Żywienie małego psa

maselniczka
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2014, o 21:35

Żywienie małego psa

Post autor: maselniczka »

Jak powinno wyglądać dobrze zbilansowane odżywianie psa małej rasy?
O czym trzeba pamiętać?
kociamama
Posty: 17
Rejestracja: 9 lut 2014, o 17:23

Re: Żywienie małego psa

Post autor: kociamama »

Wiadomo - kupuj mu karmę dedykowaną dla takich ras.
Możesz też po prostu szukać smakołyków w wersji mini - oczywiste jest to, że nie kupisz yorkowi wielkiej wołowej kości
Dbaj o to, żeby porcje były odpowiednie do wagi twojego psa - na większości opakowań od karmy są proporcje podawania.
adam82
Posty: 2
Rejestracja: 25 wrz 2014, o 08:21

Re: Żywienie małego psa

Post autor: adam82 »

Ja mam w domu dwa yorki. Kupiłem je, gdy były jeszcze szczeniakami. Podawałem im jedzenie Royal dla szczeniaków. Najlepiej będzie jak udasz się do sklepu zoologicznego lub weterynarza (też u nas mają karmy itd) i poradzisz się. Nie przekarmiać. Mój jeden piesek jadłby do upadłego.
aldarek
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2014, o 11:43

Re: Żywienie małego psa

Post autor: aldarek »

warto też urozmaicić żywienie różnymi przekąskami
Weyland
Posty: 76
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 16:52

Re: Żywienie małego psa

Post autor: Weyland »

Jeżeli masz małego psa, to radzę ci go karmić suchym pokarmem (ja używam Royal Canin dla labradorów). Napiszę ci teraz czego należy unikać bazując na własnym doświadczeniu:

- Podawaj od czasu do czasu ze stołu jakieś mięso, ale nigdy z przyprawami (po nich najcześciej biegunka), zawsze usuwaj kości z resztek (nawet te duże, gdyż pod wpływem wys, temp są łatwiejsze do rozgryzienia, a tym samym wzrasta ryzyko udławienia się psa)

- unikaj karm w puszkach, gdyż one bardzo tuczą, a ponadto mogą powodować reakcje alergiczne (objawiające się nadmiernym tarciem pyska roztarta do krwi skóra możliwość wystąpienia zakażenia)

- nigdy nie dawaj zadnych słodyczy

- od czasu do czasu kupuj psu dużą kość (będzie to miało korzystny wpływ na rozwój uzębienia zwierzaka)

- nie pozwalaj psu żebrać, nie dokarmiaj za często. Dlaczego? Ano dlatego, że pies wtedy nie będzie chciał jeść właściwego pokarmu, będzie liczył tylko na resztki/przysmaki, a przez to albo bedzie łaził głodny albo przytyje.

Galloper
Posty: 80
Rejestracja: 13 lip 2013, o 08:51

Re: Żywienie małego psa

Post autor: Galloper »

Przede wszystkim DOBRA karma, ja polecam Acanę (sucha) oraz Animondę (mokra) - będziesz wiedział przynajmniej że nie karmisz psa byle syfem Poza tym od czasu do czasu jakieś smakołyki

tomanek12
Posty: 1
Rejestracja: 3 lip 2015, o 10:19

Re: Żywienie małego psa

Post autor: tomanek12 »

Ja daję to co my jemy… Takie śmieci jakie są w tych karmach to aż szkoda mówić. Kiedyś pisaliśmy o tym artykuł wraz ze specjalistami z . (USUNIĘTO REKLAMĘ OFERTY KOMERCYJNEJ, moderator).
domidomi
Posty: 11
Rejestracja: 12 sie 2018, o 11:11

Re: Żywienie małego psa

Post autor: domidomi »

Wydaje mi sie, ze najbardziej zbilansowaną dietą jest barf. W ten sposob dostarczasz pieskowi wszystkie te skladniki, ktorych potrzebuje do prawidlowego funkcjonowania. Sposrod karm dostepnych na rynku najbardziej lubie barf primex, bo ma najlepszy sklad i duzo smakow
unikori
Posty: 2
Rejestracja: 2 gru 2019, o 14:28

Re: Żywienie małego psa

Post autor: unikori »

Ja dla swojego psa zacząłem kupować różne rodzaje karmy i sprawdziłem, która najbardziej mu smakuje i odpowiada. Ostatecznie po kilkumiesięcznych testach wybrałem dla niego najbardziej odpowiednią karmę, którą lubi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości