seminarium powinny trwac po 5 godzin. Z planu wynika, ze sa 3? Najprawdopodobniej jest tak jak mowisz, z plwnu wynika, ze to tylko jeden dzien

chwami
Posty: 14
Rejestracja: 26 wrz 2010, o 10:33

Re: Dietetyka CMUJ

Post autor: chwami »

jako starsza koleżanka mogę coś podpowiedzieć

wybieracie grupy ćwiczeniowe, natomiast grupy seminaryjne to połączone grupy ćwiczeniowe:
I SEM to 1 i 2 ćw
II SEM to 3 i 4 ćw
III sem to 5 i 6 ćw

jak je wybierzecie, to zostajecie już w nich na całe studia, no chyba że ktoś koniecznie musi się przenieść, to można to jakoś załatwiać.
godzin zajęć nie można sobie wybierać, chodzi się na właściwe dla grupy godziny, bo większość prowadzących wkurza się, kiedy na jedne zajęcia przychodzi 20 osób a na innych jest 5, dotyczy to zwłaszcza fizjologii w drugim semestrze
Marjus92
Posty: 66
Rejestracja: 16 cze 2014, o 17:28

Re: Dietetyka CMUJ

Post autor: Marjus92 »

Super! Dziekujemy za pomoc a czy moglybysmy prosic o jakies rady dla pierwszoroczniakow?
1. Do jakich przedmiotow nalezy bardziej przysiasc?
2. Gdzie dokladnie odbywaja sie praktyki srodroczne na I roku?
3. Jak wyglada sprawa z wfem? Ogolnorozwojowka czy mozna wybrac na co sie chce chodzic?(np. Basen, silownia, kosz)
4. Jakie podreczniki/skrypty/atlasy sa niezbedne? Duzo jest do kupienia/wypozyczenia?

Mnie przeraza anatomia o tak nierozsadnie poznej godzinie

chwami
Posty: 14
Rejestracja: 26 wrz 2010, o 10:33

Re: Dietetyka CMUJ

Post autor: chwami »

1. polecam przyłożyć się do chemii i anatomii, bo tu ciężko nadrobić zaległości no i radzę nastawić się na spoooro nerwów z chemią, bo koordynatorka jest w ogóle nie ogarnięta
w II semestrze zdecydowanie fizjologia, bo to siekiera, polecam naukę ze Stasiów, które można kupić w ksero w katedrze anatomii ja dzięki nim byłam zwolniona z egzaminu, ale to też zasługa systematycznej nauki.

2. my nie mieliśmy śródrocznych na I roku, ale z tego co mi wiadomo, miał to być dom pomocy społecznej.

3. wf jest ogólnorozwojowy, nie ma możliwości wyboru.

4. trzeba kupić skrypt do anatomii, atlas teoretycznie też polecają, ale u nas mało kto korzystał, ja miałam go jedynie na kompie i czasem zaglądałam jak miałam z czymś problem. ale moim zdaniem porządne uczenie się ze skryptu od deski do deski zupełnie wystarcza

oprócz tego warto kupić książkę do żywienia człowieka, np Ciborowską Żywienie człowieka zdrowego i chorego lub Normy żywienia Jarosza. może niekoniecznie wymagane do tego przedmiotu, ale przydatne dla zainteresowanych, to taka biblia dietetyka

poza tymi wymienionymi, ja nie miałam żadnych książek na I roku, dopiero na drugim trochę tego przybyło
marynia94
Posty: 13
Rejestracja: 28 lip 2014, o 21:44

Re: Dietetyka CMUJ

Post autor: marynia94 »

A ja mam takie pytanie do starszej koleżanki
Czy to prawda, że bedzie trzeba latać z jednej uilcy na drugą między zajęciami? I właśnie gdzie najczęściej są zajęcia?
Marjus92
Posty: 66
Rejestracja: 16 cze 2014, o 17:28

Re: Dietetyka CMUJ

Post autor: Marjus92 »

Akurat odpowiedzi na te pytania sa na pierwszej stronie tego watku

ta_domika
Posty: 34
Rejestracja: 23 cze 2014, o 21:53

Re: Dietetyka CMUJ

Post autor: ta_domika »

Dziękujemy chwami, za rady Którą z tych biblii polecasz? Z tego co patrzyłam, to obie są w dosyć wysokich cenach
Marjus92, dokładnie, mnie też ta godzina anatomii przeraża Jeszcze ćwiczenia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość